Harita

İstanbul Konya Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Konya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Konya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

151 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

66

Ortalama uçuş süresi, toplam 445 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Konya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Konya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Konya.
İstanbul - Konya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 151 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Konya uçuşu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Konya uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 66 İstanbul - Konya uçuşu bulunmaktadır.

İstanbul’dan Konya’ya uçuşlar

Aşağıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Haziran 2015 tarihinde doğrudur.

İstanbul Konya arasında uçan havayolu şirketleri

İstanbul- Konya arasında üç hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler; Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları markası altında hizmet veren Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları’dır. Her üç havayolu şirketinin de Konya Havaalanına direkt uçuşu bulunmaktadır. Konya yönüne; Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havaalanından, Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları ise İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından uçuşlarını gerçekleştirmektedir. İstanbul Konya arasındaki uçak seferlerinin tamamı direkt olarak yapılmakta ve aktarmalı uçuş yapılmamaktadır.

Terminal bilgileri:

İstanbul Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı giden yolcular salonunda birbirinden farklı çok çeşitte restoran, kafe ve kafe-barlar hizmet sunmaktadır. Lokal lezzetlerin yanı sıra, uluslararası gıda zincirlerine ait fast food restoran ve kafe’lerde aradığınız her türlü yiyecek ve içeceğe ulaşabilirsiniz. İstanbul havaalanlarında hediyelik eşya, gazete ve kitap bayi, tütün satış mağazaları ve diğer birçok ihtiyaç ürünlerinin satışının yapıldığı mağazalar oldukça fazladır. İstanbul’da bulunan havaalanlarında İç Hatlar Terminallerinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Terminal içinde bulunan diğer bölümlerde ise internet hizmeti ücretli olarak sunulmaktadır.

Konya Havaalanı’nda gelen ve giden yolcular için tek bir terminal bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları uçuşları için aynı terminali kullanmaktadır. Konya Havaalanında bir şeyler yemek ve içmek isterseniz, havaalanı gelen yolcular salonunda bulunan üç kafe-restoran ve kafeteryadan hizmet satın alabilirsiniz. Konya’ya özel yiyecekler, kahve, çay ve unlu mamullerden oluşan lezzetli bir menüyle seyahatinize iyi bir başlangıç yapmanız mümkün. Ayrıca Konya Havaalanında alış veriş ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz 4 ayrı mağaza bulunmaktadır.

Konya- İstanbul uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi bir kimliğin yanınızda olması gerekmektedir. İstanbul- Konya uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapacaksanız, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işlemi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız beklenmektedir.

Pratik bilgiler

İstanbul ve Konya arasında saat farkı bulunmamaktadır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü Konya’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve bol kar yağışlı geçmektedir. Konya’da kar yaklaşık olarak 3 ay yerde kalmaktadır. Konya’da en soğuk aylar Aralık, Ocak, Şubat ayları, en sıcak aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır. İstanbul Konya’yla karşılaştırıldığında oldukça pahalı bir şehirdir. Konya’da oldukça bir öğün et yemeği için en fazla ödeyeceğiniz ücret 10 TL iken, aynı yemek için İstanbul’da minimum ödenecek rakam 15 TL olacaktır. Konya coğrafi olarak oldukça geniş topraklara sahip bir ildir. Konya’nın merkezi ilçelerinden olan Meram’dan havaalanına ulaşmak için 70 TL, Alaattin ilçesinden 50 TL ve Selçuklu ilçesinden havaalanına taksiyle gitmek için 40 TL ödemeniz gerekmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.