Harita

Olympic Air uçak bileti

1957 yılında Aristotle Onassis tarafından kurulmuş ve uzun bir süre Yunanistan`ın ulusal havayolu şirketi olarak hizmet vermiştir. 2009 yılında özelleştirilmiş ve yeni filosu ile uçuşlara başlamıştır. 2012 yılında Yunanistan`ın bir başka havayolu şirketi Aegean havayolları ile birleşmiştir ve bu birleşme sonrası Olympic Air, iç hatlar dışında Belgrad, Bükreş, Sofya, Tiran ve İstanbul olmak üzere 5 uluslararası destinasyona uçmaya başlamıştır.Kısa sure içinde diğer global havayolları ile yaptığı anlaşmalar ile uçuş ağını oldukça genişletmiştir. Merkez havaalanları Atina`da Eleftherios Venizelos, Selanik`te Makedonya ve Rodos`ta Diagros havaalanlarıdır. Olympic Air şu anda 32 uçaktan oluşan filosu ile Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika`ya seferler düzenlemektedir. 

Neden Olympic Air

Check-in işlemleri

Olmypic Air havayolları elektronik bileti olan her yolcusuna uçuş saatinden 48 saat öncesinden başlamak üzere online check in yapma olanağı tanıyor. Çok rahat ve kolay bir şekilde check in yapma olanağı sağlayan online check in ile son derece basit bir kaç adımda check in işleminiz tamamlanıyor. Aynı kolaylıkla akıllı telefondan da check in yapmak mümkün. Bazı havaalanlarında bulunan self servis kioskları ise havaalanında check in yapmanız durumunda, size zaman kazandıracak bir yöntem. Self servis check in kioskları hızlı bir şekilde, kuyrukta beklemek zorunda kalmadan check in yapmanızı sağlar, biniş kartınızın çıktısını alabilir, koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Uçağın kargo kısmına verecek bagajınız yoksa, direk biniş kapısına gidebilirsiniz. Havaalanında check in yaptıracaksanız , iki saat önceden havaalanındaki Olympic Air kontuarlarında hazır bulunmanız gerekmektedir. Kontuarlar uçuş saatinizden önce son 30 dakikaya kadar servis vermektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Olympic Air havayollarında her yolcu 23kg ağırlığında bir parça ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Bagajınızın belirlenen ağırlığı aşması durumunda kilo başına iç hatlar için 25 euro, uluslararası uçuşlarda ise 35 euro ödenmesi gerekmektedir. Ekstra ücret ödenmesi halinde bile tek parça bagaj ağırlığı güvenlik açısından 32kg ile sınırlandırılmıştır, bu ağırlığı aşan bagajlar için check in işlemi yapılmamaktadır. Kabin bagajı olarak adlandırılan yanınıza alacağınız el bagajınız için ağırlık sınırı 8kg olup ölçüleri ise 55 x 40 x 23 cm`dir. 0-2 yaş çocuklar için belirlenen ağırlık ise 6kg dır. Olympic Air yolcularına farklı uçuş sınıfları sunmaktadır ve bagaj hakkı ve ücretlendirme, yolculuk ettiğiniz sınıfa bağlı olarak değişiklik gösterir. Detaylı bilgiyi havayolunun internet sayfasından almak mümkün.

Koltuk seçimi

Koltuk seçiminde anne adayları, bebekli yolcular, sağlık sorunu olan yolcular gibi özel durumu olan yolculara koltuk seçiminde öncelik verilmektedir. Koltuk seçiminizi, online check in sırasında yapabilir ve hala bir çok seçenek varken istediğiniz koltuğu seçerek, keyifli bir yolculuğa hazırlık yapabilirsiniz. Koltuk seçimini havaalanında check in sırasında yapılması durumunda, fazla seçenek kalmadığından o anda mevcut olan boş koltuklardan seçmek durumunda kalınacaktır.Çıkış sırasındaki koltuklar daha geniş aralıkları olduğu için daha fazla hareket alanı sağlamakta ve bu yüzden daha fazla talep görmektedir.

Yiyecek,içecek ve ikram

Olympic Air, yolcularını kalkıştan hemen sonra ikram ettiği su,meyve suyu, kruvasan, tuzlu kuruyemiş ve şekerlerle ağırlamakta.Sıcak yemek servisi ise uçuş süresi ve yolculuk edilen sınıfa bağlı olarak, bir çok uçuşta ücretsiz servis edilmektedir. Göz dolduran yemek servisinin yanısıra Olympic Air; Glutensiz yemekler, laktoz içermeyen yemekler, deniz ürünleri ve meyve tabağı gibi özel yemekleri de önceden sipariş vermeniz halinde, uçuş anında servisini yapmaktadır. Bebekli yolcular, yine uçuş öncesi bildirmeleri halinde bebek ve çocuk menüsünden yararlanabilirler.

Olympic Air

5,0/5
7650 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.