Harita

Chittagong Uçak Bileti Fiyatları

Bangladeş’in en önemli ikinci kenti olan Chittagong Bengal Körfezi ve Karnaphuli Nehri’nin arasında, doğal liman kentidir. Yüzyıllardır İpek Yolu üzerinde bulunan, önemli bir liman kenti olarak bilinmektedir. Günümüzde ülke ekonomisinin temel taşlarından birini oluşturan, güçlü ticari yapısıyla gelişimini sürdüren, ticari başkent olarak anılan bir kenttir. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente başkent Dakka aktarmalı olarak ulaşmanız mümkün. Dağlar, nehirler ve muazzam bir yeşille örülü doğal yapısıyla turistler açısından çekici bir kent olan Chittagong, Müslüman, Hristiyan ve Budist toplulukların bir arada huzurla yaşadığı çok kültürlü yapısıyla ilgi çeken bir destinasyondur. Şah Amanat Uluslararası Havaalanından kent merkezine düzenli otobüs servisleri bulunmaktadır. Kent içinde otobüs, taksi, üç tekerlekli motorlu araçlarla arzu ettiğiniz her bölgeye ulaşabilirsiniz. Station Road ve Jubilee Road civarı kentin en kalabalık caddeleridir, kentin bu kısmında dikkatli olmanız önerilmektedir. Bangladeş hükümetinin özel katkılarıyla son yıllarda turizm konusunda önemli yatırımlar yapılmıştır. Geleneksel yaşamlarında kadınların sokaklarda örtülü gezindiği kentte, halkın muhafazakâr yapısına uygun giyinmeniz önerilmektedir.

22 km uzunluğunda olan Patenga Kumsalı kent merkezinden 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Geniş kumsal boyunca yürümek ve güneşin batışını izlemekten keyif alacaksınız. Turistlerin oldukça ilgisini çeken bu noktada satış yapan yerel tezgâhlardan kente özgü ufak atıştırmalıkların tadına bakabilir, bölge halkıyla iletişim kurabilirsiniz. Foy Gölü mükemmel manzarasıyla piknik yapabileceğiniz çok güzel bir alan. İngiliz mimar Mr.Foy tarafından düzenlenen çevre kendi adıyla anılmakta. Ünlü Bangladeş kaplanlarını da görebileceğiniz hayvanat bahçesi, gölün hemen yanı başında. Tarihten ve müzelerden hoşlananlar, 2.Dünya Savaşında ölen askerler için düzenlenen kabristan, Etnoloji Müzesi ve Zia Müzesi sizler için ilgi çekici olabilir. Batali Tepesi kent merkezinden 1 km uzaklıkta, Chittagong manzarasına son derece hâkim bir noktada bulunmaktadır. Ciğerlerinize temiz hava çekmek, kent karmaşasından uzaklaşıp Bangladeş Körfezinin nefes kesen manzarasını izlemek ve rengârenk kuş çeşidini izlemek için bu tepeye mutlaka uğrayın. DC Hill göz kamaştıran renkleriyle çiçeklerin ve meyve ağaçlarının arasında kentin tarihi ve kültürel önemine haiz bir bölgede. Sokak çalgıcılarının ve halkın bir araya geldiği buluşma noktası olarak da düşünebileceğiniz bölgede, çok kültürlü Bangladeş toplumun bütün unsurlarını gözlemlemeniz mümkün.

Eğer yağlı ve baharatlı yemekler ilginizi çekmiyorsa geleneksel mutfaktan hoşnut olmayabilirsiniz. Yerel tatlara meraklıysanız yemeklerinizi kent içindeki restoranlarda yemeniz ve küçük lokantalarda salata gibi yeşilliklerden uzak durmanız önerilmektedir. Yemek tercihinizde tutucu bir yapıya sahipseniz kent merkezinde bulunan uluslararası gıda zincirlerinden beslenmeniz daha uygun olacaktır.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Chittagong yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Chittagong şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Chittagong.
Etihad Airways, SalamAir, NovoAir, Biman Bangladesh Airlines, Air Arabia, Emirates, US-Bangla Airlines ve flydubai, Chittagong yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mart, Chittagong yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.