Harita

Samara Uçak Bileti Fiyatları

Samara; Rusya Federasyonu’nun Volga Federal Bölgesi’nde, Volga ve Samara nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuştur. Rusya’nın önemli ekonomik, politik, sosyal ve kültürel bir şehri olmakla birlikte, gelişmiş sanayisiyle de önemli bir kent olarak bilinmektedir. Samara’ya gitmek için vizeye ihtiyacınız yok, Rusya Türkiye vatandaşlarına vize uygulamayan ülkelerden. Samara’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamakta, THY, Aeroflot, Atlas Havayolları ile Moskova veya Sen Petersburg üzerinden aktarmalı olarak Samara’ya ulaşabilirsiniz. Havaalanı ve kent merkezi arası yaklaşık yarım saat sürüyor. Kent içi ulaşımında kullanabileceğiniz metro ve otobüs ağları oldukça geniş, gitmek istediğiniz her noktaya metroyla ulaşmak mümkün. Samara’da iklim özellikleri olarak; yaz aylarını sıcak, kış aylarını ise oldukça soğuk ve sert geçirmektedir. Rusya’yı tanımak ve anlamak adına oldukça önemli bir kent olan Samara’yı ziyaret etmek için en uygun zamanlama; Mayıs-Eylül ayları arasında kalan dönemdir.

Samara tüm tarihi boyunca Volga Nehriyle birlikte anılmış ve nehirle bütünleşmiş bir liman kentidir. Nehrin oluşturduğu göller, kıvrımlar ve suyollarının birbirine karışma noktalarında oluşan olağanüstü manzaralara bayılacaksınız. İkinci Dünya Savaşı sırasında başkente alternatif şehir olarak düşünülen Samara’da görülecek en önemli mekânlardan biri şüphesiz ki Stalin Sığınağıdır. Savaş sırasında yerin 37 metre altına inşa edilen muazzam yapı, nükleer silahlardan korunma amaçlı inşa edilmiş. Samara’da görebileceğiniz en ilginç yapılardan biri olan, gizem dolu Stalin Sığınağını mutlaka ziyaret ediniz. Rus Edebiyatının ve sanatının önde gelen isimlerinden Aleksandır Puşkin, Maksim Gorki, Lev Tolstoy ve İvan Replin’in yaşadığı Samara’da mimari oldukça ilgi çekicidir. Rus soylularına özel inşa edilen malikâneler kentin havasına gizemli bir çekicilik katmaktadır. Bu malikâneler arasında önemli bir yer tutan Klodt Malikânesi, günümüzde çocuklar için sanat galerisi olarak hizmet vermekte, ilginizi çekecek bu yapıyı mutlaka görünüz. Samara’nın bir diğer ilgi çeken mekânı geleneksel “Jigulyovskoe” birasının üretildiği tarihi binadır. 1881 yılında Volga nehrinin kıyısında kurulan bina Samara’yı süsleyen bir yapıdır. Samara’da bulunan “Samarskaya Luka” milli parkın içinde yer alan Şiryaevo köyü dünyaca ünlü ressam İvan Repin’in tablolarını yarattığı köydür. Şiryaevo köyünde yürüyüş, at gezintisi, bisiklet turları yapabileceğiniz etkinlikler arasında sayılabilir. Samara gezinizin en özel anlarını yaşayacağınız bu eşsiz güzellikteki köyü mutlaka ziyaret ediniz. Volga Nehri’nin muhteşem kıvrımlarıyla oluşan manzaralar karşısında büyüleneceksiniz. Orta Volga’da düzenlenen nehir turlarının merkezi sayılan Samara’da, nehir turlarına mutlaka katılmalısınız. Kente komşu diğer bölgeleri de görme imkânı bulacağınız turlara katılarak bölge hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Samara yılın farklı dönemlerinde düzenlenen festivalleriyle de Rusya’da farklı bir yerde bulunmakta. “Volga üzerinde rock” adıyla düzenlenen etkinlik geniş katılımcı sayısıyla Avrupa’nın en büyük müzik etkinliklerinden biridir. Ziyaretiniz festival dönemine denk düşerse bu festivale mutlaka katılınız.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Samara yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Samara şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Samara.
Red Wings, Ellinair, Qatar Airways, Singapore Airlines, Air Astana, KLM, Pobeda ve Alitalia, Samara yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Samara yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.