Harita

İstanbul Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Trabzon yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

151 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

87

Ortalama uçuş süresi, toplam 879 kilometre uçuş mesafesi

1sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Trabzon

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Trabzon şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Trabzon.
İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 151 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon uçuşu ortalama 1sa 40dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 87 İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon uçuşu bulunmaktadır.

Flight – Routes İstanbul Sabiha Gökçen’den Trabzon’a uçuşlar

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve Trabzon arasında uçan havayolu şirketleri

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve Trabzon Uluslararası Havalimanı arasında günlük 11 ila 12 frekans direkt uçuş gerçekleşmektedir. Bu yönde direkt uçuşlar Pegasus ve Anadolu Jet tarafından gerçekleşmektedir.

Terminal bilgileri:

İstanbul’un Anadolu yakasında, Pendik ilçe sınırları içinde bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Kadıköy’e 35km, Taksim’e 40km uzaklıktadır. İzmit, Kocaeli, Bursa gibi sanayi kentlerine kolay erişilebilir uzaklıkta bulunan havalimanı, Türkiye’nin ikinci en yoğun havalimanıdır. Sabiha Gökçen’den Kozyatağı, Kadıköy, Levent, Bostancı gibi İstanbul’un merkezi noktalarına düzenli hareket eden belediye otobüsleri mevcuttur. Havalimanından Taksim, Kadıköy, Kozyatağı ve İzmit yönüne düzenli ulaşım hizmeti sunulmaktadır. 4500 metrekareye yayılan duty free alanında alkollü, alkolsüz içecek, tütün ürünleri, çikolata, oyuncak, elektronik, aksesuar ve benzeri klasik free shop ürün çeşitliliğinin yanısıra, dünya markalarına ait moda-aksesuar ürünlerinin satıldığı mağazalar çok sayıdadır. Bulgari, Calvin Klein, Armani, Gucci, Longines, Zegna, Fossil, Prada havalimanında mağazaları bulunan dünya markalarından yalnızca birkaçıdır. Mado, Kahve Dünyası, Center Point, Mc Donalds, Burger King, İstanbul Cafe, Trattoria Milano, Usta Dönerci, Heroes Sports Bar havalimanında bulunan keyifle vakit geçirebileceğiniz yeme-içme alanları arasındadır.

Kent merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Trabzon Havalimanında iç ve dış hat uçuşları için iki ayrı terminal bulunmaktadır. Kent merkezi ile havalimanı arasında Havaş Otobüsleri düzenli olarak hizmet vermektedir. Havalimanı yalnızca Trabzon’a değil, Rize, Hopa, Giresun, Artvin gibi yerleşim birimlerine yolculuk yapmak için de merkezi bir noktada bulunmaktadır. Havaş Otobüsleri Hopa, Giresun ve çevresine yolcu taşımaktadır. Trabzon Havaalanında bulunan terminalde iki kafe bar, bir lokanta, 10 araba kiralama ofisi, bir sağlık birimi, hediyelik eşya ve diğer ticari ürünlerin satıldığı 12 adet mağaza hizmet vermektedir.

İstanbul- Trabzon uçuşunuzu gerçekleştirmek için üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi fotoğraflı resmi bir kimliğin yanınızda olması gerekmektedir. İstanbul- Trabzon uçuşunuzu gerçekleştirmek için uçak kalkış saatinden en az 1,5 saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapacaksanız, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online işlemi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız beklenmektedir.

Pratik bilgiler

İstanbul ve Trabzon arasında saat farkı bulunmamaktadır. İstanbul ılıman iklim yapısına sahiptir. Kentin yıllık sıcaklık ortalaması 14.1 derecedir. Trabzon ılıman Karadeniz iklim yapısına sahiptir. Bol yağış alan kentte yıllık ortalama sıcaklık 10-20 derece arasında değişmektedir. İstanbul ve Trabzon hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, İstanbul’un daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz. İstanbul’da pahalı olmayan bir restoranda tek kişilik bir menü için ödeyeceğiniz rakam 18 TL iken, bu rakam Trabzon’ da 12 TL civarında olacaktır. Ulaşım konusunda ise Trabzon Havaalanından Trabzon’un merkezi noktalarından biri olan Çarşı Caddesi civarına taksiyle ulaşmak için 25 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler bu içeriğin yazıldığı tarih olan Kasım 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.