Harita

Seul Uçak Bileti

Seul’a ucuz uçuş nasıl bulunur?

Seul’e ucuza uçmak için Skyscanner’ın düşen fiyatları anında bildiren fiyat alarmı özelliği bulunan , fiyat karşılaştırmalı, en ucuz döneme ait rakamları kolayca seçebileceğiniz, en uygun rotayı tespit edebileceğiniz ucuz uçak bileti arama motorunu kullanın. Seyahat tarihinizin esnek olması veya yolculuğa çıkmadan bir kaç ay önce Skyscanner’dan yapacağınız fiyat araştırması, ucuz uçak bileti bulmak konusunda yardımcı olacaktır. Skyscanner’ın kolay kullanılan arama motoruna girin, Seul’a uçmak istediğiniz zaman dilimini belirleyin veya tarih bölümde bulunan tüm ay sekmesini seçerek, sizin için listelenen fiyatları görüntüleyin. Bu yazının yazıldığı tarih olan Mayıs 2016 itibariyle İstanbul-Seul arasında 1800 TL civarında rakamlara uçmak mümkün.

 

Seul’a en uygun fiyatla uçmak için ne zaman rezervasyona yapmalı?

İstediğiniz destinasyona ucuza uçmak için rezervasyonunuzu seyahat tarihinizden çok önce yaptırmanız, size büyük avantaj sağlayacaktır. Gideceğiniz kentin iklimi, kente ait etkinlik takvimi, seyahat süreniz bilet fiyatını etkileyen faktörlerdir. Skyscanner arama motorunda bulunan “en ucuz ay” sekmesi Seul yönünde bulabileceğiniz en ucuz uçak biletini bulma konusunda yardımcıdır. Ayrıca yine aynı sekme içinde bulunan “fiyat alarmı oluştur” sekmesi sayesinde, düşen bilet fiyatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

 

Türkiye’nin her yerinden Seul’a direkt uçuşlar için

Türkiye’de bulunan havalimanlarından Seul yönüne yapılacak uçuşlarda, direkt ve aktarmalı uçmanın tek adresi İstanbul’da bulunan havalimanlarıdır. İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı direkt uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı ise aktarmalı uçuşlar için kullanılmaktadır.  

 

Türkiye’nin her yerinden Seul’a uçan  havayolu şirketleri

Türk Hava Yolları, Korean Air ve Asian Airlines bu yönde direkt uçan en popüler havayolu şirketleridir. Belirtilen havayolu şirketlerinin dışında Türkiye’den Seul yönüne birçok havayolu şirketinin aktarmalı uçuşları mevcuttur.

 

Seul’un Havalimanları

Seul’de uluslararası uçuşları karşılayan iki havalimanı bulunmaktadır. Incheon Uluslararası Havalimanı ve Gimpo Uluslararası Havalimanı G.Kore’nin iki önemli ve yoğun havalimanıdır. Incheon kent merkezinin 48 Km dışındadır ve kent merkezi ve havalimanı arasında ulaşım otobüs, havalimanı servisleri ve taksilerle sağlanmaktadır. Gimpo ise kent merkezine 15 Km uzaklıktadır. Kent merkezine ulaşım için otobüs, havayolu servisleri, tren, taksi ve Airport Express seçenekleri mevcuttur.  Gimpo Havalimanı ağırlıklı olarak iç hat uçuşları için kullanılmaktadır. Incheon ve Gimpo Havalimanlarında bulunan araba kiralama birimlerine uğrayarak, ekonomik ve keyifli araba kiralama seçeneklerini inceleyiniz.

 

Seul’a ne zaman gitmeli

Seul’e gitmek için en uygun mevsim Sonbahar aylarıdır. Eylül, Ekim ve Kasım aylarında tropikal iklim özellikleri minimumda yaşanmaktadır. Bu dönem kentte festivallerin de sık yaşandığı dönemdir ve kent kalabalıktır. Skyscanner’da en ucuz bilet dönemlerine baktığımızda Haziran ve Temmuz aylarında bilet fiyatlarının ucuz olduğunu görmekteyiz. Erken rezervasyon yapmanız durumunda herzaman daha karlı uçacağınızı unutmayınız.

 

Seul’da hava durumu

Seul’de Tropikal iklim yapısı görülmektedir. Bu iklim yapısında yaz ayları ve kış ayları arasındaki ısı farkı çok fazladır. En sıcak ay olan Ağustos ayı ortalama sıcaklığı 29 derece, en soğuk ay olan Ocak ayı ortalama sıcaklığı 1 derece civarındadır.

 

Seul’da yapılacaklar- görülecekler

Güney Kore’nin başkenti Seul gelişmiş ekonomisi, UNESCO tarafindan koruma altına alınan tarihi bölgeleriyle, eğlece, alışveriş ve kültür turizmini seven gezginler için cazip bir destinasyondur. Ulaşım açısından dünyanın en geniş ağlarından birine sahip olan kentte, görmek isteğiniz her yere kent içi ulaşım araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Çok sayıda metro hattının bulunduğu kentte hareket etmek son derece rahattır. Gece hayatının çok renkli olduğu kentte özgürce, sınırsız eğlenme imkanına sahipsiniz. Yerel pazarlar, dev alışveriş merkezleri ve özellikle elektronik ürünlerin satışlarının yapıldığı mağazalar alışveriş sever gezginlerin popüler alanları arasındadır. Budist kültürünün ve tarihi yapıların yoğun olduğu Insa-Dong bölgesi kentin en önemli cazibe noktalarından biri. Myeong-dang pazarı, Dongdaemun Ticaret Merkezi, Gyeongbokgung Sarayı, N Seoul Kulesi ve Seul Şehir Duvarları ön plana çıkan turistik noktalar arasındadır.

 

Nerede kalınabilir

Oldukça büyük ve kalabalık bir metropol olan Seul’da, her bütçeden gezgin için uygun otel, motel, pansiyon veya hostel tarzı konaklama imkanı mevcuttur.

 

Seul hakkında daha fazlası

Bir metropolden beklenenlerden daha fazlasını vaat eden Seul için önemli cazibe merkezlerine ve bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Seul yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.