Harita

Van İzmir Uçak Bileti Fiyatları

Van - İzmir uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

488 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

9

Ortalama uçuş süresi, toplam 1410 kilometre uçuş mesafesi

2sa 25dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

İzmir

1 havaalanı

Van’dan İzmir’e uçuşlar

Aşağıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Haziran 2015 tarihinde doğrudur.

Van İzmir arasında uçan havayolu şirketleri

Van İzmir arasında dört havayolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler; Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Hava Yolları ve SunExpres Hava Yolları’dır. Belirtilen havayolu şirketleri arasında yalnızca SunExpress Hava Yollarının Van Ferit Melen Havaalanından İzmir Adnan Menderes Havaalanına direkt uçuşları bulunmaktadır. Van’dan İzmir’e bağlantılı uçuşlar ise Ankara ve İstanbul üzerinden gerçekleştirilmektedir. Van- İzmir arasında haftanın her günü direkt uçuşlar yapılmaktadır. Bu rotada gerçekleşen uçuş programlarında yaz ve kış dönemlerinde gerçekleşen sefer sayısı ve uçuş türünde farklılıklar görülebilir.

Terminal bilgileri:

Van Ferit Melen Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar bölümü aynı terminal binasında hizmet vermektedir. Bir hediyelik eşya mağazası, bir banka ATM’si, üç araba kiralama ofisi ve bir kafeterya bulunan iç hatlar gelen yolcu terminalinde, SunExpress, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları, aynı terminal binasını kullanmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda 2014 yılında açılan yeni iç hatlar terminali gelen ve giden yolcular olarak iki ayrı bölüme ayrılmıştır. İç hatlar terminal binasında; geliş-gidiş salonları, VIP ve CIP salonu, restoranlar, banka hizmetleri, araba kiralama ofisleri, kafe- barlar, hediyelik eşya satış mağazaları ve Havalimanı Oteli hizmet vermektedir. İzmir Havaalanında terminal binaları arasında hizmet veren yeterli sayıda shuttle mevcuttur.

Van İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi bir kimliğin yanınızda olması gerekmektedir. Van İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapacaksanız, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız beklenmektedir.

Pratik bilgiler

Van ve İzmir arasında saat farkı bulunmamaktadır. Van ilinde karasal iklim hüküm sürmektedir. Kış aylarını soğuk ve bol kar yağışıyla geçiren kent, bahar aylarında bol yağmur alır ve yaz aylarını oldukça sıcak geçirir. Van’da Haziran ve Eylül ayları arasında yaşanan yaz aylarında ortalama sıcaklık 18-19 derece, uzun kış mevsiminin en soğuk ayları olan Aralık, Ocak ve Şubat aylarında ortalama sıcaklık -8, -10 derece civarlarındadır Akdeniz iklim özellikleri gösteren İzmir’de yazlar kuru ve sıcak, kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Sıcaklık ortalamaları kış aylarında 9, yaz aylarında ise ortalama 29 derece civarındadır. Van İzmir’le karşılaştırıldığında daha ucuz bir şehirdir. Van’da et ağırlıklı bir mutfak ağırlıktadır ve bir öğün et yemeğinin bedeli 10 TL civarındadır. İzmir’de lezzetli bir öğün yemek için ödeyeceğiniz rakam en fazla 15 TL olacaktır. İzmir Adnan Menderes Havaalanından, İzmir’in merkezi bir noktası olan Alsancak İlçesine ödeyeceğiniz taksi ücreti 70 TL civarında olacaktır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.