Harita

Riyad Uçak Bileti

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a  mı gitmeye karar verdiniz? Riyad için en uygun uçak biletlerini Skyscanner’ın ödüllü arama motorunda karşılaştırın. Sizin için en uygun zaman dilimini belirleyin ve gerisini Skyscanner’a bırakın. Kullanımı kolay, hızlı ve güvenilir olan Skyscanner üstelik ücretsiz. Size verilen hizmet için Skyscanner’a hiçbir ücret veya komisyon ödemeyeceksiniz. THY’nin Riyad’a her gün uçuşu bulunmaktadır. Riyad için uçuş süresi 3 saat 35 dakikadır. Riyad, dünyanın en hızlı büyüyen kentidir, Ortadoğu’nun en gösterişli, en zengin ve parlayan yıldızı olma yolunda güvenle ilerleyen kent adeta büyük bir şantiye görünümünde. Yaz aylarında 50 derecelik sıcaklıkların yaşandığı kent kış aylarını ortalama 20 derecede civarlarında geçiriyor. İklim özellikleri sebebiyle kenti kış aylarında ziyaret etmek çok daha uygun olacaktır. Kendine has kuralları olan, şeriat kurallarına göre yönetilen ülkeyi ziyaret edecek olan insanlardan bu kurallara uymasını bekleniyor.  Suudi Arabistan başkenti Riyad gizemli havasını koruyan Ortadoğu  kentlerinden biri. Kadınların araba kullanamadığı, yalnız başlarına sokağa çıkamadıkları ülkede, alkol kullanmak veya ülkeye alkol taşımak kesinlikle yasak. Şeriat hükümlerinin geçerli olduğu ülkeye gitmeden önce ülkede geçerli kurallar ve kanunlarla ilgili bilgi edinmeniz önerilmektedir.

Al-Bathaa kentin en eski ve en merkezi yeridir. Al Masmak Kalesi dört gözetleme kulesi ve taş bloklar üzerinde yükselen, 19.yüzyılda inşa edilen bir eserdir ve kent tarihinde önemli bir yer işgal etmektedir. Akşamları muhteşem bir şekilde ışıklandırılan kaleyi özellikle akşam saatlerinde ziyaret edin. Müze ve parklardan oluşan Kral Abdullaziz Kompleksi bilimsel bir akademi niteliğindedir. Riyad Ulusal Müzesi, Jeoloji Müzesi görülebilecek nitelikte müzelerdir. Çölün ortasında adeta bir vaha görünümünde olan kentte göz kamaştıran bir zenginlik sergilenmektedir. Akşam saatlerinde hareketlenen kentte alışveriş merkezlerinin sosyal hayattaki önemi büyüktür. Benzinin çok ucuz olduğu ülkede son model lüks jipler veya modern yaşama tezat yaratan develerle yapılacak safari, çölde yapılabilecek etkinlikler arasındadır. Riyad merkezinde bulunan geleneksel pazar yeri ve dükkânlarda halıdan mücevherata kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünlere mutlaka göz atın. 

Riyad yeme-içme konusunda adeta cennetten bir köşe. Arap mutfağının en seçkin örneklerinin konfor içinde sunulduğu restoranlarda bol baharatlı pişirilen et yemekleri başköşeyi tutmakta. Bunun yanı sıra leziz hamur işlerinin tadına bakmayı da sakın ihmal etmeyin. Gece hayatının mevcut olmadığı kentte yapılacak aktivitelerin hiç de sınırlı olmadığını kendiniz keşfedin ve bu sıra dışı kentin keyfini çıkarın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Riyad yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.