Harita

Selanik Uçak Bileti

 

Yaklaşık bir saatlik bir uçuşla İstanbul’dan kolaylıkla varabileceğiniz Selanik size kendinizi çok yakınlarda hissettirebilecek bir kent. Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük kenti. Bir liman kenti olmasının tüm avantajını ve güzelliğini taşımakta olan kent, 1997 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir Selanik’in önemli turistik merkezlerinden Beyaz Kule Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Şehirde Roma, Bizans ve Osmanlı döneminden kalma çok sayıda eser görülmeye değer yerler olarak sizleri bekliyor.

Selanik (Thessalonike) adını Makedonya kralı Kassandros’un Büyük İskender’in kız kardeşi Thessalonike ile yaptığı evlilikten almıştır.

Selanik deyince bu güzel şehirde doğan ve büyüyen Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etmemek olmaz.  Selanik Türkiye Başkonsolosluğu ile Atatürk’ün doğduğu ev aynı avlu içerisinde yer alıyor.

 Bu güzel kentin cazibe merkezlerinden biri ve belki de en önemlisi Aristotales Meydanıdır. Geometrik olarak tasarlanan ve etrafındaki yapıların buna göre şekillendiği meydan gece ve gündüz ayrı  güzelliğe sahip. Burayı ziyaret eden her kesimden insanlar kendilerine hitap edecek tarzda bir şeyler bulacaklardır.

Meydanın denize doğru inen trafiğe kapalı bölgesinde sağlı sollu konumlanan tavernalarda belki de şimdiye kadar yiyebileceğiniz en zengin, taze ve lezzetli deniz ürünlerini bulabilirsiniz. Üstelik son derece ekonomik fiyatlarla kurulan,meşhur Barbayani Uzo’su eşliğindeki sofralarda Rembetiko eşliğinde unutulmaz bir Yunan gecesi klasiği yaşayacaksınız.  Bu arada size Yunan tarzı yaşamla ilgili kısa ama önemli bir bilgi;  güzel bir akşam yemeğinde bu güzel insanların gündelik hayatlarına eşlik etmek isterseniz, yemek saatiniz 22.00 civarında olmalı. Hayattan zevk almasını son derece iyi bilen Yunanlı’ lar için akşam yemeği bu saatlerde başlıyor. Limandan hareket eden tekne barlar şehir hayatının bir başka eğlence durağı.  Hele bir de dolunaylı bir geceye denk düşerseniz değmeyin keyfinize, bu kısa yolculuk unutulmaz gecelerden biri olarak kişisel tarihinize geçmeye aday. Yunanlılar eğlenmeyi bildikleri kadar, eğlendirmesini de son derece iyi bilen bir toplum, Selanik’te tekne turu yapmanızı önerdiklerimiz arasında.

Selanik’e yazın gittiyseniz kente 95 Km uzaklıkta yer alan Halkidiki’yi mutlaka ziyaret edin. Mora yarımadasının kuzeyinde yer alan bu önemli turistik bölge deniz turizminden hoşlanan insanların uğrak noktası. Tertemiz denizi ve Maldiv’leri anımsatan bembeyaz kumsallarıyla ünlü bölge de deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadına doyamayacaksınız.

Selanik gitmek isterseniz uçak bileti bulmak için Skyscanner’da yüzlerce havayolu şirketini ücretiz tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun uçak biletini bulun. Yolculuk tarihleriniz esnekse tüm ayı görüntüleyin ve Selanik’e en ucuz uçak biletini hangi tarihlerde bulabileceğiniz bilgisine ulaşın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Selanik yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.