Harita

Sevilla Uçak Bileti Fiyatları

Sevilla, İspanya’nın güneybatısında, Atlas Okyanusu’ndan 80 km kadar içeride, Guadalquivir Nehri üzerinde kurulmuştur. 1,5 milyonu geçen nüfusuyla Endülüs Özerk Bölgesi’nin hem başkenti, hem de en büyük şehridir. Aynı zamanda bölgenin sanat, kültür ve ekonomi merkezidir. İspanya’nın Flamenko denince akla gelen ilk şehirlerinden birisidir. Madrid’in 550 km güneybatısında yer alan Sevilla,  geçmişte de Müslüman İspanya’ya başkentlik yapmıştır.

Sevilla’nın tarihi merkezi, Avrupa’nın en büyüklerindendir. İspanya İç Savaşı sırasında Sevilla’nın hiçbir çatışmaya sahne olmaması sayesinde, bu bölgedeki birçok eser ayakta kalmayı başarmıştır. Küçük meydanları, dolambaçlı dar sokakları ve süslü evleriyle öne çıkmaktadır. Bu bölgedeki en önemli eser,  1401-1506 yılları arasında inşa edilen Santa Maria Katedrali’dir. Dünyanın en büyük üçüncü kilisesidir. Giralda adı verilen çan kulesi dikkat çekmektedir. Katedral yapılırken yıkılan caminin minaresi olan bu çan kulesi, Magrip motifleri ve gotik mimari tarzını bir arada barındırmaktadır.

Katedralin yakınlarında yer alan Alcazar Sarayı, Magrip döneminden kalma en güzel yapıdır. Yapımına Müslümanlar döneminde başlanıp Hıristiyan yönetimi altında tamamlandığı için, tıpkı katedral gibi hem Magrib hem de gotik üslubun özelliklerini taşımaktadır. Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak en ucuz Sevilla uçak biletini alıp bu göz alıcı kente uçtuğunuzda  13. yüzyıldan kalma bir gözlem kulesi olan Altın Kule, görkemli mimarisiyle dikkat çeken İspanyol Meydanı ile fayton veya bisiklete binebileceğiniz Maria Luisa Parkı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Santa Cruz Bölgesi, eski Yahudi mahallesi Juderia, Triana Köprüsü, boğa güreşlerinin düzenlendiği Plaza de Torres, bit pazarı Marcado de Triana ve Sierpes Caddesi diğer görmeniz gereken yerler arasındadır.

UÇUŞ

Sevilla’ya şehrin 10 km doğusunda bulunan Sevilla Havalimanı hizmet vermektedir. Avrupa’da birçok noktaya uçuşlr bulunan Sevilla’ya, Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Çeşitli Avrupa havayollarıyla İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerden aktarmalı olarak Sevilla’ya uçmak mümkündür. Skyscanner kullanarak istediğiniz tarihteki en ucuz Sevilla uçak biletini bulabilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Havalimanından Sevilla şehir merkezine, terminalin önünden her yarım saatte bir Especial Aeropuerto ismi verilen servis otobüsleri hareket etmektedir. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve ücreti 4 Euro’dur. Otobüs duraklarının hemen yanında bulunan taksilerle şehir merkezine gitmek de mümkündür. Taksilerin ücretleri gündüz 21,90 Euro, gece 10’dan sonra da 24.41 Euro olmak üzere sabittir. Bazı taksiciler turistlerden daha yüksek ücret talep edebilmektedirler. Bu konuda dikkatli olunması gereklidir. 

BİLMENİZ GEREKENLER

Türküye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İspanya’yı ziyaret edebilmek için Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen vizesi İspanya dışında başka bir ülkeden alındığı takdirde, İspanya’ya giriş yapabilmek için ilk olarak vize alının ülkenin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Avrupa Birliği üyesi olan İspanya’nın para birimi Euro’dur.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Sevilla’da  Akdeniz iklimi etkilidir. Ortalama 35 derece yaz sıcaklığıyla Avrupa’nın en sıcak büyük şehirlerinden birisidir. Yaz sıcakları bunaltıcı olabileceğinden, havanın daha serin olduğu Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında seyahat edilmesi tavsiye edilmektedir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Sevilla yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Sevilla şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Sevilla.
Delta, Qatar Airways, Transavia France, KLM, transavia, Vueling Airlines, Volotea ve Cathay Pacific, Sevilla yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Sevilla yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.