Harita

Melbourne Uçak Bileti

Avustralya’nın güneyinde bulunan Melbourne, Viktorya eyaletinin başkentidir. Dünyanın en büyük tramvay ağına sahip olan şehir, The Economist dergisi tarafından 2011 yılında, dünyanın en yaşanılabilir kentleri arasında birinci seçilmiştir. Kent ülkede ticaretin yoğun bir şekilde yaşandığı, ekonomik merkezlerinin başında gelmektedir. Avustralya Türklere vize uygulayan ülkeler arasındadır. Ülkenin para birimi Avustralya Dolarıdır. Melbourne ılıman okyanus iklimine sahiptir. Değişken bir hava yapısına sahip olan kente seyahat için en uygun zaman yaz aylarıdır. Ani hava değişikliklerine karşın, yanınızda yedek eşyalar bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Melbourn’a Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır, British Airways ve Condor Havayolları ile aktarmalı olarak kente ulaşabilirsiniz. Köprüler, otobanlar ve tramvaylar kentin ulaşım ağını oluştursa da, şehir merkezinde gezinmek için yürümek en ideal yöntem. Çok yorulursanız turistler için özel olarak hizmet veren faytonları tercih ediniz. 

Yarra Nehri kentin tam ortasından geçerek bu güzel kıyı kentine ayrı bir hava veriyor. Nehrin okyanusa ulaşmadan birkaç mil öncesine kurulan limana bağlı yollarda bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, Princes Köprüsünün hemen yanından kalkan gezinti tekneleriyle turlara katılmak yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır. Melbourne büyük bir şehir, görmek istediğiniz yerleri ve ilginizi çeken aktiviteleri gerçekleştirmek için “yapılacak şeyler, görülecek yerler” listesi yapmanız, bu metropol için önerilebilir. Balon turları, bisiklet gezileri, helikopter turları, vahşi yaşamı izleyebileceğiniz turlar, su sporlarına katılabileceğiniz alanlar şehrin size sunduğu alternatif aktiviteler arasındadır.  

Rialto Towers ülkenin en yüksek binasıdır, bu yapının 55. Katından kentin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Rown Eğlence Kompleksi liman bölgesinde bulunur, komplekste bulunan Crown Casino yalnızca ülkenin değil, dünyanın da en büyük kumarhanesidir. Nehir kıyısında bulunan Southbank bir gezinti ve alışveriş bölgesidir. St.Paul Katedrali, Viktorya Sanat Merkezi, Spring Caddesinde bulunan Parlamento Binası görmeniz gereken yerler arasındadır. Avustralya’yı keşfeden Kaptan James Cook anısına yapılan Kaptan Cook’s Cottage şehrin merkezinde Fitzroy bahçeleri içinde bulunmaktadır. Melbourne Müzesinde göreceğiniz dinozor iskeletleri, Aborjin kültürüne ait eserler ilginizi çekebilecek özelliktedir. Çin Mahallesi, Botanik bahçeleri ve alışveriş sevenler için Collins Street görülmesi gereken yerler arasındadır. Sanat galeriyle, sinema, restoran ve kafeleriyle meşhur Federasyon Meydanı kentin en hareketli ve eğlenceli alanlarından biridir. 

Melbourne geniş bulvarlara açılan dar sokaklarında bulunan eğlence mekânlarıyla aradığınız her türde eğlence alternatifleri sunar. Yarra Nehri ve Docklands’da bulunan restoranlarda yerel mutfağın tatlarına bakmayı ihmal etmeyin. Çin Mahallesindeki lokantalarda gerçek Çin mutfağının lezzetlerini tadın. Kentte bulunan diğer dünya mutfaklarına ait restoranlar türlerinin en iyi örnekleridir, kaçırmayın. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Melbourne yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.