Harita

Trabzon Dalaman Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Dalaman yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Trabzon - Dalaman uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

364 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 1064 kilometre uçuş mesafesi

3sa 5dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Dalaman

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Dalaman şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dalaman.
Trabzon - Dalaman uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 364 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Trabzon - Dalaman uçuşu ortalama 3sa 5dk sürmektedir.
Aktarmasız Trabzon - Dalaman uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

TRABZON’DAN DALAMAN’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2015) geçerli olan bilgilerdir.

TRABZON’DAN DALAMAN’A UÇAN HAVAYOLLARI

Trabzon’dan Dalaman Havalimanı’na direkt seferler bulunmamaktadır. Bununla birlikte dört farklı havayolu bu hatta aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir: Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Onur Air ve Anadolu Jet.

Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Onur Air Trabzon’dan Dalaman’a haftanın yedi günü İstanbul aktarmalı olarak uçarken Anadolu Jet Trabzon-Dalaman uçuşlarında aktarmasını Ankara’da yapmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na ulaşım için en pratik yol Havaş servislerini kullanmaktadır. Havaş servisleri gün boyunca Beşirli Uzunkum Otel önünden havalimanına hareket etmektedir ve Orhan Ptrol Ofisi önü, Yavuz Sultan Selim Bulvarı Migros önü, Tanjant Yolu (Trabzon Dershanesi karşısı) ile Kiler Market önünden de yolcu alan Havaş servisleri yaklaşık 30 dakikada havalimanına varmaktadır. Ücreti 5 TL’dir. Havalimanına Trabzon şehir merkezinden taksi ücreti ise ortalama 15-20 TL tutmaktadır. Havaş Trabzon Havalimanı’na ayrıca Rize ve Giresun ile ilçelerinden de servis düzenlemektedir ve ücreti servise binilecek yere bağlı olarak 15 TL ile 22 TL arasında değişmektedir.

Trabzon Havalimanı’ndan Dalaman’a uçacak olan yolcular İç Hatlar Terminali’ni kullanmaktadır. Terminalde bir kafeterya ve bir restoranın yanı sıra konforuna önem veren yolcular için özel yolcu salonları CIP Lounge ve VIP Lounge hizmet vermektedir.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris ve Fethiye’ye Havaş ve Muttaş servisleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Muttaş, havalimanına inen her uçak için Marmaris ve Fethiye otogarlarına servis düzenlemektedir. Havaş servisleri de aynı şekilde havalimanına inen her uçak için Marmaris ve Fethiye’ye hareket etmektedir ve önceden belirtilmesi durumunda yolcuları güzergah üzerinde istenilen noktalarda indirmektedir. Her iki firmanın da servis ücreti Fethiye için 10TL, Marmaris için ise 15 TL’dir. Servisler Fethiye’ye yaklaşım 60 dakikada, Marmaris’e ise yaklaşık 90 dakikada ulaşmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Dalaman’a uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarına en az 1 saat kala Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali’ne gelmeleri gerekmektedir. Yolcuların tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi check-in işlemleri ve uçağa biniş öncesinde görevlilere ibraz etmek üzere yanlarında fotoğraflı bir kimlik kartını (nüfus cüzdanı veya ehliyet) ya da yine fotoğraflı bir kimlik belgesini (pasaport veya evlilik cüzdanı) bulundurmaları zorunludur.

DALAMAN’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Dalaman yakınlarında bulunan iki turistik kent Marmaris ve Fethiye’de genel yaşam maliyetleri, özellikle de restoran fiyatları Trabzon’a kıyasla daha yüksektir. Dalaman, Fethiye ve Marmaris’te tipik Akdeniz iklimi etkilidir ve kış ayları serin ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir ve yaz boyunca sıcaklık sıklıkla 30 C°’nin üzerine çıkmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.