Harita

Almería Uçak Bileti Fiyatları

Almeria, İspanya’nın güneyindeki Endülüs bölgesinde yer alan bir sahil kentidir. Kentin ismi, şehrin Arap kurucularının verdiği isim olan ve gözetleme kulesi anlamına gelen Al-Mariyah’tan gelmektedir. Akdeniz kıyısında konumlanan Almeria’nın nüfusu 190 binin biraz üzerindedir. Endülüs Emevi Devleti döneminde sokaklarında Mısır, Suriye, İtalya ve Fransa’dan tüccarların gezindiği önemli bir ticaret merkezi olan Almeria, günümüzde 60’lar mimarisinin etkili olduğu yapıları ve palmiye ağaçlı bulvarları ve limanı ile dikkat çeken bir turizm şehirdir. Endülüs’ün bu canlı ve hareketli kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın arama motorundan, farklı havayollarının seçtiğiniz tarihteki en uygun fiyatlı Almeria uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

Almaria’nın en önemli tarihi yapısı, 10. yüzyılda Endülüs halifesi tarafından yaptırılan bir kale olan Alcazaba’dır. 1522’de meydana gelen bir depremde büyük hasar görünce,  Akdeniz’den gelecek olan saldırılara karşı korunmak için tekrar yapılmıştır. Almeria Katedrali, görüntüsüyle bir kiliseden çok kaleyi andırmaktadır. İlk olarak cami olarak inşa edilmiş, sonradan kiliseye çevrilmiştir. Tıpkı Alcazaba gibi 1522 depreminde hasar görünce, 1524 ila 1562 yılları arasında, Rönesans mimari stilinde ve kale görünümünü koruyarak tekrar inşa edilmiştir.

 

Rölyef heykellerle süslü olan çan kulesi ve anıtsal giriş kapısıyla öne çıkan Santiago Kilisesi, Almeria’nın bir diğer önemli dini yapısıdır. San Cristobal Kalesi, Almeria ve çevresinden çıkarılmış olan antik objelerin sergilendiği Almeria Arkeoloji Müzesi, palmiye ağaçları ve çiçeklerle süslenmiş bir sahil yürüyüş yolu olan Paseo de Coches ve kendine özgü mimarisi ile Changa mahallesi, Almeria’da görülmesi gereken diğer yerlerdir.

 

UÇUŞ

 

Almeria’ya, Endülüs Özerk Bölgesi’nin en yoğun dördüncü havalimanı olan ve kent merkezinin yaklaşı 9 km doğusunda yer alan Almeria Havalimanı hizmet vermektedir. Almeria’dan İspanya’nın Madrid, Barselona ve Sevilla gibi başlıca kentlerinin yanı sıra Barselona, Londra, Manchester, Brüksel ve Dublin gibi Avrupa’nın önemli kentlerine seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Almeria’ya uçmak için, Skyscanner’ı kullanarak, yüzlerce havayolu şirketini ücretsiz tarayabilir ve en ucuz Almeria uçak biletini bulabilirsiniz. Almeria Havalimanı’ndan kent merkezine, taksinin yanı sıra 20 numaralı otobüs ile de ulaşılabilmektedir. Havalimanında farklı araç kiralama şirketlerinin ofisleri yer almaktadır.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Bir Avrupa Birliği üyesi olan İspanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. İspanya’ya, İspanya’dan alınan Schengen vizesinin yanı sıra, başka bir ülkeden alınan geçerli Schengen vizesi ile de seyahat edilebilmektedir. Bu durumda, ilk olarak vizenin alındığı ülkeye giriş yapılmış olması şartı aranmaktadır. İspanya’da kullanılan para birimi Euro’dur ve ülkenin resmi dili İspanyolcadır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Kışlar ılık, yazların ise oldukça sıcak geçtiği Almeria, sene boyunca ziyaret etmek için uygundur. En çok tercih edildiği dönem ise Nisan ile Ekim ayları arasıdır. Ancak Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık 40 C⁰’ye kadar yükselebilmektedir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Almería yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.