Harita

Adana Amsterdam Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Amsterdam yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Adana - Amsterdam Schiphol uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.083 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 2923 kilometre uçuş mesafesi

6sa 25dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Amsterdam Schiphol

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Amsterdam Schiphol şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Amsterdam Schiphol.
Adana - Amsterdam Schiphol uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.083 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Adana - Amsterdam Schiphol uçuşu ortalama 6sa 25dk sürmektedir.
Aktarmasız Adana - Amsterdam Schiphol uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Flight – Routes Adana’dan Amsterdam’a uçuşlar

Adana ve Amsterdamarasında uçan havayolu şirketleri

Adana- Amsterdam arasında günümüz itibariyle direkt uçuş mevcut değildir. Aktarmalı uçan hava yolu şirketleri Anadolu Jet, Pegasus Hava Yolları, THY, Onur Air, Sun Express ve Atlas Global Hava Yollarıdır. İki nokta arasında her gün aktarmalı seferler gerçekleştirilmektedir. Adana çıkışlı uçuşların en sık kullandığı aktarma noktaları, İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes, Ankara Esenboğa ve Trabzon Uluslararası Havaalanıdır.

Terminal bilgileri:

Anadolu’nun gelişmiş sanayi kentlerinden biri olan Adana’da bulunan,  Şakirpaşa Uluslar arası Havaalanı Türkiye’nin yoğun havaalanlarından biridir. İki ayrı terminal binasından oluşan havaalanında İç Hatlar ve Dış Hatlar ayrı binalarda hizmet vermektedir. Havaalanında, sağlık ünitesi, hediyelik eşya mağazaları, banka ATM’leri havaalanı yolcularına hizmet sunmaktadır. Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde sınırlı sayıda büfe, kafeterya ve restoran bulunsa da, ticari alanlar havaalanı yolcularının ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Havaalanı, Dış Hatlar Terminali lounge’larında ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet hizmeti, diğer bölümlerde ücretli olarak sunulmaktadır. Kent merkezine yakın bir noktada bulunan havaalanından kent merkezine ulaşım, otobüs, yolcu servisleri ve taksilerle yapılmaktadır.

Adana- Amsterdam uçuşunuzu gerçekleştirmek için geçerli pasaportunuzla birlikte uçuş saatinizden iki saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapacaksanız, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online işlemlerinizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız beklenmektedir.

Hollanda’nın turistik başkenti Amsterdam’ın 17,5 Km dışında bulunan Schipol Uluslararası Havaalanı çok katlı, devasa bir terminalden oluşmaktadır. Avrupa’nın sayılı büyük havaalanlarından olan Schipol, modern mimarisi, iyi düzenlenmiş terminal yapısı, alışveriş merkezlerini aratmayan mağazaları, çok sayıda restoran ve yeme içme alanlarıyla yolcularına hizmet sunmaktadır. Banka, döviz büroları, sağlık merkezi, bavul kaplama birimi, araba kiralamabirimleri, eczane, hediyelik eşya satan mağazalar havaalanında yolcuların faydalanabileceği alanlardan bazılarıdır. Saat, mücevherat, moda, aksesuar, alkollü içecekler, çikolata, parfum, kozmetik, elektronik eşya satan mağazalar free shop alanında ve dünya markalarına özel ayrılmış kendi alanlarında hizmet sunmaktadır. Schipol,  havaalanı olmasının yanı sıra eğlenme, dinlenme ve çok çeşitli yiyecek içecek alanlarıyla, havaalanı yolcularının zamanlarını iyi geçirmeleri için birçok alternatif mekân sunmakta. Holland Casino zevkli vakit geçirebileceğiniz, oyun makinelerinden keyif alan insanlar için ideal bir alan. Bread, Bubbles Seafood &Wine Bar, Cafe Comunal, Cafe Chocolate, Dutch Bar-Kitchen ise yeme içme mekânları arasından yalnızca bir kaçıdır.  

Pratik bilgiler

Adana ve Amsterdam arasında bir saat fark bulunmaktadır. Adana Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları çok sıcak ve kurak,  kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos ayında ortalama sıcaklık 32 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama sıcaklık ise, 9- 10 derece civarındadır. Bol yağış alan Amsterdam, ılıman iklim kuşağında bulunmaktadır. En soğuk ay olan Ocak ayı ortalama sıcaklığı -2,1 en sıcak ay olan Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 26,1 derecedir. Adana ve Amsterdam hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında Amsterdam’ın Adana’ya oranla çok daha pahalı bir kent olduğu görülmektedir. Adana’da pahalı olmayan bir restoranda bir kişi 12 TL’ye karnını doyururken aynı özellikte bir yemek için Amsterdam’da 50 TL ödemeniz gerekecektir. Amsterdam Schipol Uluslararası Havaalanından kent merkezine taksi ile ulaşmak için 48 EUR, günümüz kuruyla 145 TL civarında ücret ödemeniz gerekecektir.

Yukarıda yer alan bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Ocak 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.