Harita

Helsinki Vantaa Antalya Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Antalya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Helsinki Vantaa - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.337 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

2

Ortalama uçuş süresi, toplam 2639 kilometre uçuş mesafesi

3sa 45dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Finnair

Antalya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Antalya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Antalya.
Helsinki Vantaa - Antalya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.337 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Helsinki Vantaa - Antalya uçuşu ortalama 3sa 45dk sürmektedir.
Aktarmasız Helsinki Vantaa - Antalya uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ağustos itibarıyla haftalık 2 Helsinki Vantaa - Antalya uçuşu bulunmaktadır.

Helsinki- Antalya arasında uçan havayolu şirketleri

Helsinki ve Antalya Uluslararası Havalimanı arasında Finn Air’in Perşembe günleri iki frekans direkt uçuşu mevcuttur. Bu yönde direkt uçuşların dışında Türk Hava Yolları’nın İstanbul üzerinden her gün birden fazla sayıda aktarmalı uçuşları mevcuttur. Smartwings, Czech Airlines, Air Berlin, Aero Flot, Air France, SAS+THY ve KLM+Pegasus Hava Yolları uçuş kombinasyonları bu yönde aktarmalı uçan havayolu şirketleri arasındadır.

Terminal bilgileri

Helsinki Vantaa Uluslararası Havalimanı Vantaa kentinde kent merkezinin 5 Km, Helsinki kent merkezinin 17 Km dışında bulunmaktadır. Havalimanı yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarına ayrılan iki ayrı terminalden oluşmaktadır. Vantaa Havalimanı Avrupa’nın en dakik havalimanı olarak kayıtlara geçmiştir. Modern bir havalimanında bulunan tüm özelliklere sahiptir ve kablosuz internet bağlantısı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Terminal dışından hareket eden YTV otobüsleri havalimanı ve kent merkezi arasında çalışmaktadır ve yolculuk süresi yaklaşık olarak 40 dakikadır. Havalimanı taksilerini tercih ederseniz yolculuk süreniz en fazla yarım saat sürecektir. Kent merkezine ulaşmak veya gezi süresi boyunca araç kiralamak isterseniz yurtdışı uçuşları için kullanılan 2 numaralı terminal çıkışında bulunan araba kiralama birimlerine başvurabilirsiniz. Gelen Yolcular Salonunun altında, 1 ve 2 numaralı terminaller arasında bulunan havalimanı treni, kent merkezine ulaşmanın en kolay ve hızlı yoludur. Havalimanında bankalar, döviz büroları, ATM’ler, eczane, tıbbi birim ve çocuklar için oyun parkı bulunmaktadır. Havalimanında 7/24 hizmet veren birkaç kafe mevcuttur. Havalimanı yolcularının en fazla aradığı mekanlardan olan free shop mağazası Giden Yolcular terminalinde hizmet vermektedir. Burbery, Micahel Kors marka satış mağazaları, Fageli, Tapio Cafe, Bistrot Helsinki yeme-içme mekanlarından birkaçıdır.

Kent merkezinin 10 km dışında bulunan Antalya Uluslararası Havaalanı’nda iki adet dış hatlar terminali ve bir adet iç hatlar terminali mevcuttur. Antalya Havaalanı terminallerinde fast food, restoran, kafe-bar, yerel yiyecekler satılan restoranlar açısından zengin seçeneklere sahipsiniz. Ayrıca havalimanı alışveriş açısından azımsanmayacak sayıda ticari mağaza ile hizmet vermektedir. Antalya Havaalanı terminallerinde geliş ve gidiş salonlarında kablosuz internet bağlantısı ücretli sunulmaktadır. CIP, VIP bölümlerinde, iç hatlar terminal binasında bulunan ViaPub, ViaCafe ve Simit Sarayında ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Havalimanı ve kent merkezi arasında 600 numaralı belediye otobüsü her yarım saatte bir hizmet vermektedir. Havaalanının hemen dışında bulunan ticari taksiler, havalimanı içinde bulunan araba kiralama birimleri kent merkezine ulaşım için kullanılabilecek alternatifler arasında bulunmaktadır. Antalya Havalimanı Akdeniz’e kıyısı olan birçok tatil beldesine ulaşım için kullanılmaktadır. Havalimanından Kaş, Kalkan, Fethiye, Belek, Serik ve birçok tatil beldesine ulaşım için Antalya Otogarı merkezi bir hareket noktasıdır.

Helsinki- Antalya uçuşunuzu gerçekleştirmek için pasaportunuzla birlikte kalkış saatinden en az iki saat önce havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik bilgiler

Helsinki ve Antalya aynı zaman dilimi paylaşmaktadır, iki kent arasında saat farkı yoktur. Helsinki’de soğuk ve ılıman iklim yapısı hakimdir. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 5.1 derece civarındadır. Bol yağış görülen kentte Şubat ayı en az yağış görülen aydır. En fazla yağış ise Ağustos ayında görülmektedir. Ortalama 17 dereceyle Temmuz en sıcak, ortalama -5.8 dereceyle Şubat  en soğuk aydır. Antalya Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları kuru ve sıcak, kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 28 ila 36 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama sıcaklık ise 10 ila 20 derece arasında değişmektedir. Helsinki ve Antalya hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında, Helsinki’nin Antalya’ya nazaran daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. Helsinki’de pahalı olmayan bir restoranda bir kişilik yemek için 42 TL ödeyerek yiyebileceğiniz bir öğün yemek için  Antalya’da 15 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Ulaşım konusunda ise Antalya Havaalanından Antalya’nın merkezi noktalarından biri olan Kaleiçi’ne taksiyle ulaşmak için 55 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Temmuz 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.