Harita

Samsun Çarşamba Adana Uçak Bileti Fiyatları

Samsun Çarşamba - Adana uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

337 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 487 kilometre uçuş mesafesi

2sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Adana

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Adana şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Adana.
Samsun Çarşamba - Adana uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 337 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Samsun Çarşamba - Adana uçuşu ortalama 2sa 40dk sürmektedir.
Aktarmasız Samsun Çarşamba - Adana uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Adana’ya Uçan Havayolları

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Adana’ya direkt seferler düzenlenmemektedir. Bununla birlikte Samsun Çarşamba Adana uçak bileti satın almak isteyen yolcular için hafta boyunca bağlantılı sefer seçenekleri mevcuttur. Samsun-Adana hattında Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Onu Air’in İstanbul bağlantılı, Anadolu Jet’in ise Ankara bağlantılı uçuşları mevcuttur.

Terminal Bilgileri - Gidiş

Samsun Çarşamba Havalimanı, kent merkezine yaklaşık 23 km mesafede yer almaktadır. Havalimanı’na Samsun’un en önemli meydanlarından olan Cumhuriyet Meydanı ile Atakum’un farklı noktalarından Bafaş yolcu servisleriyle pratik bir şekilde gitmek mümkündür. Bafaş servislerinin ücreti Cumhuriyet Meydanı’ndan 7 TL, Atakum’dan ise 8 TL’dir. Samsun şehir merkezinden havalimanına ulaşımın bir diğer yolu, ticari taksileri kullanmaktır. Taksi ücreti, taksimetreyle yaklaşık 75-85 TL tutmaktadır. Bununla birlikte birçok yolcu taksiye binmeden önce şoförle daha düşük bir sabit ücret üzerinde (genellikle 50 ya da 60 TL) anlaşmaktadır. Bafaş’ın ayrıca Terme, Çarşamba, Tekkeköy, 19 Mayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent ilçelerinden de servisleri mevcuttur.

Adana’ya uçacak yolcuların Samsun Çarşamba Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Terminalde yolcuların uçuş öncesinde yemek yiyebilecekleri Venn Restaurant, bir şeyler içebilecekleri Venn Cafe ve tüm gün açık olan Venn Bar yer almaktadır.

Terminal Bilgileri - Varış

Adana Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Dolayısıyla havalimanından Adana’nın merkezine ulaşımda belediye otobüsleri oldukça yoğun olarak kullanılmaktadır. Havalimanından 135 numaralı otobüsler Çukurova Üniversitesi’nin yer aldığı Balcalı’ya kadar, 159 numaralı otobüsle ise tarihi kent merkezi, Adana Tren Garı ve Vilayet gibi kentin önemli yerlerinden geçerek Kurttepe’ye kadar gitmek mümkündür. Havalimanının girişinde yer alan Barış Bulvarı’ndan ilse minibüs ve dolmuşlarla Kuruköprü’ye gidilebilmektedir. Adana Havalimanı’ndan taksiyle şehir merkezine ulaşım ücreti ortalama 15-25 TL tutmaktadır. Havaş ise yolcu servisleri ile Adana Havalimanı’nı Osmaniye, Mersin ve Tarsus’a bağlamaktadır. Servis ücreti Osmaniye için 20 TL, Mersin için 16 TL ve Tarsus için 13 TL’dir.

Pratik Bilgiler

Adana’ya uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarına en az bir saat kala Samsun Çarşamba Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi bu uçuşta da yolcuların fotoğraflı bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da evlilik cüzdanı) yanlarında bulundurmaları ve gerek check-in işlemleri esnasında, gerekse uçağa binişleri sırasında görevlilere ibraz etmeleri gerekmektedir.

Adana’da Sizi Ne Bekliyor?

Adana’da genel yaşam maliyetleri, Samsun ile benzer seviyelerdedir. Adana’nın iklimi Samsun’dan oldukça farklıdır. Kentte yazları oldukça sıcak ve kurak geçmektedir ve Samsun’un aksine yaz aylarında neredeyse hiç yağmur yağmamaktadır. Yaz aylarında sıcaklıklar sıklıkla 40 C°’ye yaklaşmaktadır. Kış aylarında ise kente ılıman bir hava hakimdir ve gün içindeki sıcaklıklar 15-16 C° civarında seyretmektedir.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.