Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Selanik Havalimanı Araç Kiralama

###Selanik Araç Kiralama

Haftasonu tatili için bile olsa yapacağınız komşu ziyaretinde, Skyscanner araç kiralama tekliflerini sorgulayın ve uygun araba için rezervasyonunuzu hemen yaptırın. Selanik seyahatiniz, sizi havaalanında bekleyen arabanız ve arabanın getirdiği özgürlükle çok daha keyifli olacaktır.

###Selanik Havaalanı araç kiralama şirketleri

Resmi adı Makedonya Uluslararası Havalimanı olan Selanik Uluslararası Havaalanı, Selanik'in yaklaşık 20km güneyinde ve havaalanından şehir merkezine A25 otoyolu üzerinden arabayla 25 dakikada ulaşmanız mümkün. Üç katlı havaalanı binası içerisinde mağazalardan, postahaneye ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok mekanın yanısıra AVIS, Europcar, Hertz ve Sixt gibi bilinen araç kiralama markalarının ofisleri de bulunmaktadır.

###Selanik Havaalanı ulaşım

Selanik Havaalanı'nı, şehrin anayolları ile direk bağlantısı vardır. ΕΟ16 ve A25 Selanik-Halkidiki yolu, E067 otoyoluyla, A1- E75 ve A2 - E90 otoyollarına Selanik çevre yolu üzerinden doğrudan ulaşım sağlamaktdır böylece Selanik Havaalanı'na ulaşım bağlantılı olarak kolaylaşmaktadır. Havaalanında, terminal binasının önünde, 2000'den fazla araç kapasiteli park yeri bulunmaktadır.

###Selanik şehir merkezi

Başkent Atina'ya kıyasla çok daha düzenli ve sakin bir şehir olan Selanik'te ciddi bir trafik problemi yaşanmamaktadır. Toplu taşımanın otobüslerle yapıldığı Selanik'te sürücüleri zorlayan tramvay hatları yok ancak trafikte karşınıza heran bisikletliler çıkabilir, aklınızda bulunsun. Şehri taşıyan dört adet, geniş ve düzgün anayol mevcut ve trafik sıkışıklığı yaratan sadece birkaç kavşak bulunmaktadır. Selanik'te otel rezervasyonunuzu yaptırırken, otoparkı olan konaklamaları tercih etmenizde yarar var. Şehirde bulunan otoparklardan bazıları; Olimpou 115 numarada Ellada Otoparkı, Ppodromiou 17 adresinde Kiritsi Otoparkı, Vasileos Irakliou'da Platia Otoparkı'dır.

###Selanik çevresinde karayolları

Selanik, ülkenin doğu-batı ve kuzey-güney otoyol larının keşiştiği bir noktada, E75 ve E90 otoyolları güzergahında bulunmaktadır. Şehrin üç ayrı girişine de bağlantısı olan çevre yolu Selanik'in ulaşımında büyük rol oynamaktadır. Kuzey, güney ve batı yönünden akan trafik, şehre kuzeybatıdan, sahil yolundan ulaşmakta. Doğudan, Türkiye yönünden gelen trafik ise şehrin kuzeyinden, Vardari Meydanı'na doğru akmaktadır. Bölgede araba kullanırken uymanız gereken hız sınırları ise şehir içinde 50 kmh, yerleşim alanları dışında 90km, şehirler arası otoyollarda 130km olarak belirlenmiştır.

###Ücretli yollar ve akaryakıt istasyonları

Selanik Havaalanı ve şehir merkezi arasında herhangi bir ücretli bir geçiş bulunmamakta. Ancak Atina, Alexandroupoli veya Igoumenitsa yönünden gelen otoyollar üzerinde ücretli geçişler bulunmaktadır.

###Selanik çevresinde görülecek yerler

Selanik fazla büyük bir şehir olmadığı için, özellikle merkezde görülecek yerleri yürüyerek gezmeniz mümkün ancak kiralayacağınız bir arabanın getirdiği büyük avantaj, şehir çevresinde görülecek bir çok güzelliği ulaşılır kılmakta. Sahil yolunda son derece keyifli sürüş şansının yanında, dağlara doğru yapabileceğiniz yolculuklarda, zamanınızı ve rotanızı tamamen kendiniz belirleyerek, eğlenceli molalar verin ve manzaraların tadını çıkarın.

####Halkidiki

76 km. güneyinde bulunan bu sahil kenti, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir turizm cenneti. Çevresindeki küçük, şirin köyleri, sahili, plajları ile bölgenin deniz tatillerinin en iddialı adresi. White Tower, Roman Agora, Liman şehirde altı çizilen noktaları.

####Meteora

Selanik'ten güneybatı yönünde, yaklaşık 200km sürüş mesafesinde, E90 yolu üzerinden, ücretli geçişin bulunduğu bir rota üzerinde. Doğanın oldukça cömert davrandığı bölgelerden biri olan Meteora, büyüleyici doğasıyla ve oldukça eskiye uzanan tarihiyle ziyaretçilerinin hayranlığını kazanmakta. Selanik'ten batıya doğru uzandığınızda, 90 km uzağında, E86 karayolu üzerinde Edessa'ya ulaşabilirsiniz. Dünya doğa mirasları listesinde bulunan şelaleleri, bölgeyi özel kılmak için tek başına yeterli bir sebep.

####Olimpos Dağı

Eğer yeterince vaktiniz varsa, güneye doğru yaklaşık üç saatlik bir mesafede bulunan ünlü Olimpos Dağ'ını da ziyaret edebilirsiniz.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.