Harita

Boston Uçak Bileti Fiyatları

Amerika’nın tarihinin başladığı noktaya doğru yolculuğumuz, Boston uçak bileti ile ilk göçlerin şehrine uçuyoruz.  

Bir üniversite şehri olan Boston, Massachusetts Eyaletinin başkenti aynı zamanda en büyük şehri, New England bölgesinin de merkezi durumunda. 

17. yüzyıl başlarında Amerika'ya ayak basan, çoğu İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenlerden oluşan Avrupalılar’ın ilk şehirlerini kurmuş oldukları bölge olan Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan en eski yerleşim birimlerinden biridir. 19. yüzyıl başlarında bu kez çoğu İtalyan ve İrlanda asıllı  göçmenlerin şehre yerleşmesi ile bugün Boston, Amerika'da İrlanda kökenlilerin en etkin oldukları şehir olarak bilinir. 

Bölgeye ilk yerleşen İngilizler, yerleştikleri yerlere Cambridge, Chelsea, Manchester gibi  İngiltere’de bulunan yerleşim birimlerinin isimlerini vermişler. Boston şehrinin adı da,aslında İngiltere’de ki bir yerleşim birimininin adıdır. 

Boston’u ziyaret etmek için en uygun zaman, şehrin Pembe beyaz çiçeklerle bezendiği  Mayıs ayı ve sıcaklığın makul seviyelerde olduğu Eylül-Ekim aylarıdır. Ancak deniz ve plajlardan yararlanmak için yaz ayları tercih edilebilir. Boston’un Kuzeyinde ve  trenle bir saatlik mesafede bulunan sahil kasabaları, Marblehead, Manchester, Gloucester, Rockport, ve güneyindeki Newport, yaz sezonunda plajları ve eğlence mekanları ile 24 saat renkli ve hareketlidir. 

Şehir içi ulaşım,  Amerika’nın en eski metrosu olan Boston Metrosu ile sağlanmakta, oldukça basit ve anlaşılır bir rotaya sahip olan metronun ana hattı  Red Line, trustik bölgelerin tamamını kapsamakta. Şehir içinde çok yoğun trafikten söz etmek mümkün, dolayısıyla metro ulaşım için en pratik seçenek olmakta. 

Boston ülkenin eğitim, sağlık, finans ve teknoloji Merkezi durumundadır. Harvard ve Boston Üniversiteleri gibi Dünyaca ünlü eğitim kurumları, ünlü tıp merkezleri Boston ve civarında yer alırlar. Şehre damgasını vuran Harvard Üniversitesi’nin bulunduğu Harvard Square oldukça hareketli ve keyifli bir öğrenci semtidir. Okumaya meraklıysanız buradaki kitapçıları keşfedebilir, şirin kafelerinde keyifli bir mola verebilirsiniz. 

Şehirde ilgi alanınıza bağlı olarak, Bilim müzesi Museum of Science, Askeri müze USS Consititution Museum, Güzel Sanatlar Müzesi Museum of Fine Arts gibi seçenekleri değerlendirebilir veya Boston'un en yüksek yapısı olan ve  Prudential Tower’da  giriş katında bulunan 70'e yakın lüks mağazayı dolaşabilirsiniz,52. katta bulunan restoranda nefis Boston manzarası eşliğinde keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. 

Boston'da bazı sokaklarda düzgün bir hat oluşturacak şekilde yere döşenmiş  kırmızı tuğlalar görülmekte,bu kırmızı hat Freedom Trail yani Özgürlük Yolu’dur ve sizi şehirde ki 16 tarihi bölgeye götürür. Ayrıca bu tur Amerika'nın ilk tarihi yürüyüşlerinden biridir. 

Şehri dolaşmanın keyifli yollarından biri de , rehber eşliğinde, hem karada hem de suda gidebilen oldukça ilginç araçlarla çıkabileceğiniz Duck Tour olarak bilinen şehir turlarıdır. Prudential Center ve New England Akvaryumu'ndan başlayan turlarla şehirde görülmesi gereken birçok noktayı görebilirsiniz. 

Boston’un simgelerinden biri olan ve şehri ikiye ayıran Charles Nehri, 22 şehre uğrayarak Boston’a ulaşır. Üzerinde, Cambridge'i Boston'a bağlayan ve yürüyerek geçebileceğiniz  Longfellow Köprüsü’yle  gece muhteşem bir manzara sunarken, gündüz  çevresinde yürüyüş yapma zevkini yaşarsınız. 

Yeme içme konusunda sıkıntı yaşamayacağınız Boston’da her damak tadına uygun lezzet bulmak mümkün, ancak bölgeye has Clam Chowder çorbasını ve  ünlü birasi Sam Adams’ı mutlaka deneyin ancak unutmayın Boston’da sokakta alkol kullanmak yasaktır. 

Şehrin en hareketli bölgelerinden biri olan Newbury Caddesi tarihi binaları, sanat galerileri yanında birçok restorant ve pastane de barındırır. 'North End' adı verilen küçük İtalyan mahallesi de İtalyan yemekleri ve deniz ürünlerinin sunulduğu restoranları ile ünlüdür. 

Amerika’nın en eski yerleşim birimi olan Boston’da yapılacak o kadar çok şey, gezip görülecek o kadar çok yer var ki, kelimenin tam anlamıyla dolu dolu yaşayacağınız bir seyahat  bekliyor sizi. 

Boston uçak biletiyle direkt uçabilirsiniz artık destinasyonunuza.

İyi Yolculuklar.

 

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Boston Logan Uluslararası yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.