Harita

Antalya Roma Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Roma yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Antalya - Roma uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

949 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 1668 kilometre uçuş mesafesi

5sa 15dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Roma Fiumicino ve Roma Ciampino

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Roma şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: Roma Fiumicino ve Roma Ciampino.
Antalya - Roma uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 949 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Antalya - Roma uçuşu ortalama 5sa 15dk sürmektedir.
Aktarmasız Antalya - Roma uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

Antalya - Roma uçak bileti

Antalya`dan Roma`ya direkt uçak seferleri bulunmamaktadır. Ancak  Türk Hava Yolları ve Pegasus`un,  İstanbul aktarmalı Antalya- Roma uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.  Ayrıca birçok farklı havayolunun, Avrupa`nın değişik şehirleri üzerinden gerçekleştirilen seferleri de bu rotada seçenekleri arttırmaktadır.

İtalya`nın Schengen vizesi kapsamında olması nedeniyle, Roma ziyaretiniz için pasaportunuzda çok girişli ve süresi devam eden Schengen vizesi bulunması gerekmektedir. Ancak mevcut Schengen vizeniz İtalya dışında bir ülke için alınmış ise bu ülkeye giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Uçak biletiniz ve gerekli giriş vizesinin bulunduğu, en az 6 ay süreli pasaportunuz da hazırsa Antalya Havaalanına doğru yola çıkma zamanı.  Antalya Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 13 km. mesafede  yer almaktadır. Toplu taşıma, HAVAŞ Havaalanı servisleri ya da taksiyle kolaylıkla ulaşılabilecek  bir konumda bulunmaktadır. Havaalanı İç Hatlar ve iki adet Dış Hatlar terminaline sahip. Popüler bir turizm bölgesi olması nedeniyle, özellikle yaz sezonunda son derece yoğun hava trafiğine ev sahipliği yapmaktadır. Antalya Havaalanında, check in işlemleriniz sonrasında uçuş saatinizi beklemek mevcut kafe, restoran ve alış veriş noktaları ile sıkıcı bekleme süreci olmaktan uzak, keyifli bir havaalanı deneyimine dönüşmekte.  Ana terminalde danışma noktaları ve elektronik uçuş panoları, check in yapacağınız kontuardan  uçuş kapınıza kadar sizi yönlendirirken, özellikle yoğun yaz sezonunda  görevli havaalanı rehberleri havaalanını en rahat şekilde kullanmanıza yardımcı olmakta.

Havaalanına ulaşım için özel araç tercih etmeniz durumunda D400 kara yolunu takip etmenizi öneriyoruz. Şehir merkezinden havaalanına hergün 04.30 - 02.00 saatleri arasında 10 TL. Ücretle sefer yapan HAVAŞ Havaalanı servisleri ise oldukça pratik ve konforlu bir ulaşım alternatifi. Vaktiniz bol, yükünüz azsa eğer, otobüs garından hareket eden 600 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz,

 Roma`da ineceğiniz havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 32 km mesafede,  Lazio bölgesinde bulunan Leonardo da Vinci-Fiumicino Havaalanı`dır. Dört terminale sahip, oldukça büyük ve modern bir havaalanı olan Fiumicino Havaalanı`nda, Türkiye`den gelen uçaklar genellikle Terminal 3`e inmektedir. Terminal 3, havaalanında yiyecek- içecek mekanlarının en yoğun olduğu terminaldir. Terminallerde, kablosuz internet erişiminden ücretsiz olarak yararlanmanız mümkün. Pasaport kontrolü sonrasında alışveriş yapmak istemeniz durumunda, Duty Free mağazaları veya nakit para için döviz büroları ve para çekme makineleri bulabilirsiniz.

Bir an önce Roma`nın büyülü atmosferi ile kucaklaşmak için farklı ulaşım seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Terminalde bulunan araç kiralama noktaları veya şehir merkezine 48€ civarında sabit fiyat uygulayan taksileri tercih edebilirsiniz. Diğer alternatifleriniz ise; hızlı bir ulaşım sağlayan ve yaklaşık 15€ ücretle Leonardo Express, Termini İstasyonuna giden ve ücreti 6€ olan Terravision Otobüsü, Termini ve Vatikan`a giden ve bilet fiyatı 6€ civarında olan Sitbus havaalanı servisleri, Trastevere, Ostiense, Tiburtina ve Tuscolana İstasyonlarına giden ve 8€ bilet ücreti olan FR1 Treni ve Piazza dei Cinquecento, Tiburtina Tren İstasyonuna ve sizi Metro ağına ulaştıran Cotral Otobüsü.

Son derece popüler bir turizm merkezi olan Roma ile Antalya arasında bir saat fark bulunmaktadır. Roma, özellikle ziyaretçi akınına uğradığı yaz döneminde konaklama, yemek, eğlence gibi  harcama kalemlerinde yüksek fiyatlar sergilemektedir.  Haziran ve Temmuz aylarında kutlanan festivallerin, şehrin kalabalığına katkısı göz önünde bulundurulmalı. Yumuşak Akdeniz ikliminin görüldüğü Roma`da özellikle ulaşım pahalı, şehre turistik bir ziyarette bulunuyorsanız, hem turistik mekanlarda, hem de toplu taşıma için kullanabileceğiniz Roma Pass almanızı öneririz.

Aralık 2015 tarihli bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.