Harita

Aasiaat Uçak Bileti Fiyatları

Aasiaat’a ucuz uçak biletini Skyscanner’la bulun. Skyscanner ile uçak rezervasyonu yapmak basit, hızlı ve en güzeli de ücretsiz! Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentesinin milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak seçiminize sunan Skyscanner ile her yere her zaman en ucuz uçak biletini bulmanız mümkün.  

Amerika Kıtası’nın ve Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde bulunan Grönland’ın dünyanın en büyük adası olduğunu ve her ne kadar Amerika kıtasına yakın olsa da, tarihsel bağlarının Avrupa kıtasında olduğunu biliyor muydunuz? %81’i buzullarla kaplı Grönland Danimarka’ya bağlı özerk bir bölgedir. Türkiye’den direkt uçuş imkânının bulunmadığı Aasiaat şehrine, Kopenhag üzerinden ulaşmak mümkün. Para birimi olarak Danimarka Kronu’nun kullanıldığı kente gidebilmek için Danimarka vizesi almanız gerekiyor. 

Aasiaat şehrini ziyaret etmek için uygun dönem, kişisel tercihinize bağlı bir durum. Kısa süren yaz aylarında veya uzun süren kış aylarında bu coğrafyadan beklentiniz yolculuk tarihinizi belirlemede etken. Yaz aylarında eriyen buzulların arasında yüzen balinaları izlemek, buzulların arasından uzayan çiçekler ve muazzam bir hızla büyüyen yeşillikler arasında yapacağınız yürüyüşlerle büyülenmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmelisiniz. Kış aylarında, ilk don ve kar yağışıyla birlikte 6 aylık bir süre için kalın bir battaniye bürünen Aasiaat’ta yaşanacak tecrübeler ise çok farklı. Köpeklerin çektiği arabalarla buzulların arasında dolaşmak, kuzey ışıklarını izlemek, kayak gezileri ve özellikte Noel zamanında Polar Gecelerine tanıklık etmek çok ayrı bir keyif.

Aasiaat şehrine vardığınızda kendinizi çok renkli bir tablonun parçası gibi hissedeceksiniz.  Rengârenk boyalı evleriyle kent adeta bir sanat müzesi görünümünde. Aasiaat’ta günlük hayatın her aşaması denizle ilgili. Teknelerle yapılan günlük deniz yolculuklarıyla maceradan maceraya atlamak işten bile değil. Yelkencilik, balina izleme, balıkçılık ve kayak bu kendine has coğrafyada yapabileceğiniz etkinliklerden bazıları. Grönland kültürünün doğa ve denizle olan muhteşem bağlantısını deneyimlemek için Aasiaat’a mutlaka gelin. Tatilinize biraz hareket katma taraftarıysanız, yaz aylarında yapılan Aasiaat Geceyarısı Güneş maratonu mutlaka ilginizi çekecektir. Bu zorlu, nefes kesen alternatif etkinlik, macera arayan gezginler için tekrarı kolay yaşanmayacak bir tecrübe, mutlaka deneyin. Bu sıra dışı etkinlikte Aasiaat ve çevresi hakkında olağanüstü bilgiler edineceksiniz. Kültürel keşiflerden hoşlanan gezginler; binlerce adadan oluşan bu coğrafyada Eskimo kayıklarıyla yapacağınız kano gezintisi inanılmaz deneyimler vaat ediyor. Bölgenin doğası gereği bir köyden diğerine ulaşmanın en kolay yolu olan kano yolculuklarında; ince kanolarla buzlar arasında yapacağınız bu gezinti için yerel rehberlerden destek almanız gerekmekte. Aasiaat gezilerinde değişik rotalar arayanlar için ideal bir bölge, keşfetmeyi seven gezginler bu buzdan coğrafyayı görmeyi ihmal etmeyin. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Aasiaat yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.