Harita

Trabzon İzmir Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İzmir yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Trabzon - İzmir uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

236 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

9

Ortalama uçuş süresi, toplam 1122 kilometre uçuş mesafesi

1sa 55dk

Geçen ayın en popüler havayolu

SunExpress

İzmir

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İzmir şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: İzmir.
Trabzon - İzmir uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 236 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Trabzon - İzmir uçuşu ortalama 1sa 55dk sürmektedir.
Aktarmasız Trabzon - İzmir uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 9 Trabzon - İzmir uçuşu bulunmaktadır.

Trabzon’dan İzmir’e uçuşlar

Aşağıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Haziran 2015 tarihi itibariyle doğrudur.

Trabzon İzmir arasında uçan havayolu şirketleri

Trabzon İzmir arasında beş havayolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler; Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Bora Jet, Onur Air ve Pegasus Hava Yolları’dır. Belirtilen havayolu şirketleri arasında Sun Expres Hava Yollarının Trabzon’dan İzmir’e direkt uçuşları bulunmaktadır. Trabzon’dan İzmir’e bağlantılı uçuşlar Ankara ve İstanbul üzerinden gerçekleştirilmektedir. Direkt uçuşlar haftanın Cuma, Pazar ve Çarşamba günleri gerçekleştirilmektedir.

Terminal bilgileri:

Trabzon Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminal binası iki ayrı binada hizmet vermektedir. Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Bora Jet, Pegasus Hava Yolları ve Onur Air Havayolları, uçuşları için iç hatlar terminalini kullanmaktadır. Trabzon Havaalanı iç hatlar terminal binasında bir sağlık merkezi, iki kafe bar, lokanta, on adet araba kiralama ofisi ve birçok satış mağazası hizmet vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda 2014 yılında açılan yeni İç Hatlar Terminali gelen ve giden yolcular olarak iki ayrı bölüme ayrılmıştır. İç hatlar terminal binasında; geliş-gidiş salonları, VIP ve CIP salonu, restoranlar, banka hizmetleri, araba kiralama ofisleri, kafeler, hediyelik eşya satış mağazaları ve Havalimanı Oteli hizmet vermektedir. İzmir Havaalanı yurt içi ve yurt dışı yolcu kapasitesi açısından oldukça yoğun bir havaalanıdır. Havaalanında bulunan hizmet birimleri yolcu kapasitesi düşünülerek tasarlanmıştır. İzmir Havaalanında terminal binaları arasında hizmet veren yeterli sayıda shuttle mevcuttur.

Trabzon İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi bir kimliğin yanınızda olması gerekmektedir. Trabzon İzmir uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapacaksanız, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız beklenmektedir.

Pratik bilgiler

Trabzon ve İzmir arasında saat farkı bulunmamaktadır. Trabzon’da Karadeniz’e has ılıman bir iklim hâkimdir. Yaz ayları ortalama sıcaklığı 27 derece, kış ayları ortalama sıcaklık ise 5 derece civarındadır. Trabzon’da her mevsim yağış görülebilir. Akdeniz iklim özellikleri gösteren İzmir’de yazlar kuru ve sıcak, kış ayları ise yumuşak geçmektedir. Sıcaklık ortalamaları kış aylarında 9, yaz aylarında ise 29 derece civarındadır.

Trabzon ve İzmir’in rakamsal karşılaştırılmasında, bazı kalemlerde İzmir’in, bazı kalemlerde ise Trabzon’un daha ekonomik bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. İzmir’de lezzetli bir öğün yemek için ödeyeceğiniz rakam en fazla 12 TL iken, aynı yemek için Trabzon’da 15 TL ödemeniz gerekebilir. Bunun karşılığında merkezi bir noktada 3+1 bir dairenin kirası Trabzon’da 900 TL iken aynı özellikte bir dairenin İzmir’deki kirası 1.453 TL olacaktır. İzmir Adnan Menderes Havaalanından, İzmir’in merkezi bir noktası olan Alsancak İlçesine ödeyeceğiniz taksi ücreti 70 TL civarında olacaktır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.