Harita

Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Belçika ve Avrupa birliğinin başkentidir. Şehirde oldukça yoğun olan araç trafiğinden kurtulmak için metro ve treni kullanabilirsiniz. Ayrıcabu güzel ve yeşil şehri yürüyerek gezebilir veya hem tatil hem spor sloganıyla kolaylıkla kiralayabileceğiniz bisikletle hem zevkli bir ulaşım sağlamış olursunuz, hem de ulaşacağınız yere trafiğe takılmadan zamanında gitmiş olursunuz.

Brüksel uçak biletinizi güvenle rezerve edin. Skyscanner akıllı telefon uygulamalarını ücretsiz indirerek her an, her yere tüm uçuşları elininizin altında bulundurun ve bu bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Brüksel deyince ilk akla gelen yer şüphesiz Grand Palace (Büyük Meydan) Burası Brüksel’in Merkezi olarak Kabul edilir. Belediye binasını,Bira Müzesini, Belçika Şehir Müzesini ve Belediye Sarayı gibi birçok muazzam yapıyı bir arada Büyük Meydan’da bulabilirsiniz.Dört köşe olarak kurgulanan meydanın her köşesi ilginizi çekebilecek, hayranlık uyandırabilecek eserlerle dolu. Gün içinde oldukça kalabalık olan meydanın gece görüntüsü ise, meydanda yapılan ışıklandırmalarla ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Meydan kafeleri, restoranları, belirli zamanlarda kurulan çiçek pazarının muhteşem görüntüleri ve kokularıyla şehrin cazip noktalarından ilkidir.

Şehirlerin kokuları vardır derler, Brüksel’in kokusu bol vanilyalı, dünyaca meşhur çikolatalarıyla kesinlikle waffle kokusudur. Aklınızı başınızdan alabilecek bu güzelliği denemeniz şart.

1619 yılında yapılmış olan "İşeyen Çocuk" heykeli belli zamanlarda değiştirilen kıyafetleriyle şehrin simgesi olarak gösterilir.

Cinquantenaıre Parkı gezip dolaşmak içerisinde bulunan Sanat ve Tarih Müzesi’ni, Askeri Müze’yi, Cami’yi, Otomobil Dünyası’nı görebilir ve yeşil bir doğa içinde derin bir nefes çekmek için ziyaret edebilirsiniz. Brüksel genel anlamda yeşil bir şehirdir. Şehrin birçok yerinde karşınıza çıkan ağaçlar ve yemyeşil doku örtüsü sizi şaşırtmasın. 400’den fazla çeşidine rastlayabileceğiniz, dünyaca ünlü Belçika biralarından birinin tadına bu parkta dinlenirken bakabilirsiniz.Mını Europe da bulunan minyatür eserler gezi rotanıza eğlence katacaktır.
Bol çeşide ve zengin tatlara sahip ülke mutfağı et ve patates yemekleriyle meşhur ayrıca kozmopolit yapısıyla yerleşik diğer kültürlerin mutfaklarına da bu şehirde rastlamak mümkün.Bu güzel şehirden sevdiklerinize armağan etmek isteyeceğiniz ünlü Brüksel dantellerini unutmamak gerek. Bunun dışında, dünyaca ünlü Belçika porselenleri, porselenden yapılan birçok değişik obje ve tabii ki de bir kutu Belçika çikolatası güzel birer armağan olacaktır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Brüksel yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.