Harita

Caen Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Caen

Fransa’nın kuzeybatısında Aşağı Normandiya bölümünün başkenti olan Caen, Manş Denizine 15 km uzaklıktadır. Nemli bir iklimin hüküm sürdüğü kentte yılın her döneminde yağış görülmektedir. Caen kentini ziyaretiniz sırasında iyi bir şemsiye, yağmurluk ve su geçirmeyen bir ayakkabı vazgeçilmez aksesuarlarınız arasında olmalıdır. Paris’ten arabayla yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta bulunan Caen’e gitmek için Paris’e direkt bir uçuş ve sonrasında keyifli bir araba yolculuğuyla kente ulaşabilir veya Paris’ten Caen La Mer Havaalanı’na uçmayı seçebilirsiniz.

2.Dünya Savaşı’na damgasını vuran Normandiya Çıkarmasının yaşandığı topraklar, tarihin daha eski dönemlerinde de oldukça önemli olaylara sahne olmuş. Kelt’lerin, Viking’lerin izlerinin sürülebileceği bölgede feodal dönem katedrallerinin en güzel örneklerini görmeniz mümkün. Caen geçmişin ve modern çağların ilginç bir kombinasyonu olarak görülmeyi hak eden bir kent. Savaş sırasında önemli bir kısmı imha edilen kentin etkileyici yerleri korunmuştur. Caen kent merkezinde bulunan Kadınlar Manastırı ve Erkekler Manastırının yapım yılı 1066 yılına tarihleniyor. Meşhur Kral William ve eşi Matilda tarafından yaptırılan eserlerin arasında bulunan gotik kilise kentin en önemli tarihi eserlerindendir. Eserler günümüzde belediye binası olarak hizmet vermektedir. Caen Kalesi kentte görülebilecek en etkileyici yapılardan biri. Kalenin önünde bulunan hendeklere ait izler dikkatli gezginlerin mutlaka dikkatini çekecektir. Kalenin etrafında bulunan surların büyük bir kısmı ise hala ayaktadır. Fotoğraf çekmeye meraklı gezginlerin kaçırmak istemeyecekleri manzaralara ulaşmanın yolu, kale ve surlardan geçiyor. Caen’de ziyaret edilebilecek önemli noktalardan biri de Savaş Müzesi. Memorial olarak anılan müze oldukça farklı ve detaylı, mutlaka görünüz. Normandiya bölgesinin doğal florasının en güzel örneklerini görebileceğiniz Jardin des Plantes sessiz ve dinlendirici bir park, görmek isteyeceğinizden eminiz.

Fransa’nın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan kent önemli bir öğrenci nüfusu barındırmaktadır. Öğrencilerin de katkısıyla oldukça hareketli bir gece hayatı olan kentte gündelik hayatın dinamizmi oldukça dikkat çekicidir. Caen’in dar sokaklarında görülecek yerler ve zaman geçirilecek keyifli mekânlar gezi anılarınızda özel bir yer bulacak. Caen Fransız mutfağının en seçkin örneklerinin bulunduğu restoranlarıyla da ünlü. Seçenekleriniz çok fazla. Hem klasik Fransız Mutfağı hem de dünya mutfaklarının en iyi örneklerine, tarih kokan sokaklarda ulaşmanız mümkün. Restoranlar, barlar, çok özel butiklerle dolu Caen sokaklarında dinlenme anlarınıza keyif katacak yerel Calvados brendilerinden tatmayı, bölgeye has leziz peynirlerden ve şaraplardan satın almayı da ihmal etmeyin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Caen yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.