Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Şikago Şehrinde En Uygun Araç Kiralama. Günlük 224 TL*

eury
avis
budg
erac
sixt
alam

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortabatı eyaletlerinden Illinois’de, Michigan Gölü kenarında yer alan Chicago, ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Chicago, büyük, hareketli ve çok canlı bir kenttir ve caz müziği, komedi şovları, alışveriş imkanları, gastronomisi ve dev gökdelenlerin oluşturduğu göz kamaştırıcı silueti ile ünlüdür. The Windy City (Rüzgarlı Şehir) olarak da anılan Chicago, ayrıca saygın sanat ve bilim müzeleri, kocaman parkları, kumlu plajları ve mimarisiyle de dikkat çekmektedir. Chicago, ilginç mahalleleri ve turistik birçok noktasıyla da, gerek ABD’nin, gerekse dünyanın farklı ülkelerinden birçok ziyaretçiyi ağırlayan oldukça popüler bir şehirdir.

Gerek Chicago’da yaşayanlar, gerekse kentin ziyaretçileri, ulaşım için öncelikli olarak arabayı tercih etmektedirler. Chicago’daki araba kiralama ofisleri, kentin farklı noktalarının yanı sıra, kente hizmet veren iki havalimanından konumlanmıştır. Kent merkezinin yaklaşık 27 km doğusunda bulunan O’Hare Uluslararası Havalimanı’nda Ace, Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Firefly, Hertz, National, Payless ve Thrify firmalarının ofisleri bulunmaktadır. Şehrin 16 km güneybatısındaki Midway Uluslararası Havalimanı’nda ise Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National ve Thrifty hizmet sunmaktadır. Bu firmaların ofisleri, gelen yolcu salonuna yakın bir mesafede yer alan Yeni Araba Kiralama Merkezi’nde (New Rental Car Facility) bulunmaktadır. Araç kiralama işleminizi, Chicago’ya gelmeden önce Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak yapabilirsiniz. Skyscanner, faklı araba kiralama şirketlerinin fiyatlarını, tek bir sitede görmenize ve seçtiğiniz aracı uygun fiyata kiralamanıza yardımcı olur.

FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

Chicago’nun yer aldığı Illinois eyaletini geçici süreyle ziyaret eden Türk ehliyeti hamilleri, bu ehliyetleri ile araba kullanabilmektedirler. Ancak eyalete resmi olarak yerleşen kişilerin, 90 gün içinde, Illinois eyaleti tarafından verilen sürücü belgesi almaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, hız sınırları eyaletten eyalete farklılık göstermektedir. Trafikte kullanılan ölçü birimi mildir. Illinois’da otomobiller için standart hız limitleri otoyollarda 70 mil, yerleşim yerlerindeki otoyollarda 45-70 mil, bölünmüş yollarda 65 mil ve şehirlerarası karayollarında 55 mildir. Yerleşim yerlerindeki hız sınırları ise 20 ila 30 mil arasında değişmektedir.

Chicago’da yollar düzenlidir ve yön bulmak oldukça kolaydır. Şehirdeki genel olarak bulvarlar kuzey-güney yönünde ve caddeler ise doğu-batı yönündedir. Hafta içleri sabah 07:00 ila 09:00, akşam ise 16:00 ila 19:00 saatleri arasında trafik oldukça sıkışıktır. Dolayısıyla şehre gelen ziyaretçilere, eğer acil bir işleri yoksa bu saatler dışında araba kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Kent merkezinde gündüz ve gece park ücretleri oldukça yüksektir. Ancak birçok otelin ücretsiz ya da indirimli otopark hizmeti bulunmaktadır. Caddelere park edilirken, park tabelasındaki kurallara dikkatlice bakılması gerekmektedir. Zira kimi caddelerde kar kalınlığı belirli bir ölçüdeyken park etmek yasaktır ya da günün belirli saatlerinde caddenin sadece kuzey ya da sadece güney bölümünde park etmek serbesttir veya caddede temizlik yapılacağı için belirli günlerde, belirli saatler arasında park edilmemesi gerekmektedir. Bazı park yerlerinde ise maksimum iki saat kalma sınırlaması bulunabilmektedir.

CHICAGO YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Chicago’nun girişinde yer alan ve bir tarafında kent siluetinin, diğer tarafında ise Michigan Gölü’nün bulunduğu Lake Share Drive yolunda araba kullanmak oldukça keyiflidir. Şehrin banliyölerinde yer alan Chicago Hayvanat Bahçesi, Chicago Botanik Bahçesi ve Morton Arboretumu görülmeye değerdir.

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.