Harita

Bacău Uçak Bileti Fiyatları

Bistirita ve Siret Nehirlerinin birleştiği yerde kurulan Bacau kenti Romanya’nın doğusunda bulunmaktadır. Başkent Bükreş’e 240 Km uzaklıkta bulunan Bacau eski zamanlarda ticaret ve sanayisi ile ön plana çıkmış günümüzde ise devlet tiyatrosu, müzeleri ve senfoni orkestrasıyla önemli kültür kentlerinden biri haline dönüşmüştür. Romanya Avrupa Birliğine üye ülkelerden biridir ve kenti ziyaret etmeden önce Schengen vizesi almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı kente ulaşmak için öncelikle Bükreş, Brüksel veya Roma gibi kentlere uçmanız gerekmektedir. Aktarmalardan sonra Bacau Havaalanı’na ulaşmanız mümkün. Kent merkezine otobüs veya trenle varabilirsiniz. Diğer alternatif olan araba kiralama seçeneğine Skyscanner’ın araba kiralama uygulamasıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Araç kiralama seyahatlerinizde size özgürlük ve rahat hareket etme imkânı sağlar.

Bacau Tiyatrosu balkon, kemer ve minik kuleleriyle Kuzey İtalya Mimarisinden esintiler taşımaktadır. Kent merkezinde kalan nadir tarihi eserlerden biri olan tiyatro binasını mutlaka görünüz. Precista Kilisesinin resmi açılış tarihi 1890 yılına dayanmaktadır. Bacau genellikle sakin bir kenttir. Dinlenme turizmine meraklı gezginler için kent ideal lokasyondadır. Kentin doğal ortamı ve tarihi turistlerin ilgisini çekebilecek niteliktedir. Şehir eski ve klasik binalarının yanında modern dönemlerde inşa edilen cesur yapılarıyla da dikkat çekicidir. Geceleri ışıl ışıl zarif bulvarlar şehrin birçok bölgesine yayılmıştır. Etnoğrafya Müzesi ve Tescani Uluslararası Resim Kampı turistlerin ilgisini çeken bir alanlardır. Noel sezonu, oldukça renkli olan kent sokakları, geleneksel Romen yaşamına tanıklık etmek için ideal bir zamandır. Turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri bu dönemde geleneksel Moldovya Kış Gelenekleri, Romanya’da yaşayan diğer etnik grupların katılımıyla oldukça eğlenceli geçmektedir. Tarih Müzesinde antik Dacia dönemine ait koleksiyonları ilgiyle izleyebilirsiniz.

Kent merkezinde bulunan geleneksel Romen restoranlarında yerel lezzetlerin tadına mutlaka bakın. Çigan müziği eşliğinde, bohem dönemin kıyafetleriyle söylenen şarkılar bu özel coğrafyanın özüne ait. Bahar ve yaz aylarında sokaklarda olmaktan hoşlanan Romanya halkı, müziği ve dansı çok seviyor. Sıcakkanlı Romanya halkının arasına karışıp dans etmekten hiç çekinmeyin. Et yemeklerinin ağırlıklı olduğu Rumen mutfağında bazı özel lezzetlerin Osmanlı döneminden kalma olduğunu ekleyelim ve bu lezzetleri keşfetmeyi sizlere bırakalım. Eğer yemek konusunda uluslararası mutfaktan yana duruyorsanız yine şehir merkezinde bulunan restoranlarda eğlenceli vakit geçirerek yemeklerinizi tüketebilirsiniz. Stefan cel Mare ise alışveriş yapmak için uğramanız gereken adres. Lokal markalar ve bildiğimiz dünyaca ünlü markaların ürünlerine bu caddede bulunan butik ve alışveriş merkezinde ulaşmak mümkün.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bacau yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.