Harita

Stavropol Uçak Bileti

Stavrapol, Rusya Federasyonu’nun güney batısında yer almaktadır ve kendisi ile aynı ismi taşıyan Stavropol Krayı’nın merkez şehridir. Başkent Moskova’ya 1450 km uzaklıkta bulunan 390 bin nüfuslu Stavropol, coğrafi ve ekonomik açıdan stratejik bir konuma sahiptir. Stavropol Devlet Üniversitesi, Kuzey Kafkasya Devlet Teknik Üniversitesi ve Tarım Üniversitesi gibi önemli yükseköğretim kurumlarına ev sahipliği yapan kentin ekonomisinde, tekstil, kimyasal madde ve makine üretimi öne çıkmaktadır. Birbirini dik kesen, ağaçlı caddeleriyle oldukça güzel görünümlü bir şehir olan Stavropol’ü ziyaret etmek için Skyscanner arama panelini kullanarak sorgulayabilir ve farklı havayollarının en uygun fiyatlı Stavropol uçak biletlerini görebilirsiniz. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentesinin sayfasına yönlendirip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

Stavropol’de en çok ziyaret edilen yerlerin başında, Krespostnaya Gorka, yani “Surlu Tepe” gelmektedir. 1700’lü yılların sonunda inşa edilmiş olan kalenin duvarları ve yeşil alan olarak düzenlenmiş çevresi, görülmeye değer bir kent bölgesidir. 19. yüzyıldan kalma Aziz Andrew Katedrali ve Kutsal Bakire Katedrali, hem mimari hem de tarihi açıdan taşıdıkları önemle, ziyaret edilmesi gereken dini yapılardır. Gostiny Dvor adı verilen ticaret merkezi, mimari açıdan önem taşıyan yerlerden birisidir. 

Stavropol’un merkezinde bulunan kent parkı, devlet tarafından koruma altına alınmış doğal bir anıttır. Şehrin tarihiyle parkın tarihi birbirine paraleldir. Parktaki ağaçlar, Griboyedov ve Lermentov gibi ünlü şairlerin buraya ziyaretlerine tanıklık etmişlerdir. Park alanında, biri “Zeplin”, diğeri de “Uçak” olarak adlandırılan çiçek bahçeleri görülmeye değerdir. Kafkasya Savaşları ve Kuzey Kafkasya göçleri ve genel olarak bölge ve bölge halkının günlük yaşamları hakkında bilgiler sunan Stavropol Devlet Tarih, Kültür ve Doğa Müzesi, ziyaret edilmesi gereken ilgi çekici bir müzedir.

UÇUŞ

Stavropol’e, şehre 15 km uzaklıkta bulunan küçük bir havalimanı olan Stavropol Shpakovskoye Havalimanı hizmet vermektedir. Moskova, Sankt Peterburg ve Erivan gibi şehirlerin yanı sıra İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan da direkt uçuşlar bulunmaktadır. Stavropol’e uçmak için Skyscanner’ı tıklayıp arama paneline çıkış noktanızı ve uçmak istediğiniz tarihleri girdiğinizde, Skyscanner sizin için farklı havayolu şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırarak için en ucuz Stavropol uçak biletini bulacaktır. 

BİLMENİZ GEREKENLER

TTürkiye Cumuhriyeti vatandaşları, Rusya’yı vizesiz ziyaret edebilmektedirler. Rusya’da kullanılan para birimi Rus Rublesi’dir.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Stavropol’de kısa ama soğuk kışların ve sıcak yazların etkili olduğu nemli karasal iklim görülmektedir. Gitmek için en ideal zaman olan yaz aylarında ortalama sıcaklık 22°C ila 25°C arasındadır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Stavropol yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.