Harita

Brisbane Uçak Bileti Fiyatları

Brisbane, Avustralya’nın kuzeydoğusunda yer alan Queensland eyaletinin başkentidir. 2 milyonu geçen nüfusuyla Queensland’ın en büyük, Avustralya’nın ise en büyük üçüncü şehridir. Moreton Körfezi kıyısında, ismini aldığı Brisbane Nehri üzerinde kurulu olan kent, oldukça gelişmiş, girişimci, canlı ve hareketli bir şehirdir. Yemyeşil parkları ve tarihi binalarının yanı sıra gece hayatı ve çok sayıdaki restoran ve kafeleri ile dikkat çekmektedir. Brisbane, güzel havanın da etkisiyle sokaklarda yaşayan bir kenttir. Sporu hayatlarının bir parçası haline getirmiş olan Brisbane sakinler için koşmak, yüzmek, bisiklete binmek, kaya tırmanışı yapmak veya sadece köpekleriyle birlikte yürüyüşe çıkmak günlük hayatın bir parçasıdır. Brisbane Bugüne kadar birçok uluslararası, büyük spor ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır. Avustralya’nın bu göz alıcı kentini ziyaret etmek için, Skyscanner’ın arama motorundan en ucuz Brisbane uçak biletini bulup rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Brisbane’ın batısında yer alan Moreton Körfezi küçük adacıkları ve büyüleyici plajlarıyla ünlüdür. Körfezde balina, yunus ve deniz kaplumbağalarını gözlemlemek mümkündür. King George Caddesi’nde yer alan, 1930’larda kumtaşından yapılmış olan Belediye Binası ile 1860’larda inşa edilmiş olan Parlamento Binası ve Eski Hükümet Binası, Brisbane’ın en dikkat çekici yapılarıdır. Kentin tarihi ve kültürü hakkında bilgi veren Brisbane Müzesi ve Queensland Kültür Merkezi ziyaret edilmeye değerdir. Coot-tha Dağı, 287 metre yüksekliğiyle nefes kesici bir Brisbane manzarası sunmaktadır. Brisbane Botanik Bahçesi ve Sir Thomas Brisbane Gözlemevi de burada bulunmaktadır. Lone Pine Koala Barınağı, 130’un üzerinde koalanın yanı sıra  kanguru ve Avustralya’ya özgü daha birçok canlıya ev sahipliği yapmaktadır.

 

UÇUŞ

 

Brisbane’a, kent merkezinin yaklaşık 20 km kuzeydoğusunda bulunan ve Avustralya’nın en yoğun üçüncü havalimanı olan Brisbane Havalimanı hizmet vermektedir. Brisbane’dan Avustralya ve Asya’daki birçok önemli kentin yanı sıra ABD, Ortadoğu ve Yeni Zelanda’ya da tarifeli seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente ulaşmak için Brisbane uçak biletinizin rezervasyonunu, Skyscanner aracılığı ile yaptırabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Brisbane uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatları kıyaslamanız için gösterecektir.

 

Brisbane Havalima’nından kent merkezine, Airtrain ismi verilen ve her 15 dakikada bir hareket eden trenle 16 $ ödeyerek gitmek mümkündür. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Şehir merkezine, CoachTrans adı verilen özel otobüsler de hizmet vermektedir. Yol, trafiğe bağlı olarak 20 ila 60 dakika arasında sürmektedir ve ücreti 20 $’dır.  Havaalanından Brisbane’a taksi ücreti ise yaklaşık 35 $ tutmaktadır. İki veya daha fazla yolcu birlikte seyahat ettiğinde, taksi ulaşımı oldukça ekonomik olmaktadır. Taksi hareket etmeden önce şoför ile sabit bir fiyat konusunda anlaşılması tavsiye edilmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Avustralya’yı ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize almaları gerekmektedir. Avustralya’nın resmi dili İngilizcedir ve ülkede kullanılan para birimi Avustralya Doları’dır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Brisbane’da yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise ılık ve az yağışlıdır. Brisbane’ı ziyaret etmek için hava tüm sene boyunca oldukça elverişlidir. Yazın günlük hayatta en çok tercih edilen kıyafetler, tişört, şort ve parmak arası terliktir. Ayrıca yaz ziyaretlerinde güneşten koruyucu krem kullanılması ve bol su tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Brisbane yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Brisbane şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Brisbane.
Delta, Gulf Air, Air Niugini, Oman Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand ve Bangkok Airways, Brisbane yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Haziran, Brisbane yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.