Harita

Fuerteventura Uçak Bileti Fiyatları

Muhteşem Denizi, ince kumlu plajları, hareketli ve renkli gece hayatı, olağanüstü doğası, kısacası her yönüyle büyüleyici bir cennet Fuerteventura adası.

Bu cennette unutulmaz bir tatil yapmak için Skyscanner‘ın sunduğu bir çok seçeneği karşılaştırarak, size en uygun Fuerteventura uçak biletini alabilir ve cennete kanat açabilirsiniz.

Kanarya Adaları içerisinde farklı özellikleriyle özel bir yere sahip olan rüya ada Fuerteventura, Afrika sahillerine yakınlığı dışında, Kanarya Adaları içerisinde en eski ve ikinci en büyük adadır. Binlerce yıl önce bir volkan olarak ortaya çıkan adada son yanardağ patlaması, yaklaşık beşbin yıl önce meydana gelmiştir.

Enbüyük adalardan biri olmasına rağmen nüfusu oldukça düşük olan adanın merkezi Puerto del Rosario‘dur. Şehirde bulunan ve bir açık hava müzesi olan Heykel Parkı görülmeye değer. Farklı sanatçıların eserlerinin sergilendiği bu park müzede yaklaşık 100 heykel bulunmakta.

Doğal güzellikleriyle, inanılmaz manzaralarıyla ziyaretçilerini büyüleyen adada korumaya alınmış bir çok alan bulunmakta. 2009 yılında UNESCO tarafından Biyoküre Rezervi olarak ilan edilmiş, ayrıca Avrupa Kıyı ve Denizcilik Birliği tarafından seçilen en cazip turizm merekezleri arasında yer almaktadır.

Olağanüstü uzun muhteşem sahile ve yüzden fazla plaja sahip olan adada katılabileceğiniz birçok aktivite var. Bir bot turuna katılarak denize açılabilir ve  yunuslara eşlik edebilir, balinaları gözlemleyebilirsiniz, doğal ortamlarında bu sevimli canlıları yakından görebilirsiniz.

Denizaltı dünyasını ister şnorkelle dalarak veya denizaltı ile tur kapsamında çok daha derine dalarak keşfedebilir, volkanik sualtı manzaraları, yüzlerce çeşit canlı ile olağanüstü bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dalgalarla dans etmek isterseniz sörf veya biraz daha heyecan derseniz, adaya adını veren ünlü rüzgarından yararlanarak uçurtma sörfü yapabilir veya jet ski deneyebilirsiniz.

Fuerteventura bir ada olduğu için bir çok su sporu olanağı mevcut ancak karada katılabileceğiniz son derece keyifli aktiviteler de mevcut. Kanarya Adaları‘nın geleneksel sporu olan Canary Bowling‘i deneyebilirsiniz veya antik bir yerli sporu olan Bat Game izleyebilirsiniz.

Doğa yürüyüşleri için bulunmaz bir mekan olan Fuerteventura‘da yapabileceğiniz uzun keşif yürüyüşlerinde kum tepeleri,uçurumlar,vadiler, harika bir sahil ile karşılaşacak ve küçük balıkçı köyleri ve limanlar keşfedeceksiniz. Sadece Kanarya Adaları‘nda yaşayan canlı türleriyle tanışacak ve bu adada doğaya bir kez daha aşık olacaksınız.

Çok eski dönemlere kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Fuerteventura Adası‘nda eski  kaya örneklerini ve adaların oluşumundan çok daha önceki dönemlere ait deniz kalıntılarını bulmak mümkün.

Fuerteventura Oasis Park ise adayı ziyaret etmek için başlıbaşına bir neden olabilir. 800.000m2‘lik bir alanı içine alan parkta doğal ortamlarında tanışabileceğiniz bir çok hayvan ve bitki türleri, meyve bahçeleri dışında develerle bir safariye katılmanız da mümkün.

Ada ekonomisi büyük ölçüde turizm sektörüne dayanmaktadır ve özellikle Corralejo kasabası ve Jandia’da Morro kasabası ada ziyaretçilerinin görmeden adadan ayrılmadıkları bölgeler. Ayrıca ada turizminin gözbebeği olan Caleta de Fuste; otelleri, kafeleri, restorantları eğlence ve alışveriş alternatifleriyle Fuerteventura Adası‘nın kalbinin attığı yer.

Adayı ziyaret etmek için ideal zaman hemen hemen hiç yağışın olmadığı yaz aylarıdır. Adanın havayolu ulaşımı El Mattoral’da Fuerteventura Uluslararası Havaalanı  ile sağlanmaktadır.

Okyanusun yumuşak dalgalarının yıkadığı bir kıyıda, alabildiğine uzanan el değmemiş beyaz kumlu bir plajda güneşlenmek veya turkuaz rengi sularda, muhteşem dalgalara karşı sörf yapmak istiyorsunuz.

Skyscanner‘ın size sunacağı en uygun alternatifleri değerlendirerek bir Fuerteventura uçak bileti alın ve rüyayı gerçeğe çevirin.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Fuerteventura yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.