Harita

Hobart Uçak Bileti Fiyatları

Doğanın tam ortasına bir yolculuğa hazırlık içerisindesiniz. Bu bakir topraklara yapacağınız heyecanlı seyahat için en büyük yardımcınız yine Skyscanner.

 

Tüm  Tanzanya uçuşlarını tarayarak en ucuz Hobart uçak biletini almanızı sağlarken, bölgedeki otelleri de tarayarak aradığınız özelliklere en uygun otelleri seçiminize sunacaktır.

 

Avusturalya‘nın en büyük adası olan mavi ve yeşilin olağanüstü birlikteliğini nefis plajlarıyla taçlandıran Tazmanya‘nın dörte biri UNESCO‘nun  doğa mirası listesinde  korumaya alınmış ve neredeyse tamamı milli parklardan oluşmaktadır.

 

1803  yılında adanın simgelerinden biri olan  Wellington Dağı‘nın eteklerinde kurulan Hobart, bu egzotik, cennet adanın en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. Avustralya’nın en eski şehirlerinden biri olan şehre eskiden bölge valise olan Hobart‘ın adı verilmiş.

 

Adanın yüreğinin attığı yer olarak tarif edilen Hobart, hızla büyüyen ekonomisi ile Tazmanya‘nın finans merkezi olarak da yerini almakta. İtalya, Hollanda, Almanya, Polonya, Yunanistan, Asya ve Ortadoğu‘dan aldığı göçlerle bir çok kültürün oluşturduğu renkli bir profile sahip.

 

Hobart Uluslararası Havaalanı‘na indiğiniz anda şehrin büyüsü başlıyor, yaklaşık yirmi kilometre mesafede bulunan şehir merkezine, nefis manzaralar eşliğinde, kenti ikiye bölen Derwent Nehri‘nin üzerinde bulunan ve neredeyse 1400 metre uzunluğundaki Tazman Köprüsü‘nü geçerek ulaşıyorsunuz.

 

Şehir merkezi ikiyüzyıllık tarihi yansıtan, harika bir mimari ile dikkat çekmekte. Neredeyse koca bir milli park olan bir adanın parçası olarak tertemiz havası, davetkar ve sizi adeta içine çeken dar sokakları ile Hobart, neredeyse her açıdan muhteşem bir manzara sunan, görkemli Wellington Dağı‘na güvenle yaslanmış gibi.

 

Kumtaşından yapılmış sarıya yakın renkteki binaları şehre karakter kazandırırken, her adımda karşınıza çıkan tarihi binaları ile de Hobart ziyareti hakeden destinasyonlar listesinde yerini almakta. 

 

Murray caddesi‘nde bulunan muhteşem bir bahçeye ve gözalıcı mimariye sahip, iki katlı Parlamento Binası 1840 yılında İngiliz Kraliyet mimarı John Lee Archer, tarafından yaptırılmış. Gotik tarzda yapılmış olan tarihi Hükümet Konağı ise 73 odadan oluşan ve muhteşem bir manzaraya sahip, oldukça büyük bir yapı. Hükümek Konağı‘nın hemen yanında bulunan botanik bahçesi ise dünyanın farklı bölgelerinden gelmiş olan eşsiz bitki koleksiyonu, sanat galerisi ve restoranı ile ağırlamakta ziyaretçilerini.

 

Ayrıca şehirde bulunan St. Mary Katedrali, St. Davis Anglikan Katedrali, Holy Trinity Kilisesi ve St. Virgilius Kilisesi önemli tarihi binalar arasında yer alırken, 180 yıllık bir başka tarihi bina ise şu anda bir sanat merkezi olarak kullanılan Royal Theatre.

 

Özellikle rüya gibi doğasıyla size bir tür cennet deneyimi yaşatan bölgede yapacağınız doğa turlarında, çocukluğumuzda okuduğumuz masal kitaplarında çizilen o inanılmaz manzaraların içinde bulacaksınız kendinizi. Vahşi yaşam bölgelerinde yabanı hayvanları gözlemleme, hatta arkadaşlık etme şansı yakalayabilir, dağ yürüyüşleri yapabilir, kıyı kesimlerinde nehir turlarına katılabilirsiniz.

 

Şehirde her yıl, Ocak ayında düzenlenen Rolex Sidney Hobart Yat Yarışları, Aralık ayında Film Festivali, her iki yılda bir Şubat ayında oldukça büyük ve renkli bir organizasyon olan  Wooden Boat Festival gibi çeşitli kültürel faaliyetler gerçekleşmekte. Hobart’taki dünyaca ünlü çikolata dünyası Cadbury’s Chocolate Factory‘de unutulmamalı.

 

Hobart’ta, şehir merkezindeki tarihi Salamanca Semtinde bulunan restoranlarda bölgenin lezzetlerini deneyebilir, butik ve  mağazalarından ya da hafta sonları kurulan açık pazarından keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

 

Doğa ile son derece barışık, her an bir kanguru ile burun buruna gelebileceğiniz bu rüya şehirde bir tatil, Skyscanner aracılığı ile bulacağınız en ucuz Hobart uçak bileti ve inanılmaz konaklama seçenekleri ile hem ruhunuza hem de cüzdanınıza iyi gelecek!

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Hobart yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.