Harita

Aspen Uçak Bileti Fiyatları

Konfor, kalite, kayak ve ABD kelimeleri yan yana geldiğinde bilenlerin ağzından çıkacak ilk kelime Aspen olacaktır. Rock Dağları arasında kalan bölgeye yerliler “parlayan dağlar” demişler. Bunun nedeninin dağlarda bulunan gümüş madenleri olduğu daha sonra anlaşılmış. Kent adını dağların yamaçlarında ve kentin çevresinde bulunan görkemli kavak (aspen) ağaçlarından almış. Büyük ekonomik krizden olumsuz etkilenen ve kapanan maden ocaklarından sonra, yatırımcılar gözlerini dağların arasından parlayan vadilere ve karla örtülü dağlara çevrilmiş. Aspen böylece, bugün dünya jet sosyetesinin, dünyaca ünlü starların ve zengin iş insanlarının kış sporları ve kış tatili için tercih ettiği bir numaralı tatil merkezi haline gelmiş. Aspen’in içinde bulunan küçük havaalanı daha çok küçük uçakların ulaşımı için kullanılmakta. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente Denver üzerinden kiralayabileceğiniz arabayla veya şehirlerarası otobüslerle kısa zamanda ulaşmanız mümkün.

Başlangıç, orta ve ileri seviyede kayak severler için bakımlı ve bol manzaralı parkurlar sunan Aspen tesisleri yalnızca ABD’nin değil, dünyada yaşayan tüm kayak severlerin bildiği ve gitmeyi arzu ettiği bir destinasyon. Yüksek bütçeler için hizmet veren tesislerin yanı sıra ekonomik seçeneklere de sahip olan Aspen, her kayak severin bir gün ulaşma hayalini kurduğu doğal güzelliklere ve müthiş parkurlara sahip. Kayak, snow boarding, snow mobiling kısaca karla ilgili her türlü sporun yapılabileceği kentte, hızlı bir gece hayatı da mevcut. Dünyanın en önemli markalarının butikleri, en ünlü şeflerin çalıştığı lüks restoranlar, şıklık konusunda birbiriyle yarışan butik oteller bu istisnai kentte yer almakta.

Aspen’i alışılmışın dışında yazın da ziyaret edebilirsiniz. John Denver Park, ziyaret etmekten müthiş keyif alacağınız bir alan. Aspen’in dışında, kısa bir sürüş mesafesinde bulunan Maroon Bells ,Kolarado eyaletinde fotoğrafı en fazla çekilen dağ manzaralarına sahip bir bölge. Göl ve dağ manzaralarına hayran olacağınız Maroon Bells’e ulaşmak için profesyonel rehber eşliğinde yol almanız kuvvetle önerilmektedir. Independence Pass, yaz aylarında araç trafiğine açık olan, müthiş manzaralar sunan harika bir geçiş bölgesi. Yolunuzun üzerine çıkan hayalet kente de bakmayı ihmal etmeyin. Dağ bisikletiyle tırmanış, golf, şelalelerde rafting yapmak, yamaç paraşütüne binmek, dağ göllerinde balık tutmak, Aspen doğasında yapabileceğiniz yaz etkinlikleri arasında.

Yaz aylarında ayrı, kış aylarında ayrı festivallere sahip olan bu renkli kente gitmek için illaki büyük bütçelere sahip olmanız gerekmiyor. Dünya sosyetesinin en önemli duraklarından biri olan Aspen’i uygun koşullarda da ziyaret etme imkânınız mevcut. Aspen’i ziyaret etmek için Skyscanner’dan ucuz bir uçak bileti arayın. Hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Aspen yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.