Harita

İstanbul Katmandu Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Katmandu yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Katmandu uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

2.906 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

5

Ortalama uçuş süresi, toplam 5286 kilometre uçuş mesafesi

6sa 50dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Katmandu

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Katmandu şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Katmandu.
İstanbul - Katmandu uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 2.906 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Katmandu uçuşu ortalama 6sa 50dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Katmandu uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 5 İstanbul - Katmandu uçuşu bulunmaktadır.

İstanbul’dan Katmandu’ya uçuşlar

İstanbul Katmandu arasında uçan havayolu şirketleri

İstanbul ve Katmandu arasında günümüz itibariyle yalnızca Türk Hava Yollarının direkt uçuşu mevcuttur. Aktarmalı uçan havayolu şirketleri arasında; Qatar, Etihad, Air Arabia, Fly Dubai, Malaysia, Oman Air uçuşları ön plana çıkmaktadır. İstanbul’da bulunan her iki havaalanından Katmandu yönüne uçuşlar düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları direkt uçuşlarının çıkış noktası olarak Atatürk Uluslararası Havaalanını kullanmaktadır.

Terminal bilgileri

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan İstanbul Atatürk Uluslararası Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde bulunan restoran-kafe tarzı mekânlarda ve vergisiz fiyat avantajıyla satış yapılan free shop alanlarında uçuş öncesi alış veriş yapabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Havaalanında bulunan yeme, içme mekânları yolcuları için farklı seçenekler sunmakta. Vaktiniz az ve hızlıca karnınızı doyurmak isterseniz Starbucks, Cafe Inn, Quick Asia, The Green Port, Efes Beer Point, Tadında Anadolu gibi mekânlar sizler için uygun. Eğer havaalanında daha uzun saatler kalacaksanız, birbirinden farklı menüleriyle konforlu, lüks mekânlar havaalanı giden yolcular salonuna yakın konumda bulunmakta. Atatürk Hava Alanı lounge’larında kalite ve lezzet bir arada, bu alandaki mekânlarda ücretsiz olarak sağlanan kablosuz internet servisi havaalanının diğer bölümlerinde ücretli olarak sağlanmaktadır. Giden Yolcular Salonu, çıkış kapılarına yakın konumlanan free shop alanlarında ise, kozmetikten aksesuara, oyuncaktan çikolataya, tütün ürünleri, alkollü içecekler ve dünya markalarına ait çok farklı ürünler elinizin altında, iyi alışverişler.

Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde alışveriş, yeme-içme mekânları açısından oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. Havaalanı yolcuları için lokal lezzetler sunan mekânların yanı sıra, uluslararası gıda zincirlerine ait alanlarda aradığınız her türlü yiyecek ve içeceğe ulaşmanız çok kolay. Kahve Dünyası, Burger King, Efes Pub Gate, Turkish Kitchen, Puro Gusto havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca bir kaçıdır. Sabiha Gökçen Havaalanlarında bulunan Duty Free alanlarında cilt bakımı, kozmetik, sağlık ürünleri, çikolata, alkollü-alkolsüz içecekler, tütün ürünleri, kahve çeşitleri, döviz büroları ve dünya çapında ünlü markaların ürün satışı yaptıkları mağazalar bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Uluslar arası Havaalanı, Dış Hatlar Terminalinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet hizmeti terminal içinde bulunan diğer alanlarda ücretli olarak hizmete sunulmaktadır.

İstanbul Katmandu uçuşunuzu gerçekleştirmek için, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ve bir adet fotoğrafınızla birlikte, uçuş saatinden iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en geç bir saat önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir. Nepal’e giriş için gerekli olan vizeyi havaalanı gümrük kapısından, pasaportunuz ve vize için gerekli olan fotoğrafınızı beyan ederek temin edebilirsiniz. 15 günlük çift girişli vize için 25 USD, 30 günlük vize için 40 USD, 90 günlük vize için 100 USD ödemeniz gerekecektir.

Nepal’in tek uluslararası havaalanı olan, Tribhuvan Uluslararası Havalimanı kent merkezine yaklaşık 6 Km uzaklıktadır. Havaalanında ulusal ve uluslararası uçuşlar için aynı terminal binası kullanılmaktadır. Havaalanı tarafından sunulan servis ve ticari alanlar kısıtlı olsa dahi, yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak yeterliliktedir. Terminalin giriş katında, yeme-içme alanları, hazır giyim- hediyelik eşya satan mağazalar, döviz bürosu ve turizm bilgilendirme ofisi bulunmaktadır. Terminalin birinci katında ise CIP ve VIP Lounge, Duty Free Mağazası ve engelli yolcuların kullanımına açık ekipmanların bulunduğu bir birim yer almaktadır. Tribhuvan Uluslararası Havaalanında kablosuz internet bağlantısı sağlanmaktadır. Havaalanından kent merkezine ulaşmak için, terminalin hemen dışından kalkan otobüsleri kullanarak 20 veya 30 dakikada merkeze ulaşmak mümkün.

Pratik bilgiler

İstanbul ve Katmandu arasında 3,5 saat fark bulunmaktadır. Sıcak ve ılıman iklim özellikleri gösteren Katmandu’da yıllık ortalama sıcaklık 18,1 derecedir. Yılın en sıcak ayı olan Haziran ayı ortalaması 23,6 derecedir. En soğuk ay olan Ocak ayı yıllık ortalaması ise 10,1 derecedir. İstanbul ile Katmandu arasındaki rakamsal verilerin karşılaştırılmasında Katmandu’nun İstanbul’a oranla çok daha ucuz bir şehir olduğunu belirtebiliriz. Katmandu’da lüks olmayan ortalama bir restoranda yaklaşık 4 TL’ye satın alacağınız yemek için İstanbul’da 15 TL ödemeniz gerekecektir. Katmandu Havaalanından kent merkezine taksiyle ulaşmak için havaalanı dışında bekleyen lisanslı taksileri kullanmanız önerilmektedir. Havaalanı ve merkez arasında taksi için ödemeniz gereken ücret ortalama 700 Nepal Rupisi yani, yaklaşık 20 TL civarında olacaktır.

Yukarıda yer alan bilgiler, bu içeriğinin yazıldığı tarih olan Kasım 2015 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.