Harita

Dresden Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Dresden

 

Almanya’nın Saksonya Eyaleti’nin başkenti olan Dresden, Elbe Nehri kıyılarına kurulmuş Barok Mimari’nin birbirinden güzel binalarına ev sahipliği yapan, Avrupa’nın en geniş yeşil alanına sahip güzeller güzeli kentidir. Yaz aylarında rengârenk sokak festivallerine ve sokak konserlerine ev sahipliği yapan kent ziyaretçileri için unutulmaz bir tatil vaat etmekte. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente Münih veya Frankfurt üzerinden aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Her yerinden tarih akan görkemli Dresden kentini ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Haziran ayında bile soğuk günlerin yaşanabildiği kenti ağız tadıyla gezip görmek için yaz aylarını beklemekte ve çılgın taşkınlar yaşayabilen Elbe Nehri’nin durumunu gözlemlemekte fayda var.

Dresden 2.Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen tahrip olmuştur. Aslına uygun olarak tekrar inşa edilen kentin, birbirinden eşsiz hazinesiyle Almanya’nın en etkileyici, en güzel kentlerinden biri olduğunu söylersek sizi yanıltmamış oluruz. Etkileyici mimarisine ait ipuçlarını fark etmek ve sonuçta bir krallar kentinde olduğunuzu hissetmek için Theaterplatz Meydanında  (tiyatro meydanı) kısa bir yürüyüş yapmanız yeterli olacaktır. Goldener Rieter kent merkezinde bulunan altın süvari heykeli, Dresden kentinin bu denli önemli bir kent olmasında büyük katkısı olan Kral August the Strong (güçlü August) anısına saygı için yaptırılmıştır.  Opera binasının detayları, Saray Müzesindeki Green Vault/Mücevher bölümünde göreceğiniz Saksonya hazine ve mücevherleri, Dresden’in ne denli zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu sizlere kısa sürede anlatacaktır. İkinci Dünya Savaşı sırasında tahrip olan Frauenkirche Kilisesi aslına bağlı kalınarak tamamen yenilenmiştir. Yenileme sırasında bombalanan kiliseden kalan taşlar yeniden kullanılmıştır. Kilisenin tepesine çıkarak kentin muazzam manzarasını ve gökyüzünü bir şenlik alanına dönüştüren şahane bulutları mutlaka izleyin. Büyük binalarla süslü Zwinger Meydanı, 23bin parçalık Meissner porseleninden oluşan dünyanın en büyük mozaik resmine ev sahipliği yapmakta. Romantik anlar için Elbe manzaralı Rühlsche Terrase ziyaret etmeniz yerlerden biri. Altsadt Bölgesinde bulunan Modern Sanatlar Akademisi, Groser Bahçesi, Neustadt kısmındaki 19 mil uzunluğundaki sahil şeridi Elbwiesen keyifli zamanlar geçirebileceğiniz mükemmel bir alan. Temmuz ve Ağustos aylarında her gece açık hava festivalleri (konserler ve açık hava sineması) bu alanda gerçekleşiyor. Dresden’de her yıl düzenlenen Bunte Republik Festivali kaçırılmaması gereken en önemli etkinliklerden biri. Alışveriş sevenler için adres, kentin tarihi bölümünde yer alan Neustadt Bölgesi. Yorgunluğunuzu alacak lezzetli Alman bira evleri bu bölgede oldukça yoğun. Adeta bir kartpostal görünümünde olan bu güzel kentte keyifli vakitler geçireceğinizden eminiz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Dresden yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Dresden şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dresden.
Delta, KLM Cityhopper, KLM, Singapore Airlines, Eurowings Europe, Cathay Pacific, eurowings ve Czech Airlines, Dresden yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Şubat, Dresden yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.