Harita

Málaga Uçak Bileti Fiyatları

Zamanda Yolculuk

Size zamanı unutturacak bir mekana yolculuk bu ve yapmanız gereken tek şey Malaga uçak biletinizi sorgulamaya başlamak.

İspanya'nın en büyük şehirlerinden biri olan Malaga, Endülüs bölgesinde parlayan bir yıldız.

Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga, M.Ö. 800 yıllarına dayanan uzun bir geçmişe sahip. 

Şehir Fenikeliler tarafından bulunmuş ve ilk olarak  balıkların tuzlandığı yer anlamına gelen Malaka adı verilmiş. Fenikelilerden sonra Yunanlılara ve sonrasında bir çok farklı göçlere evsahipliği yapmış, bağrında Romalılar, Kuzey Afrikalılar gibi bir çok kültürü barındırmış.

Malaga tarihi boyunca soylu ailelerin ve  seçkin kişilerin tercih ettikleri bir tatil yeri olmuş. Endülüs etkisinin her adımda hissedildiği şehir, dünyanın her yerinden yoğun ziyaretçi çeken bir turizm şehri olarak tüm beklentilerinize cevap verecek kapasiteye sahip.

Oldukça geniş bir alana yayılmış olan coğrafi yapısıyla 160 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Malaga, muhteşem plajlarıyla,renkli gece hayatıyla, damağınızda kalacak tatlarıyla,kültürüyle, doğasıyla seyahat anılarınızın baş köşesini hakeden bir şehir.

Deniz tatilleri için eşsiz olanaklar sunan şehir kıyıları, kumsalları,  özellikle Malagueta, Palo ve Pedregalejo plajı gibi muhteşem plajlarıyla ziyaretçilerini büyülerken, denize girmek ve güneşlenmenin yanısıra golf, karting ve safari gibi aktivite olanakları da sunmakta. 

Bir bisiklet şehri olan Malaga`da şehri dolaşmanın en keyifli yollarından biri de bisiklet kiralamak. Doğa sporlarına ilginiz varsa şehir civarında kaya tırmanışları yapabilir veya profesyonel dağcıyım diyorsanız, şehre yaklaşık bir saat mesafede bulunan El Chorro Vadisi’nde, ünlü dağ tırmanış yeri olan Makinodromo`da heyecanın doruklarına çıkabilirsiniz.

Şehrin görülmesi gereken en önemli tarihi eserlerinden, 17. yüzyıldan kalma ve İspanyol Rönesans mimarisi etkisi görülen, günümüzde ki ismiyle  La Manquita, Malaga Katedrali ve 8. yüzyılda yapılmış olan kentin en önemli yapıtlarından biri Alcazaba bölgesinde bulunan Kale listede önemli yer tutmakta. Alcazaba Kalesi Malaga'yı Araplardan korumak amacıyla yapılmış ve Fars döneminden Arap seramikleri, Fenikelilerden ve Romalılardan kalma  heykelleri barındırmakta ayrıca tüm şehri kapsayan panaromik bir manzara sunmakta. Castillo de Gibralfaro  ise Fenikeliler tarafından 14. yüzyılda bir deniz fenerinden esinlenerek inşa edilmiş ve yerli halkın, katolik krallığına  başkaldırışına sahne olmuştur.

Bir çok özelliğinin yanında bir kültür şehri de olan Malaga`da bir çok müze ve sanat galerisi bulunmakta.Bunlardan en önemlisi kuşkusuz Picasso Müzesi. 16. yüzyıldan kalma bir binada sergilenen eserlerin büyük çoğunluğu, ressamın ailesi tarafından müzeye bağışlanmış. Arkeoloji müzesi`nde ise 11.yüzyıldan kalma bir yapı içerisinde  Endülüs tarihi sergilenmekte.

Eskiden toptan mal alımsatımı için kullanılan Centro de Arte Contemporáneo, bugün modern sanat ürünlerinin sergilendiği bir galeriye dönüştürülmüş, Müzik Müzesi`nde birbirinden ilginç müzik aletleri sergilenmekte, Cervantes Tiyatrosu ise en çok ilgi gören dramaların sahne aldığı mekan.

Malaga`da Akdeniz mutfağının muhteşem lezzetlerini tatmanız mümkün. İspanya`nın, üzerinde zeytinyağlı  mezelerin konduğu kızarmış ekmeklerden oluşan meşhur tapas`ı, burada balıklı olarak çıkacak karşınıza. El Palo bölgesinde balık ve Endülüs’e özgü yemekleri denemelisiniz, elbette ki Malaga şarabı eşliğinde.

Alışverişin ayrı bir keyif olduğu Malaga`da, Larios caddesi ilk adresiniz olabilir. Bu caddede birçok ünlü markayı ve İspanya`nın ünlü tekstil ürünlerini bulabileceğiniz gibi, yan sokaklarında bulunan küçük sevimli mağazaların renkli vitrinlerini seyretmek bile keyif verecektir. Şehirde mağazaların 9:30 – 14:30 arası kapalı olduğunu unutmayın!

Tüm beklentilerinize cevap verecek kapasitede bir tatil kenti olan Malaga, gece eğlence hayatı ile de sizi hayal kırıklığına uğratmayacak alternatiflere sahip.

Bu rüya tatile karar verdiyseniz, bir Malaga uçak bileti ile İstanbul`dan direkt seferlerle destinasyonunuza ulaşmanız mümkün.

İyi tatiller.. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Málaga yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.