Harita

Denver Uçak Bileti Fiyatları

Flights city- Denver

 

ABD’nin en hızlı gelişen kentlerinden biri olan Denver, Kolorado Eyaletinin başkenti ve eyaletin en büyük kentidir. Denver kenti, Rocky Dağları bölgesinde deniz seviyesinden 1600 metre yüksekliğe kurulmuş etrafı dağlarla çevrili bir yerleşim alanıdır. Türkiye’den direkt uçuşun olmadığı Denver kentine, aktarmalı uçuşlarla ulaşmanız mümkün.  Oldukça büyük olan Denver Uluslararası Havaalanından kent merkezine kent içi ulaşım araçlarıyla ulaşabilir, yakın çevre ve kent içi gezileriniz için araç kiralayabilirsiniz. Dört mevsimin tüm özelliklerinin yaşandığı Denver’de, İlkbahar ve yaz mevsimi seyahat için en uygun mevsimdir. Madencilik ve kovboy geçmişine sahip çıkan büyük metropol, doğaseverler için Rocky Dağlarının muhteşem manzaralarını ve doğal hayatını sunmakta. Ayrıca Denver’in canlı sanat ve sahne hayatı sanatsever gezginler için de dikkat çekici özellikte.

Denver çevre hassasiyeti gelişmiş bir kent, toplu taşıma araçlarında hibrid ve alternatif yakıt çeşitleri kullanılmakta. Yeşil Filoları ABD genelinde ilk uygulayan belediye Denver belediyesidir ve kent sakinleri çevre konusunda çok hassastır. Denver’i keşfetmek için bisiklet kiralamak, yeşil otobüslerle veya yayan dolaşmak en ideal yöntemlerdir. Geniş kaldırımlı sokaklar, çiçekli ön bahçeler, parlak yeşil çimenler ve büyük gölgeli ağaçlarla süslü Denver sokakları, kent geçmişini öğrenebileceğiniz zengin müzelerle dolu. Black American West Museum & Heritage Center, Denver Art Museum, Denver Museum of Miniatures, Dolls and Toys, Museum of Contemporary Art Denver ziyaret edebileceğiniz kent müzelerinden bazıları.

Capitol Hill, Highlands, Baker, Berkeley, Uptown, Sloan Gölü, Kongre Parkı görmenizi tavsiye ettiğimiz bölgeleridir. Kıvrımlı patika yolları, berrak gölleri, zengin yaban hayatı ve rekreasyon bölgeleriyle sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz kent, birbirinden değişik aktiviteler sunmakta.İlkbahar mevsiminin sonu, Sonbahar aylarının başlangıcı Denver’de açık havada bir şeyler yapmak için mükemmel bir dönem. Yemyeşil parklar arasında bulunan City Park iki gölü, oyun alanları, yeşil alanları, golf alanları, Denver Hayvanat Bahçesini de içeren Doğa ve Bilim Müzesine de ev sahipliği yapan, çok geniş bir alan. Denver Botanik Bahçesi, Washington Park açık hava etkinlikleriyle dikkat çeken yerler. Haziran-Ağustos ayları arasında Venice on the Creek gondol turuna katılarak kendinizi Venedik’te hissedebilirsiniz.

Denver kentinin kalbinin attığı 16th Street Mall zincir mağazaları, şık butikleri, kitapevleri, birbirinden güzel restoran ve barlarıyla meşhur bir bölge. Kolorado gece hayatının merkezi sayılan Denver, bir birinden güzel eğlence mekânlarıyla sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak bir kent.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Denver International yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.