Harita

Şikago Uçak Bileti Fiyatları

1833 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nin İllinois eyaletinde  Michigan Gölü’nün hemen yanında kurulmuş olan Chicago, 1855 senesinde ilk gökdelenin yapıldığı şehirdir. Gökdelenleri ile ünlü şehirde bulunan ve  dünyanın en yüksek üçüncü binası olan 110 katlı Sears Kulesi, şehrin simgesi haline gelmiştir. Gökdelenlere bir başka örnek olan Hancock Kulesi de şehrin bir başka dikkat çeken yapısı. 

Chicago, iklimi itibariyle dört mevsimin yaşandığı bir şehir. Oldukça  modern ve büyük bir şehir olmasına rağmen, diğer büyük şehirlere göre yaşamın daha yavaş aktığı Chicago, bulunduğu konum dolayısıyla hem Doğu Amerika hem de Batı Amerika’nın özelliklerini taşımakta. 

Doğa ile son derece barışık olan Chicago’da birçok gökdelenin yanısıra, pekçok park ve yeşil alan da mevcut. “The Loop” adı verilen şehir merkezi, birçok müze, tiyatro ve sanat merkezleriyle en renkli ve hareketli bölgesi şehrin. İş ve kültür merkezi olan bölge de bulunan Chicago Ulusal Kütüphanesi dünyadaki en büyük kütüphane binasıdır. 

Chicago’nun kalbinin attığı noktalardan biri de Magnificent Mile denilen renkli caddedir. Dünyaca bilinen markaları bulabileceğiniz bu caddede, şu anda alışveriş merkezi olarak kullanılan ve oldukça etkileyici bir  mimarisi olan Water Tower gibi birçok tarihi yapı ve gökdelen görmek mümkün.  

Şehiriçi ulaşım, merkezden şehrin hemen her yönüne ulaşan hattan oluşan raylı sistem ve oldukça geniş bir ağa sahip otobüsler ile sağlanmakta.  

Geçirdiğiniz zamanın her dakikasından keyif alabileceğiniz bir şehir olan Chicago’da yapılabilecek birçok şey, gezilip görülecek pek çok yer var. 

Dünyanın en görkemli uzay koleksiyonlarından birini görebileceğiniz Adler Planetaryum ve Astronomi Müzesi, ülkenin en büyük müzelerinden biri olan ve son derece ünlü sanat eserlerinin sergilendiği  Chicago Sanat Müzesi, Field Doğa Tarihi Müzesi ve bir çok müzeyi gezerek tarihi, kültürel ve sanatsal bir tur yapabilirsiniz. Michigan Gölü ve çevresinde  bulunan birçok plajın en seçkinleri olan Oak Street ve North Avenue Plajlarında güneşlenerek, denize girebilir veya göl kenarında bisiklete binebilirsiniz.  

Plaj yakınlarında bulunan parkları gezebilirsiniz. Bunlardan  bazıları her sene müzik festivallerine sahne olan Grant Park ve  ilginç mimarisi ve sergilenen sanat eserleriyle görülmeye değer Millenium Park’tır. Doğa ve yeşille başbaşa olmak için, içinden su kanalı geçen ve yüzlerce farklı Çiçek çeşidi ve yeşil bitkilerin bulunduğu botanic bahçesi Lurie Garden’I ziyaret edebilirsiniz. Dev bir fasulye görünümündeki ışıl ışıl parlayan gövdesinde Chicago’nun slüetini görebileceğiniz  Cloud Gate’in içinden geçerek oluşan şekilleri izleyen yüzlerce ziyaretçiye katılabilir, kentin en önemli anıtlarından biri olan ve  Clarence Buckingham Çeşmesi’ni ziyaret edebilir,Chicago  mimarisini görebileceğiniz mimari tanıtım turlarına veya  bot turlarına katılabilirsiniz veya Navy Pear bölgesinde bulunan eğlence merkezinde keyifli vakit geçirebilir ya da basketbol seviyorsanız NBA liginin heyecanını yerinde yaşayabilirsiniz. 

Özellikle bayan ziyaretçilerinin hayran olduğu Chicago bir alışveriş cennetidir. Her bütçeye uygun alışveriş seçeneklerine sahip olan kentte, en popüler bölge uzun bir cadde olan The Magnificent Mile’dır. Birçok ünlü mağaza, butik ve alışveriş merkezlerine sahip olan bu bölge dışında State Street ve Lincoln Street de alışveriş için tavsiye edilebilecek mekanlardır. 

Chicago’nun sahip olduğu özelliklerden biri de ülkenin en iyi restoranlarına sahip olması. Tüm dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranların yer aldığı, Chicago’nun, yiyecek konusunda en iddialı olduğu yemekler ise kalın kenarlı pizza ve sosisli sandviçdir.  

San Francisco’dan sonra Amerika’da en fazla ve çeşitli eğlence mekanına sahip şehir olan Chicago’da özellikle Wicker Park, Logan Square, Bucktown, North Center ve Roscoe Village bölgelerinde en kaliteli ve güzel eğlence mekanlarını bulabilirsiniz. 

Chicago’ da, O’hare Uluslararası Havaalanı ve Midway Havaalanı olmak üzere iki adet havaalanı bulunmakta 

Bir Chicago uçak bileti alarak kendinizi Chicago’nun büyüleyici atmosferi içinde bulabilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Şikago yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.