Harita

Ahmedabad Uçak Bileti Fiyatları

Ahmedabad, Hindistan’ın batısındaki Gucerat eyaletinin en büyük şehridir. Nüfusu 6,5 milyon civarında olan kent, dünyanın en hızlı büyüyen kentleri arasında yer almaktadır. Hem Gucerat eyaletinin, hem de Hindistan’ın en önemli ekonomik ve endüstriyel merkezlerinden birisi olan Ahmedabad, Hindistan’ın en yüksek tiraja sahip gazetelerinden biri olan The Times of India tarafından, 2012 yılında Hindistan’ın en yaşanabilir şehri seçilmiştir. Sabarmati Nehri üzerinde kurulu olan kent, turistik bir yer olarak bilinmese de uzun tarihi, göz alıcı binaları, eski kent merkezi, müzeleri, restoranları ve gece pazarlarıyla oldukça çekicidir. Ahmedabad halkı misafirperverlikleriyle tanınmaktadır ve kente gelen turist sayısı da az olduğundan dolayı, turistler sıcak bir ilgiyle karşılanmaktadır. Ahmedabad’ı ziyaret etmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en uygun fiyatlı Ahmedabad uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Ahmedabad’ın tarihi bölgesi, Sabarmati Nehri’nin doğu yakasında uzanmaktadır. Tarihi bölgeyi çevreleyen ve 15. yüzyıla tarihlernen 10 km uzunluğundaki surların büyük bir kısmı ortadan kalkmış olsa da, o dönemde inşa edilen 15 heybetli sur kapısı, halen ayaktadır. Sabarmati Nehri’nin batısında yer alan modern kent merkezindeki binaların hemen hemen hepsi son 50 yıl içinde inşa edilmiştir ve geniş caddeleri, saygın üniversiteleri ve orta sınıfın ikamet ettiği mahalleleriyle öne çıkmaktadır.

 

Kentin kurucusu Ahmed Şah tarafından 1423 yılında yaptırılan Cuma Mescidi, Sidi Sayed Camii, Akshardham Tapınağu, Hathisingh Jain Tapınağı ve Swaminarayan Tapınağı, kentin önemli dini yapılarıdır. Mahatma Gandi’nin bir dönem ikamet ettiği Sabarmati Aashram, kentin en çok turist çeken noktalarından birisidir. Bhadra Kalesi, Calico Tekstil Müzesi, Lalbhai Dalpatbhai Müzesi ve Kamla Nehru Hayvanat Bahçesi kentte ziyaret edilebilecek diğer yerler arasındadır. Açık havada vakit geçirmek isteyenler ise kentteki yapay göller ve çevresindeki parklarda vakit geçirmektedirler.

 

UÇUŞ

 

Ahmedabad’a, kent merkezinden yaklaşık 15 km uzaklıktaki Sardar Vallabhbhai Patel Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Havaalanından, Hindistan içinde Mumbai, Delhi, Haydarabad, Bangalore , Chennai ve Kolkata gibi önemli şehirlerin yanı sıra Muskat, Doha, Dubai, Singapur ve New York gibi dünya kentlerine tarifeli seferler düzenletmektedir. Türkiye’den direk uçuşların bulunmadığı kenti ziyaret etmek için Ahmedabad uçak biletini, Skyscanner ile 600’ün üzerinden havayolunu tek sitede kıyaslayarak satın alabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak kolay ve hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Ahmedabad uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir. Sardar Vallabhbhai Patel Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine, ön ödemeli taksilerle gitmek mümkündür ve ücreti yaklaşık 200-300 rupi arasındadır. Havaalanından kent merkezine belediye otobüsleri ile de gidilebilmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının, Hindistan’ı ziyaretleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Ahmedbad’ın bulunduğu Gucerat eyaletinin resmi dili Gucaratçadır ancak Hintçe vi İngilizce de birçok kişi tarafından konuşulmaktadır. Hindistan’ın para birimi Hint Rupisi’dir.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Ahmedabad’da, yaz, kış ve muson olmak üzere üç mevsim görülmektedir. Mart’ta başlayıp Haziran ortasında sona eren yaz ayları sıcaklıklar çok yüksektir ve ziyaretçilerin kenti bu dönemde ziyaret etmeleri tavsiye edilmemektedir. Yazın bitimiyle başlayan muson döneminde, kentte birçok festival düzenlenmektedir. Kış aylarında ise ortalama sıcaklık 15 derecedir.            

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Ahmedabad yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.