Harita

Detroit Uçak Bileti

Flights city- Detroit

 

ABD’nin Michigan Eyaletinin en büyük kenti olan Detroit 4,5 milyona yaklaşan nüfusuyla, dev şirketlere ev sahipliği yapan ABD’nin önemli ekonomi merkezlerinden biridir. Kentte bulunan büyük otomobil fabrikaları nedeniyle dünyanın otomobil başkenti olarak anılan kent, yerli halkı tarafından “motor şehir” anlamına gelen “motor city” ya da “motown” olarak da bilinir. Kışların sert ve soğuk geçtiği kentte zaman zaman buz yağışı görülmektedir. Yaz aylarının yağışlı ve kısa geçtiği Detroit şehrini ziyaret için ideal dönem Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente aktarmalı uçuşlarla varmanız mümkün.

Oldukça büyük bir alana yayılan ve birçok bölgeden oluşan Detroit kenti ziyaretçileri için sayısız imkân vaat ediyor. Tarihin cazibesinin teknolojiyle buluştuğu kent Detroit, heyecan verici bir seyahat destinasyonudur. Kentin merkezi sayılan Downtown 19.yy ve 20yy’ın başlarında inşa edilen binalarıyla Amerika’nın en iyi korunan bina koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Nehir kıyısında yapılan aktiviteler, restoran zincirleri, kumarhane ve eğlence merkezleriyle Downtown bölgesi ziyaretçilerine her an yeni bir sürpriz sunmaktadır. Downtown bölgesi son on yılda restore edilen binaları, yemyeşil parkları, yüksek gökdelenleri, aslına uygun yenilenen tarihi binalarıyla sokaklarında dolaşmaktan büyük keyif alacağınız bir bölgedir. Ülkenin ikinci büyük tiyatrosunun bulunduğu Detroit’te sergilenen oyunlara mutlaka göz atın. Kentin sembol binası olan Renaissance Center kentin en yüksek binasıdır. Midtown Bölgesi kentin kültür merkezidir. Detroit Sanat Müzesi, Afro-Amerikan Tarihi Müzesi gibi birçok müze ve sanat galerisine ev sahipliği yapan bölge, Detroit’te ziyaret etmekten büyük keyif alacağınız mekânlar açısından zengin. Fabrikalardan uzak, sakin ve rahat erişilebilir bölgede yirminci yüzyıl başlarından kalma, mimari açıdan göz dolduran tarihi binalar dikkat çekicidir. Amerika’nın en büyük pazarı olan turistlerin gözde ziyaret alanı Eastern Market ise kentin East Side bölgesinde bulunmaktadır.

Kentin güneybatı bölümünde bulunan Corktown, İrlandalı yerleşimciler tarafından kurulan ve kente gelen ziyaretçilerin çok sevdiği renkli bölgelerden biridir. Downtown bölgesinde bulunan Greek town sayısız restoran ve eğlence yeriyle Yunan tarzı yaşam şeklinin görülebileceği,  Detroit’in en fazla bilinen, ziyaret edilen eğlenceli ve keyifli bölgelerinden biridir.

Amerikan tekno ve elektronik müziğinin doğum yeri olan kent müzikseverler için sayısız konser alanı ve performans mekânıyla ziyaretçilerini bekliyor. Müzik sanayinin oldukça gelişmiş olduğu kentte gece hayatı çok renklidir. Nehir ve Göller üzerinde çalışan gezinti teknelerinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Detroit yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.