Harita

Lanzarote Uçak Bileti

Volkanik cennet

Kanarya Adaların‘a bağlı volkanik bir ada üzerinde bulunan Lanzarote, yüzlerce yıl önceki bir  yanardağ patlamasında yarıya yakın bölümü lavların altında kalmış, ilginç bir yapıya sahip, ancak harika kumsallarıyla ideal bir deniz tatili destinasyonu.

En son 1824 yılında patlamanın görüldüğü Lanzarote, yıl boyunca 20 derecenin altına düşmeyen sıcaklığı ile, oniki ay boyunca sıcak havasıyla yaz yaşayan, restoranları, kafeleri, eğlence mekanları, müze ve galerileri ile şon derece keyifli bir İspanyol şehri.

Yaklaşık üçyüz yıl  önceki bir yanardağ patlamasında büyük bölümü lavlar altında kalan bölge, bugün siyah kayalıkları, adanın hemen her yerini saran kraterleri, yer yer karşılaşacağınız lav akıntıları ile neredeyse yarısı Dünya Biyosfer Rezervleri  olarak, UNESCO‘nun  koruması altındadır.

Lanzarote‘nun son derece popüler bir tatil merkezi olmasında, volkanik bir bölge olmanın getirdiği jeolojik yapıyı, tasarımları, eserleri ve mimarisiyle yumuşatarak, olağanüstü bir güzelliğe çeviren ressam mimar César Manrique‘ın büyük katkısı bulunmaktadır.

Adanın güneyinde bulunan Papagayo koyları sakin atmosferi, turistlerin her türlü ihtiyacına cevap veren geniş kapasiteli tesisleri, harika denizi ile, yoğun olarak aileler tarafından tercih edilen bir bölge. Charco del palo‘da kraterlerden oluşan doğal bir yüzme havuzu lüksü yaşayabilirsiniz. El Golfo ise  şehir yakınlarında, mutlaka görmeniz gereken yeşil bir gölü ile doğa harikası bir köy.

Jeolojik yapısından dolayı Lanzarote‘de, kuru tarım yöntemi ile sebze, üzüm ve tahıl yetiştirilmekte, ayrıca adada bulunan yaklaşık binbeşyüz çeşit kaktüsün bulunduğu kaktüs bahçeleri ziyaretçiler tarafından gezilebiliyor.

Arrecife liman bölgesi aynı zamanda bölgenin merkezi ve burada bulunan  karaya vurmuş  bir gemi enkazı, turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. 

Şehir civarındaki bir yeraltı mağarası olan Cueva de los Verdes, yanardağ patlaması sonrasında denize akan lavların soğuyarak katılaşması sonucu oluşmuş ancak mağaranın konser salonuna dönuştürülmüş kısmı oldukça etkileyici. Mutlaka rehber eşliğinde gitmeniz gereken mağara biraz da ürkütücü bir yapıya sahip ancak etrafı doğal göllerle son derece güzel bir doğal park.

Volkanik oluşumların bulunduğu bir başka ilginç bölge Timanfaya Doğal Parkı. Oldukça büyük bir sahaya yayılmış olan bu doğal parkta soğumuş lavlar, hala alev alev yanan toprak parçaları görebilirsiniz.

İspanyol mutfak kültürünün değişmezi Tapas ve paella olmazsa olmazları restoranların elbetteki nefis şarapları eşliğinde.

Renkli ve eğlenceli gece hayatından söz etmeye bile gerek yok.Tıpkı diğer İspanya şehirleri gibi Lanzarote‘da da hareketlil müziği ve sıcak dansları ile , eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz.

Bir ada konumundaki Lanzarote‘de ulaşım deniz ve havayolu ile sağlanmakta. Bu volkanik cennete gitmek için alacağınız uygun bir Lanzarote uçak bileti ile İstanbul‘dan, Madrit aktarmalı olarak gitmeniz mümkün.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lanzarote yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.