Harita

Hanoi Uçak Bileti Fiyatları

Unutulmaz bir seyahat için destinasyonunuzu ve uçacağınız tarihi belirlediniz,  gerisini Skyscanner‘a bırakıp seyahat heyecanınızı gönlünüzce yaşayabilirsiniz  çünkü Skyscanner, tercihleriniz doğrultusunda size en uygun oteli bulduğu gibi, milyonlarca uçuşu tarayarak sizin için en uygun Hanoi uçak biletini de bulmanızı sağlayacaktır.

 

Doğuya yapılan seyahatler her zaman biraz daha heyecanlı, biraz daha egzotik, çok fazla bilinmeyen destinasyonlar olduğu için de sürprizlerle doludur.

 

Doğuda bir şehir, Vietnam‘ın bin yıllık başkenti Hanoi doğasıyla, kültürüyle, Doğuya has ezgileri ile sarmalarken sizi kulağınıza tamamen yabancı lisanı  anlamasanız da garip bir şekilde yabancılık da hissetmezsiniz.

 

Geçmişte  Fransız sömürge yönetiminin merkezi olan başkentte Fransız etkisi ve geleneksel Çin- Vietnam motifleri ile Doğu ve Batı’nın büyüleyici sentezini görmek mümkün.

 

Hanoi‘ye geldiğinizde, havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmeniz mümkün. Ancak hemen hemen dünyanın her yerinde turistlerin kaderi olan, hedefe en uzun yoldan ulaşma sorunu yaşamamak için elinizde bir şehir haritasının olmasında büyük yarar var.

 

Şehirde ilk dikkatinizi çekecek olan büyük olasılıkla inanılmaz  yoğun bir trafik ve trafikteki motosikletler olacaktır, Hanoi dünyada en çok motosiklet kullanılan şehirlerden biri.  Şehri gezmek için bisiklet-fayton arası bir taşıt olan Cyclo‘lar oldukça revaçta. Birçok genç Vietnamlı‘nın geçim kaynağı olan Cyclo, ön tarafı iki kişinin oturabileceği şekilde düzenlenmiş üç tekerlekli bisiklet şeklinde tarif edilebilir.

 

Dışarda yemek yeme alışkanlığının oldukça yaygın olduğu Vietnam‘da bu özelliği, sokaklarda oldukça sık görebileceğiniz küçücük taburelerde veya plastik masa ve sandalyelerde  oturmuş yemek yiyen insanlarıyla başkentte de görmek mümkün.

 

Hoan Kiem Gölü‘nün şehrin sosyal hayatında da yeri oldukça önemli, şehir halkının ve turistlerin nefes alıp, yürüyüş ve spor yaptıkları, muhteşem manzaraya karşı oturup, vakit geçirdikleri göl kıyısı oldukça hareketli.

 

Ülkenin eski lideri Ho Chi Minh‘inanıt mezarını ziyaret edip naaşını görmeyi planlıyorsanız, mozoleyi ziyaret sırasında konuşmamanız gerektiğini bilmenizde yarar var, ayrıca mozoleyi ziyarete giderken dikkatli giyinmeniz gerekiyor, örneğin şortla ziyaret edemiyorsunuz anıt mezarı. Hemen yakınında bulunan Ho Chi Minh Müzesi‘nde ise liderin el yazmaları, fotoğrafları ve özel eşyaları sergilenmekte.

 

Şehirdeki diğer müzeler; nefis bir mimariye sahip, şehrin ve ülkenin tarihi ile ilgili bilgi sahibi olabileceğiniz Tarih Müzesi ve  14. yüzyıldan kalma ağaç oymaları, yerel kıyafetler ve resimlerin sergilendiği Güzel Sanatlar Müzesi.

Müzeler dışında Old Quarter bölgesinde bulunan ve hayran olacağınız 19. yüzyıldan kalma  bir geleneksel ev bulunmakta, ev ahşap işlemeleri ve mimarisiyle korunarak günümüze kadar gelmiş. Ayrıca şehirde az da olsa müslüman nüfusun ibadet için kullandığı Al Noor camisi bulunuyor.

 

Ucuz alışveriş olanağı sağlayan Hanoi’den özellikle İpek kumaş ve çeşitli hediyelik eşyalar alınabilir. Trang Tien caddesi alışverişin tartışılmaz adresi. Aynı bölgede bulunan restoranlarda, ünlü Vietnam mutfağını denemeden şehirden ayrılmak mümkün değil.

Sıcaklıkların ve nem oranının düşük olduğu ve yağış görülmeyen Kasım – Şubat ayları arası kenti ziyaret etmek için en uygun dönemdir.

 

 

Ziyaret için en ideal zamanın Kasım – Şubat arası olduğu Hanoi, birçok park ve yeşil alanları, müzeleri, ilginç mimarilere sahip tapınakları, kukla tiyatroları ve bir çok ilginç ozelliği ile ziyaret edilmeyi hakeden bir destinasyon. Ayrıca Hanoi‘ye gitmişken, 3 saat mesafede bulunan ve olağanüstü güzel bir yolculuk sonrası ulaşabileceğiniz Halong Körfezi’ni de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bu muhteşem seyahate kanat açmaya hazırsanız, Skyscanner tüm uçuşları bir kaç saniye içerisinde karşılaştırarak, sizin için en uygun fiyatlı Hanoi uçak biletini bulmanızı sağlayacaktır.

 

İyi Tatiller

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Hà Nội yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.