Harita

Helsinki Uçak Bileti Fiyatları

Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki, Baltık Denizi kıyılarına kurulmuş, çevresinde bulunan 300 civarı adası, yemyeşil doğası, bozulmamış sahilleri ve düzenli şehircilik yapısıyla dikkat çeken bir şehirdir. Finlandiya Shengen Bölgesine dahil bir ülkedir ve ülkeyi ziyaretinizden önce vize almanız gerekmektedir. Kış aylarının sert ve uzun geçtiği ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Haziran ve Temmuz aylarında yaşanan “beyaz geceler” her insanın hayatında en az bir kere yaşaması gerekli deneyimlerden biridir. Günün yaklaşık 20 saatini gün ışığı ile geçiren Helsinki, Baltık Denizinin Kızı” olarak da bilinmektedir. Kent merkezinin 19 km dışında bulunan Helsinki Vantaa Uluslararası Havaalanı’ndan kalkan otobüs  veya servis araçlarıyla 30 ile 45 dakika arasında kent merkezinde olabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarından beş kat daha pahalı olan taksilerle merkeze 20 dakika içinde ulaşmak da mümkün. THY ile direk olarak uçabileceğiniz Helsinki’ye uçuş süresi 3 saat 25 dakikadır. Diğer havayolları firmaları ile Avrupa aktarmalı olarak da kente ulaşmanız mümkündür. 

Helsinki’de ilk önce gezilmesi gereken yerlerin başında Suomenlinna Adası gelmektedir. UNESCO koruması altındaki adaya Market Meydanından 20 dakikalık güzel bir feribot yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Adada bulunan, kale, kilise ve deniz feneri oldukça etkileyici yapılardır. Bozulmamış doğası, yeşili ve billur sularıyla muhteşem manzaralar sunan adada piknik yapmak kentin önemli geleneklerinden biridir. Helsinki tam bir parklar cennetidir. Doğaya ve yeşile düşkün Finliler için gündelik yaşamda büyük önem taşıyan parkların en ilgi çekici olanı şüphesiz Esplanidi Parkıdır. Park, içinde bulunan heykelleri ve gün boyu süren hareketliliği ile görmeniz gereken bir noktadır. Parkın girişinde bulunan Pazar Meydanı irili ufaklı dükkanları ile hediyelik eşya satın alabileceğiniz ve dolaşmaktan büyük keyif alacağınız bir alandır. Meydana çok yakın bir konumda bulunan Uspenski Katedrali altın kubbeleriyle Bizans-Rus mimari tarzında inşa edilmiş, Batı Avrupanın en büyük Ortadosk kilisesidir. 1969 yılında yapılan, kayaların içinde yer alan Taş Kilise (Temppeliaukio ) görülmesi gereken ilginç yapılardan biridir. Helsinki ülkenin kültür başkentidir ve sanata büyük önem verilmektedir. Müze gezmeyi seven gezginler, Çağdaş Sanatlar Müzesini, Parlamento ve Finlandiya Ulusal Müzesini ve birbirinden değerli eserleri kapsayan Ateneum Müzesini mutlaka görmeliler. Senato Meydanında bulunan Protestan Kilisesi, Helsinki Üniversitesi ve Fin Senatosu muazzam mimarisiyle görülmesi gereken yapılar arasındadır.  

Finlandiya saunalarıyla ünlü bir ülke. Helsinki’de ülkenin en iyi saunalarına kentin her yerinde rastlamak mümkün. Mutlaka deneyin. Geziniz yaz aylarına denk düşüyorsa, Baltık kıyılarındaki doğal plajlarda, billur gibi suların ve güneşin keyfini çıkarın. Deniz ürünleri ve ekmek çeşitlerinin bolca tüketildiği ülkede, somon ızgaranın, çavdar ekmeğinin ve votkanın  tadına mutlaka bakın. Doğal yaşama muazzam ölçüde önem verilen Helsinki’yi mutlaka görün. 

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Helsinki Vantaa yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.