Harita

Simferopol Uçak Bileti

Kırım Özerk Cumhuriyetinin başkenti olan Akmescit, Kırım yarım adasında keşfedilmeyi bekleyen, güçlü tarihi bağlarımızla da ilginizi çekebilecek bir kent. Ukrayna’ya bağlı olan Kırım’a vizesiz seyahat edebilme mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Yeni yerler keşfetmeye meraklı gezginler için farklı bir destinasyon olan Akmescit’e ucuz uçak bileti için Skyscanner’ın ücretsiz arama motorunu tıklayın. Karşınıza çıkan seçenekleri değerlendirin ve ucuz bir uçak bileti ayırtın. Akmescit ile Yalta arasında uzanan 86 km’lik troleybüs hattı, 752 metre yükseklikten geçerken sizlere muhteşem doğa manzaraları sunacaktır. 2 saatlik bu olağanüstü yolculuk Karadenizin göbeğine, bir çiçek gibi açan Kırım’ın el değmemiş doğasını seyrinize sunacaktır. Akmescit ve Yalta arasında ki hat, dünyanın en uzun ve en yüksekten geçen hattı unvanına sahip. Akmescit’te ziyaret edebileceğiniz pek çok müze bulunmaktadır. Eğer tarih ve kültür gezilerine meraklıysanız Tarih Müzesi, Ülke Müzesi, Simferopol Sanat Müzesi ziyaret etmeniz için ilk akla gelenler arasında. Kırım tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehrin mimarisine yansıyan bu çok kültürlülük; kendini bir yanda camiler, bir yanda Rus mimarisinin özelliklerinden olan soğan kubbeli kiliseler, diğer yanda ise Sovyet döneminden kalma binalara göstermektedir. Akmescit dışına çıkıp kolaylıkla ulaşabileceğiniz diğer noktaları da mutlaka görün isteriz. Doğa olarak Kırım, görülmeye değer hazinelerle dolu.

Ülkenin güney sahillerindeki mikro iklim bölgeyi Akdeniz iklimine yakın bir özelliğe büründürmüş. Uzun sahillerdeki plajlar yaz tatiliniz için farklı bir seçenek olarak önünüzde duruyor. Zümrüt yeşili dağlar, masmavi denizi ve el değmemiş doğasıyla bilinmeyen coğrafyalarda keşfe çıkma meraklıları, Kırım sizler için aklınızdan çıkartmamanız gereken bir seçenek. Görmenizi tavsiye edeceğimiz doğal güzellikler arasında, Nikita Devlet Botanik Parkı, Cur Cur ve Uçan Su Şelaleleri, Demirci ve Ay Petri Dağları sayılabilir. Doğa sporlarına meraklıysanız tırmanış, dağ yürüyüşleri, yamaç paraşütü, kaya tırmanışları, mağara keşifleri, kayak ve bisiklet sporları için bölge kırsalı ilgi çekici olanaklar sunuyor. Eski bir balıkçı köyü olan Kefe’de dünyaca ünlü ressam Ayvazovski’nin eserlerini görebileceğiniz bir müze var.

Skyscanner ile Akmescit’e hemen bir rezervasyon yapın, kendinizi muhteşem bir görsel şölene hazırlayın. Skyscanner’ın kullanımı kolay, güvenli ve ücretsiz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Simferopol yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.