Harita

Arusha Uçak Bileti Fiyatları

Tanzanya’nın önemli turizm kentlerinden biri olan Arusha, ülkenin safari merkezi, doğa gezintilerine meraklı gezginler için mükemmel parkurlar sunan, memnuniyet veren iklimiyle yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz bir kenttir. Afrika’nın filmlere konu olmuş en yüksek dağı Kilimanjaro Dağı’na yakın, yine Afrika’nın hatırı sayılır yükseklikteki 5.en yüksek dağı Meru Dağları’nın eteklerine kurulan kent, Tanzanya’nın dünyaya açılan kapısıdır. Kilimanjaro Uluslararası Havaalanı’ndan dünyanın hemen her noktasına uçuşlar bulabilmek mümkün. Tanzanya’da bulunan kentler arasında en düzenli alt yapıya sahip olan kentte Afrika’nın ve Tanzanya’nın diğer kentlerine otobüslerle de ulaşmanız mümkün. Tanzanya Şilini ülkenin, Amerikan Doları ise ülke genelinde kolaylıkla kullanabileceğiniz para birimidir. Havaalanından kent merkezi yaklaşık olarak 60 km uzaklıkta. Bu mesafe için ortalama ucuzlukta sayılabilecek rakamlara (50 USD) taksi tutabilir veya havayolu şirketlerinin ücretsiz servislerinden faydalanabilirsiniz. Arusha yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz bir kent yıl boyunca ortalama 25 derece civarlarında seyreden hava sıcaklıkları mükemmel bir tatil için çok uygun hava koşulları sunmakta.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Arusha doğa aktiviteleri ve safari için mükemmel bir başlangıç noktası. Kentte bulunan turizm bilgilendirme ofislerinden edinebileceğiniz broşürlerde profesyonel rehberler eşliğinde yapabileceğiniz gezi programlarını seçmeniz mümkün. Eğer bir rehbere bağlı kalmadan kendi programınızı kendiniz yapmak istiyorsanız, tercihinizi belirterek uygun rotalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Kentte öncelikle yapılması gereken aktivitelerden biri Meru Dağı’na tırmanmak olacaktır. 2 veya 4 gün sürebilecek olan aktivite için yanınızda uygun ekipman bulundurmanız gerekiyor. 4667 metre yükseklikte olan dağa tırmanırken uygun tırmanış rotaları, vahşi hayvanlar ve ısı değişkenliği konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Zorunlu olmasa da bizim tavsiyemiz bu parkur için deneyimli rehberler eşliğinde bu turu yapmanız. Kentte mutlaka görmenizi önereceğimiz Arusha Ulusal Parkı, Meru Dağları’nın eteklerinde bulunmaktadır. Maasai Köyü develerle yapılan safariler için önemli bir başlangıç noktası. Safariler, vahşi yaşama tanıklık etmek ve bölgenin kültürünü yakından tanımak için mükemmel organizasyonlardır. Mutlaka deneyimleyiniz. Uygun hava koşullarında bulutsuz bir gökyüzünde yapacağınız Meru Dağı tırmanışında Kilimanjaro Dağı’nı gözlerinizle görebilirsiniz. Kültür turları Arusha’da yapabileceğiniz diğer aktivitelerden biridir. Turizm ofislerinden turların özellikleri hakkında mutlaka bilgi alınız. Doğu Afrika bölgesinde yaşayan kültürlere düzenlenen gezilerde, müthiş anlar yaşayacaksınız. Vahşi yaşam odaklı veya bölgede yaşayan kabilelerin kültürleri odaklı düzenlenen tur programlarında (Monduli Juu, Longido, Mulala, Tengeru, Ilkurot, Oldonyo Sambu) gibi bölgeye has kültürler hakkında bilgi edinebilir, muhteşem doğa manzaraları, şelaleler eşliğinde mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Yeteri kadar doğayla baş başa kaldık biraz da kent hayatına karışmak istiyoruz diyenler, adresiniz Century Sinema. Njiro caddesinde bulunan kompleks yapıda kentin en iyi restoranları, barları ve eğlence merkezleri yer almakta. Njiro Caddesi gece yalnız başınıza yürümek konusunda fazla güvenli bir bölge değil. Otelinize ulaşmak için lütfen taksi kullanınız.

Arusha’ya geldiğinizde mutlaka ama mutlaka bir safariye katılın. Dünyaya bakışınızı değiştirebilecek nitelikteki etkinliğin fiyatı oldukça değişken. Bütçenize göre seçebileceğiniz turlardan birine katılın ve bu eşsiz coğrafyanın tadını çıkarın. Kent merkezinde bulunan yerel pazara ve Masai Pazarına uğramadan, Masai kadınlarının el işçiliğiyle ortaya çıkan mükemmel mücevherlerden, batik eşyalardan satın almadan dönmeyin.

Bir başka dünyanın kapısı aralamak için, bozulmamış doğada iz bırakmak için Arusha’yı mutlaka ziyaret edin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Arusha yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.