Harita

Cardiff Dalaman Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Dalaman yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Cardiff - Dalaman uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.578 TL

Aktarmasız havayolu

0

Dalaman

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Dalaman şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dalaman.
Cardiff - Dalaman uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.578 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Aktarmasız Cardiff - Dalaman uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Cardıff’ten Dalaman’a Uçan Havayolları

Cardiff’ten Dalaman’a tarifeli direkt seferler düzenleyen tek havayolu Thomas Cook Airlines’dır. Thomas Cook Airlines, bu hatta yalnızca Pazartesi günleri birer frekans uçuş gerçekleştirmektedir. Cardiff Dalaman uçak bileti satın almak isteyen yolcular için ayrıca farklı havayollarının kombinasyonlarından oluşan aktarmalı uçuş seçenekleri mevcuttur. Cardiff’ten Flybe’nın Glasgow’a uçuşları bulunmaktadır. Glasgow’dan ise Thomas Cook Airlines Dalaman’a direk uçuşlar gerçekleştirmektedir. Cardiff-Dalaman hattında bir diğer seçenek ise Hollandalı havayolu KLM ise Cardiff’ten Amsterdam’a uçup, buradan Türk Hava Yolları ya da Pegasus Havayolları gibi yerli havayollarıyla Dalaman’a İstanbul aktarmalı olarak uçmaktır.

Terminal Bilgileri

Cardiff Havalimanı’na kent merkezinden ulaşım ekspres otobüsler ve trenle sağlanmaktadır. T9 numaralı ekspress otobüsler 04:00-24:00 saatleri arasında 20’şer dakikalık aralıklarla çalışmaktadır. Kablosuz internet bağlantısı da sunan otobüslerin ücreti tek yön için 5 GBP (yaklaşık 20 TL), gidiş-dönüş için ise 8 GBP’dir (yaklaşık 32 TL). Trenler ise Cardiff’in merkezinden havalimanına Pazar günleri her iki saatte bir, haftanın diğer günleri ise her saat başında hareket etmektedir.

Cardiff Havalimanı’nda yolcuların uçuş öncesinde yemek yiyebilecekleri ya da bir şeyler içebilecekleri farklı kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Havalimanında İtalyan yemekleri ve kahvelerini tercih edenler için Caffe Ritazza, uçuş öncesinde küçük atıştırmalıklarla yetinenler için Caffi Cwtch, içki içmek isteyenler için ise Echo Bar hizmet vermektedir. Özel yolcu salonu olan Executive Lounge ise yolculara havalimanının karmaşasından uzakta, rahat bir ortam ve konforlu bir ortamı tercih eden yolculara hitap etmektedir.

Havaş ve Muttaş firmaları tarafından işletilen yolcu servisleri, Dalaman Havalimanı’nı bölgenin iki önemli turistik kenti olan Marmaris ve Fethiye’ye bağlamaktadır. Her iki firma da havalimanına iniş yapan tüm uçaklar için servis düzenlemektedir. Servisler Fethiye’ye yaklaşık 60 dakikada varmaktadır ve ücreti 10 TL’dir. Marmaris için yolculuk süresi ise yaklaşık 90 dakikadır ve servis ücreti 15 TL’dir. Havalimanından Marmaris ve Fethiye dahil bölgedeki tüm turistik noktalara ticari taksilerle de ulaşım sağlanmaktadır.

Pratik Bilgiler

Dalaman’a uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarına en az iki saat kala Cardiff Havalimanı’nda bulunmaları gerekmektedir. Türk vatandaşlarının check-in işlemleri sırasında ve uçağa binişleri öncesinde görevlilere ibraz etmek üzere pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Dalaman’da Sizi Ne Bekliyor?

Dalaman’da saatler Cardiff’in iki saat gerisindedir. Hem Dalaman hem de çevresindeki, Fethiye ve Marmaris’in de dahil olduğu turistik kentler, Cardiff’e kıyasla oldukça ucuzdur. Buralarda, özellikle de restoran fiyatları Cardiff’in üçte biri kadardır. Dalaman ve çevresinde yazlar oldukça sıcaktır ve bu dönemde gün içinde sıcaklıklar genellikle 30 C°’nin üzerinde seyretmektedir. Bölgede kış ayları ise oldukça ılıman geçmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.