Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Brüksel Şehrinde En Uygun Araç Kiralama

Belçika’nın başkenti olan Brüksel, resmi olmamakla birlikte AB Parlementosu, AB Konseyi ve AB Bakanlar Konseyinin kentte bulunması nedeniyle Avrupa Birliği’nin başkenti sayılmaktadır. Orta Avrupa’da bulunan Belçika’ya kiraladığınız arabayla yapacağınız seyahatte, ülkenin sınır komşuları olan Almanya, Fransa ve Hollanda’yı ziyaret edebilirsiniz. Brüksel’de araba kiralamak çok kolay! Dünyada iyi tanınan ve güvenilir araba kiralama şirketleriyle çalışan Skyscanner’la araba kiralama işleminizi online olarak yapınız. Brüksel’i ziyaret etmeden önce araç kiralama işleminizi online olarak yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu yazının yazıldığı tarihte Brüksel için günlük araba kiralama bedeli, seçeceğiniz arabanın niteliğine göre 195 TL-632 TL arasında değişmektedir. Araba kiralayarak, seyahatinizin zamanlamasını kendiniz yönetebilir, stressiz ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Brüksel Havaalanı’nın gelen yolcular salonunda bulunan araba kiralama şirketleri arasında, Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Thrifty ve Sixt gibi adı dünya çapında bilinen araba kiralama şirketleri bulunmaktadır. Eğer aracınızı kentten teslim almak ve bırakmak istiyorsanız, Tren İstasyonu, Rue Americaine, Rue de France ve Rue Saint Denis bölgelerinden kiraladığınız arabayı teslim alabilir ve bırakabilirsiniz. Belçika’da araba kiralamak için, uluslararası geçerliliği olan ehliyetiniz, minimum 2 yıllık tecrübe şartları aranmaktadır. Aracınızı teslim alırken sigorta ve araç tescil belgelerinin tam olmasına dikkat ediniz.

Brüksel’de araba kullanmak trafik sıkışıklığı nedeniyle yorucu olabilir. Cadde ve sokak aralarındaki park alanları için bilet almanız gerekmekte ve en fazla 2 veya 3 saat süreyle park etmek durumundasınız. Bu alanlardaki ücretli park yerlerine sabah saat 9 ile akşamüzeri 5 arasında park etmeniz mümkün. Bu saatlerin dışında aracınızı ücretli garajlara bırakmanız gerekmektedir. Ücretli otoparkların saati 3 Euro ile 5 Euro arasında değişmektedir. Maksimum 2 saat park edebileceğiniz bu alanlar Rue de Progress, Rue Saint Denis, Rue Des Craisades, Boulevard du Jardin, Rue de I’Ommegang , Rue Paul Devaux gibi merkeze yakın yerlerde bulunmaktadır. Park yerlerinde 2 saatten fazla park etmek isteyenler için farklı fiyat uygulamasıyla karşılaşabilirsiniz. İş çıkış saatlerinde yoğun olan kent merkezinde 2 Euro’ya satın alacağınız biletle, 19 numaralı tramvay hattıyla kenti görmeniz mümkün. Metro istasyonları M harfiyle belirtilmiştir. Brüksel’de yollar iyi durumda ve gece yol ışıklandırmaları çok düzenlidir. Otobanlarda hız limiti 120 km ile sınırlıdır. Otobanlar E harfi ile belirtilmiştir. Trafikte öndeki aracı sağlamak kesinlikle yasaktır. Belçika içinde 2016 ya kadar ücretli otoban uygulaması yoktur. Ana yollarda hız limiti 70 ile 90 km arasında değişmektedir. Ulusal yollar N harfi ile belirtilmiştir. Kent ve köy içinde hız limiti 50 km, okul çevrelerinde ise 30 km ile sınırlıdır. Hız sınırlarını aştığınızda kamera, radar ve polis kontrolündeki yollarda para cezası ödemeniz kuvvetle muhtemeldir. Legal sınırların dışında (0.5 promil) alkollü araç kullanmak, ağır para cezası ve hapisle sonuçlanabilir. Brüksel’de araba kullanırken trafik kurallarına uygun davranmanız beklenmektedir. Yayalara ve bisiklet kullananlara öncelik vermek, kavşak noktalarında kurallara uygun dönüş yapmak, yol işaretlerine özen göstermeniz gerekmektedir. Brüksel diğer Kuzey ve Orta Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bu konuda hassas bir bölgedir.

Büyük Meydan, Belediye Binası, St. Katherina Kilisesi, Bira Müzesi, Atomium, Şehir ve Çikolata Müzesi, Kraliyet Sarayı Brüksel merkezde ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır. Brüksel dışına çıkmak istediğinizde en fazla 1 saat içinde ulaşabileceğiniz kentler aşağıdaki gibidir. Waterloo 15 km, Sint Pieters Leeuw 10 km, Mechelen 35 Km, Leuven 30 Km, Bruges 100 km, Mons 70 Km, Liege 100 km uzaklıktadır.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.