Helsinki otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Helsinki otellerini haritamızda arayın

Helsinki bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Helsinki otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Helsinki - Oteller

Finlandiya‘nın güzel başkenti Helsinki‘ye iş seyahati veya tatil amaçlı gidiyorsunuz. Konaklama ile ilgili hiç tereddütünüz olmasın, Skyscanner ayrıcalığı ile en uygun Helsinki Otelleri birkaç saniye içerisinde  listelenip, seçiminize sunulacaktır.

Finlandiya‘nın başkenti Helsinki, Baltık Denizi‘nde bir yarımada üzerinde, köprüleri, tarihin tüm görkemini yansıtan tarihi binalari, kıyıları,yeşili mavisi ile oldukça etkileyici bir şehir.

Fince ve İsveçce dillerinin konuşulduğu şehirde, yüzden fazla farklı milletten oluşan bir nüfus yapısı ve farklı kültürlerin bir arada yaşamasının getirdiği tolerans, renklilik ve hareket var.

Ülkenin en büyük ve en kalabalık kenti olan Helsinki aynı zamanda bir Kültür Başkenti. Dans, müzik, tiyatro, sinema gibi aktivitelerin öne çıktığı şehirde önemli müzeler; Finlandiya Çağdaş Sanatlar Müzesi, ülkeye ait sanat dallarınından en güzel örneklerin sergilendiği Ateneum Sanat Müzesi, Dizayn Müzesi ve  Milli Müze‘dir.

Şehrin uzun tarihinden günümüze kadar korunarak gelmiş Helsinki ve Uspenski Katedralleri, Finlandiya‘nın çok önemli bir bestecisi olan  Jean Sibelius Anıtı, ayrıca  şehirdeki, bir parka bestecinin adı verilmiş. 1748 yılında inşa edilen ve UNESCO‘nun Dünya Kültürel Mirasları listesinde yer alan Suomenlinna  Kalesi, Kayaların içine inşa edilen ve bakır kaplı kubbesiyle dikkat çeken Temppeliaukio Kilisesi Tönemli tarihi yapılardır. Art Nouveau tarzıyla dikkat çeken Tren İstasyonu da önemli yapılar içerisinde.

Şehrin romantik yanı  sevgililerin anahtarlarını  nehre attıkları kilitleri astıkları Aşıklar Köprüsü ile göstermekte kendini. Sahip olduğu 300 küçük adadan biri olan Seurasaari Adası üzerinde, Finlandiya‘nın farklı bölgelerinden köy evleri modelleri oluşturulmuş ve bir Açık Hava Müzesi şeklinde sergilenmekte.

Yürüyerek gezebileceğiniz şehirde bulunan sayısız park ve yeşil alan bulunmakta,  Liman yakınlarında bulunan ve zaman zaman konser ve gösterilere ev sahipliği yapan  Esplanadi Parkı,  bir çok heykelin bulunduğu ve girişinde aradığınız bir çok seyi bulabileceğiniz renkli bir Pazarı barındıran, şehir halkının gözbebeği mekanlardan biri.

Ziyaretçilerine yiyecek, içecek, alışveriş  konaklama konularında sayısız alternatiflerle  hizmet sunan Helsinki‘de, dünya mutfaklarından örneklerle birbirinden güzel restoranlar, dünya markalarını bulabileceğiniz alışverış merkezleri ve evinizi aratmayacak  konfora sahip konaklama seçenekleri mevcut.

Şehre, yakın ülke ve şehirlerden iş amacıyla hafta içi yoğun ziyaretler olmakta ve Helsinki otellerinde haftasonununa oranla  daha fazla doluluk görülmekte, Hafta sonları Otell fiyatlarında genellikle düşüş görülmekte.

Beş yıldızlı, lüks Helsinki otelleri  Mannerheimin, Mikon bölgeleri ve Stenbergin sahil bölgesi ve merkezde yoğunlaşmış durumda. Her türlü konforun sağlandığı, muhteşem manzaralara sahip bu  oteller, seyahatinizi harika bir tatile çevirebilir.

Daha düşük bütçelere hitap eden , farklı kategorilerde otellerin de mevcut olduğu şehirde  Vyö bölgesi,Kalevan, Rautatie, Kluuvi bölgeleri, Lönnrotin, Helsingin, Eerikin ve  Albertin da son derece konforlu, kaliteli servis sunan ve biraz daha uygun fiyatlarda otel bulmak mümkün.Ayrıca ev konforu sunan Apart tipi oteller de bu bölgelerde yoğunlaşmış durumda.

Helsinki‘de genç ziyaretçilerin tercihettikleri pansiyon tarzı konaklama için de son derece cazip alternatifler bulunmakta. Bir üniversite şehri olan Helsinki‘de öğrenci yurtları, okulların tatil dönemlerinde pansiyon olarak hizmet vermekte.

Her tür ihtiyaca ve bütçeye uygun konaklamayı, en iyi şartlarda sunan Helsinki‘de bu konuda sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.