Harita

Bogota Uçak Bileti

Kolombiya’nın başkenti Bogota, ülkenin en büyük şehri olmakla birlikte Güney Amerika’nın da en hızlı büyüyen metropollerinden birisidir. Ülkenin tam merkezinde yer alan Bogota, üniversiteleri, müzeleri, tarihi ve kültürel yapıları ile aynı zamanda Kolombiya’nın en önemli ekonomik, kültürel ve turistik merkezidir. Bogota deniz seviyesinden 2.640 metre yükseklikte kurulmuştur ve Güney Amerika’nın La Paz ve Quito’dan sonra en yüksek başkentidir.

Bogota, zıtlıklar şehri olarak bilinmektedir. Asırlık plazalar ve kiliseler ile yeni dikilen devasa gökdelenler bir aradadır. Ağaçlı bisiklet yolları ile çılgın trafiğe sahip bulvarlar birbirleriyle kesişmektedir. Uluslararası alanda tanınmış üniversitelere ve çokuluslu şirketlerin merkezlerine ev sahipliği yapması sebebiyle, iktisadi açıdan büyük önem taşımaktadır. Hem Güney Amerika’nın, hem de dünyanın en modern şehirlerinden biri olan bu güzel kente gitmek için, en uygun fiyatlı Bogota uçak biletini Skyscanner’dan senenin istediğiniz herhangi bir döneminde bulabilirsiniz.

Bogota’ta ziyaret edilmesi gereken ilk yer, şehrin 1538’de İspanyollar tarafından ilk kurulduğu yer olan tarihi mahalle La Candelaria’dır. Bu bölgedeki taş sokaklarda, İspanyol koloniyel döneme ait renkli binaların yanı sıra 400 yıllık tarihi Katolik kiliseler, üniversiteler, kütüphaneler ve müzeler bulunmaktadır. Bu müzelerden en ünlüleri Altın Müzesi ve Botero Müzesi’dir. Bogota’nın kalbinin attığı, şehrin merkezi diyebileceğimiz Bolivar Meydanı da burada yer almaktadır. Dikdörtgen şeklindeki meydanda, Navinyo Sarayı, Primada Katedrali, Parlamento Binası ve Adalet Sarayı gibi önemli mimari yapılar vardır. 

Bogota’daki diğer turistik noktalar ise Jose Celestino Mutis Botanik Bahçesi, Ulusal Astronomi Gözlemevi, Planetaryum, Amerika Bayrakları Anıtı’dır. Sosyal hayat ve gastromomi düşkünleri ise G Bölgesi, T Bölgesi ve La Macarena’daki şık restoranlara uğramaktadırlar.

UÇUŞ

Bogota’ya şehrin batısında yer alan El Dorado Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Bogota’nın Latin Amerika’yı Orta Amerika ile birleştiren Kolombiya’nın tam ortasında bulunması sebebiyle, El Dorado Uluslararası Havalimanı, ulusal ve uluslararası uçuşlar için önemli bir merkez konumundadır. Kuzey ve Güney Amerika’nın yanı sıra Avrupa’da da birçok tarifeli seferler bulunmaktadır. Türkiye’den Bogota’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul ve Türkiye’nin diğer şehirlerinden Bogota’ya ulaşmak için, Skyscanner’ın arama motoruna yola çıkış noktanızı ve gitmek istediğiniz tarihleri girin, Skyscanner sizin için en uygun Bogota uçak biletini istediğiniz en uygun tarihte bulsun ve size bu hareketli Güney Amerika şehrini keşfetmek kalsın.

Bogota El Dorado Uluslarası Havalima’nından şehir merkezine taksiyle ulaşmak için, havaalanındaki taksi standlarını ziyaret edebilir ve burada gideceğiniz yeri belirterek ödeyeceğiniz fiyatı önceden görebilir ve taksi biletinizi alabilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken tek şey taksi sırasına girip, bir taksiye atlamak ve şoföre gideceğiniz yeri söylemektir. Varış noktasında da bilet üzerinde yazan fiyatı ödemeniz yeterlidir. Ücretler genellikle 15.000 ila 25.000 Pezo arasında değişmektedir.

Havaalanında şehir merkezine çok daha ucuza, sadece 1.500 Pezo ödeyerek ulaşabilirsiniz. Bogota’nın tarihi merkezi La Candelaria’ya gitmek için Germania yönüne giden otobüse binmeniz gerekmektedir.

BİLMENİZ GEREKENLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kolombiya’yı vizesiz ziyaret edebilmektedirler. Kolombiya’da kullanılan para birimi Kolombiya Pezosu’dur. 1 Türk Lirası yaklaşık 1.000 Kolombiya Peso etmektedir. Bogota’ya ve genel olarak Güney Amerika’ya dair bilmeniz gereken en önemli konulardan biri ise, halkın büyük kısmının İngilizce bilmediğidir. Dolayısıyla yola çıkmadan önce kullanmanı gerekecek İspanyolca kelime ve cümleleri öğrenmenize faydalı olacaktır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Bogota’da okyanusal iklim etkili olduğu için sene boyunca sıcaklık farlı oldukça aydır ve hava sıcaklıkları 10 ile 20 derece arasında değişmektedir. Yazlar serin, kışlar ılık ve her mevsim yağışlıdır. Yağışların en az olduğu aylar Aralık, Ocak, Temmuz ve Ağustos’tur. Ancak bu aylardaki ziyaretlerinizde bile güneşli bir havanın ardından aniden yağmur yağabilmektedir.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bogota yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.