Harita

Aden Uçak Bileti

Aden, Yemen’in ikinci büyük şehridir ve aynı ismi taşıyan Aden Körfezi’nin kıyısında yer almaktadır. Eski bir volkanik dağın eteğinde kurulan şehrin nüfusu 800 bine yakındır. Başkent Sanaa’nın 160 km doğusundadır. Serbest ticaret bölgesi olması sebebiyle, Yemen’de ticaretin merkezidir. Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak, gitmek istediğiniz tarihteki farklı havayolu firmalarının Aden uçak bilet fiyatlarını kıyaslayarak sizin için en uygun havayolunu seçip, Yemen’in bu güzel liman kentine uçtuğunuzda kent hayatının, bölgenin diğer şehirlerine göre oldukça gelişmiş olduğu dikkatinizi çekecektir.

Aden’in göz alıcı mimarisinde, geleneksel Arap mimarisinin yanı sıra 18. yüzyılın sonları ile 19. yüzyılın bir kısmında yönetimi altında kaldığı İngilizlerin de etkileri görülmektedir. Şehirde birkaç tane farklı merkez bulunmaktadır. Krater ismi verilen bölge, kentin eski liman bölgesidir ve kendine özgü mimarisiyle ziyaretçileri kendine çekmektedir. Krater’in bitiminde başlayan Maalla ise, Aden’in modern liman bölgesidir. Tawahi, koloni döneminden kalma bir bölgedir. Altın Mühür (Mohur) ve Hurmaksar bölgeleri ise, yabancı ülkelerin elçiliklerine, Aden Üniversitesi’nin önemli binalarına ve çok sayıda müstakil eve sahipliği yapmaktadır. 

Aden’de tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan çok sayıda görülecek yer bulunmaktadır. Tarihi kent merkezi olan Krater ve civarında, eski sur kalıntıları ve tüneller bulunmaktadır. Aden’in iki önemli müzesi de buradadır. Aden Askeri Müzesi ile antik eserlerin de sergilendiği Ulusal Müze ziyaret etmeye değerdir. Krater’deki deniz feneri de tarihsel değeriyle gezi duraklarından birisidir. Ayrıca bu bölgede kurulan pazar yeri de birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Aden Minaresi, eski İngiliz kiliseleri, Zerdüşt tapınağı, vakti zamanında Tavilah Vadisi’nden akan suyu depolayan tarihi Tavilah Sarnıcı, şehirde ziyaret edilmesi gereken yerler arasında öne çıkmaktadır. Aden’in güneyinde yer alan ve Küçük Aden olarak adlandırılan kesim, büyüleyici güzelliğe sahip plajlarıyla ziyaretçileri cezbetmektedir. 

UÇUŞ

Aden’e, kent merkezine 10 km uzaklıkta bulunan ve Yemen’in en büyük ikinci uçuş durağı olan Aden Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Ortadoğu’da birçok şehre tarifeli uçuşların olduğu havalimanına, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuşları bulunmaktadır. Skyscanner’ı kullanarak istediğiniz tarihteki en ucuz Aden uçak biletini bulabilir ve güvenli bir şekilde rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

BİLMENİZ GEREKENLER

Türküye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Yemen’i ziyaret edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Yemen’de kapıda vize uygulaması bulunmadığı için, vizelerin seyahatten önce Yemen’in diplomatik temsilciliklerinden alınması gerekmektedir. Yemen’in resmi dili Arapçadır ve para birimi Yemen Riyali’dir.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Aden’de sıcak çöl iklimi etkilidir. Yazın çok sıcak olan kentte, kış aylarında hava ılıman seyretmektedir. Dolayısıyla kış ayları, ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen dönemdir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Aden yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.