Harita

Zagreb Uçak Bileti Fiyatları

Bir Kısa tatil seçeneği

Uzun bir tatil şansınız yok, birkaç günlük bir yurtdışı tatili planlıyorsunuz ancak istikamet neresi?

Karar vermekte zorlanıyorsanız bizim önerimiz Zagreb uçak bileti! Neden mi?

Hem çok yakın, hem vize derdi yok, hem de doğasıyla, kültürüyle, tarihi ile gittiğinize değecek bir destinasyon.

Hırvatistan’ın başkenti olan Zagreb, ülkenin kuzeyinde,Sava Nehri üzerinde bulunmaktadır. Ulaşım bağlantıları,bilimsel araştırma merkezleri, ticari kapasitesi ile hem ekonomi, hem politika hem de kültür anlamında ülkenin merkezi olan Zagreb dolayısıyla en kalabalık kentidir. Coğrafi konumu ile de oldukça önemli bir yerde bulunan Zagreb Avrupa’yı Adriyatik Denizi‘ne bağlayan bölgede bulunmakta.

Zagreb, yukarı şehir anlamına gelen Gornij Grad ve aşağı şehir anlamına gelen Donji grad olarak iki bölümden oluşmakta. Barok mimarisi, anıtları, çeşmeleri, müzeleri, yeşil alanları ile Yukarı şehir Orta Çağ’dan kalan eserleriyle Zagreb‘i turistik bir cennet haline getirmekte. Aşağı şehirde ise Devlet başkanlığı makamı bulunmakta.

Şehir içi ulaşımda tramvay kullanılmakta ancak görülmesi gereken turistik mekanlar arasındaki mesafe çok uzun olmadığından yürüyerek dolaşmak mümkün.

Şehir meydanında bulunan ve gotik mimari tarzının en güzel örneklerinden biri olan Aziz Stephen Katedrali, 1899 yılında yapılmıştır, Markov Meydanı‘nda bulunan ve üç göbekten meydana gelen St. Mark Kilisesi ise 13. yüzyıldan kalma özellikle tavan resimleri ile görülmeye değer bir tarihi eser. Zagreb Müzesi, 17. yüzyıla ait St. Clair Manastırı’nda bulunmakta ve şehrin tarihine ait dökümanlar ve el sanatları örneklerine sahip. Zagrep‘teki diğer müzeler ise Arkeoloji Müzesi ve Mimari müzesidir. Ancak müzeler içinde en ilgi çekici konsepte sahip olan ve dünyanın her tarafından insanların bitmiş ilişkilerine dair obje ve hikayelerini yolladıkları ve bunların sergilendiği bir müze olan “Museum of Broken Relationships”

Tarihi eserleriyle olduğu kadar kültürel ve sanatsal birikimi ile de adından söz edilen Zagreb, kendi özel repertuarlarına sahip ve bale, opera, müzikal,kukla şovları,çağdaş oyunların sahnelendiği bir çok tiyatro, Zagreb Filarmoni Orkestrası ve Zagreb Hırvatistan Orkestrası‘nın konserler verdiği konser salonları ve bir çok etkinliklere sahne olan kültür merkezlerine sahip. Önemli kültür etkinlikleri arasında Dünya Çizgi Film Festivali, Hırvatistan Pop Müzik Festivali, 16 Kasım’da kutlanan Zagreb Kent Günü bulunmakta.

Muhteşem şehir manzarasını görmek için en uygun nokta şehrin kulesi. Kuleye çıkarak manzaranın keyfini çıkardıktan sonra park içinde bir yürüyüş yaparak veya dünyanın en kısa tramvay yolculuğunu yaparak, kulenin hemen altında bulunan füniküler ile İlica Caddesi’ne inebilir ve cadde de bulunan 13.yüzyıla ait kent kapısını da görebilirsiniz.

Ziyaretçilerini yeşil alan ve parklarıyla da ağırlayan kentte özellikle Botanik Bahçesi, Opatovina Parkı ve Maksimir Parkı ziyaret edilmeye değer parklardır. Ayrıca şehir merkezine biraz uzak bir mesafede bulunan Doğa Parkı, büyük bölümü ormanlık alan olan ve tarihi anıtlara, bir çok kuş çeşidine ve dağ evlerine sahip mutlaka gorülmesi gereken bir bölge.

Kahve evleri ile ünlü Zagreb‘de yiyecek konusunda hiç sorun yaşamayacaksınız. Farklı kültürlerin lezzetlerinden oluşan oldukça zengin bir mutfağa sahip bu şehirde özellikle Zagrep Bifteği, ünlü hindi yemeği olan Purica smlincima, baharatlı bisküvi ve ünlü tatlıları olan strukli mutlaka denenmesi gereken lezzetler.

Şehirden ayrılmadan şarap butiklerini ziyaret etmenizi öneririz, ayrıca kentte bulunan birçok alış veriş merkezi ve butiklerden Zagreb‘e özgü hasır sepetler, kristal eşyalar ve hediyelik eşya çesitleri bulabilirsiniz.

Günün yorgunluğunu biraz eğlenerek atmayı tercih eden ziyaretçileri için ise Zagrep‘te gece hayatı son derece hareketli ve gece kulüpleri, gazinoları,barları ve caz kulüpleriyle bir çok alternatif sunmakta.

Bu çekici kısa tatil seçeneğini değerlendirmek için alacağınız bir Zagrep uçak bileti, sizi İstanbul‘dan düzenlenen direkt uçak seferleri 2 saatlik bir yolculuk sonrası destinasyonunuza ulaştıracaktır.

İyi Tatiller..  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Zagreb yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Zagreb şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Zagreb.
Delta, KLM Cityhopper, Singapore Airlines, Olympic Air, KLM, Kenya Airways, Norwegian ve Czech Airlines, Zagreb yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mayıs, Zagreb yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.