Harita

Bodrum Paris Uçak Bileti Fiyatları

Bodrum - Paris uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.143 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 2423 kilometre uçuş mesafesi

6sa 20dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Paris Charles-de-Gaulle, Paris Orly ve Paris Beauvais

3 havaalanı

BODRUM’DAN PARİS’E UÇAN HAVAYOLLARI

Bodrum’dan Paris’e direkt seferler düzenlenmemektedir. Bununla birlikte Bodrum Paris uçak bileti satın almak isteyen yolcular için aktarmalı uçuş seçenekleri bulunmaktadır. Pegasus Hava Yolları, hafta boyunca Milas-Bodrum Havalimanı’ndan İstanbul aktarmalı olarak Paris Orly Havalimanı’na uçarken, Türk Hava Yolları yine İstanbul aktarmalı olarak Paris Charles De Gaulle Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştirmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Bodrum’a yaklaşık 36 km mesafede bulunan Milas-Bodrum Havalimanı’na Havaş ve Muttaş, şehir merkezinden servisler düzenlemektedir. Her iki firmanın da servisleri Bodrum Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden (otogar) kalkmaktadır. Ücreti 10 TL olan Havaş servisleri, otogardan hareket ettikten 10 dakika sonra Torba kavşağından da yolcu alımı yaparak yaklaşık 45 dakikada Milas-Bodrum Havalimanı’na varmaktadır. Uçakların uçuş saatinden 2 saat önce hareket eden Muttaş servisleri ise havalimanı güzergahında Torba kavşağının yanı sıra Güvercinlik’ten de yolcu almaktadır ve ücreti 7.5 TL’dir. Bodrum şehir merkezinden havalimanına ulaşımın bir diğer yolu ise taksi kullanmaktadır. Havalimanına taksi ücreti ortalama 110 TL tutmaktadır. Bununla birlikte yolcuların, taksiye binmeden önce şoförle pazarlık yapıp sabit bir ücret üzerinde mutabık kalmaları sıkça rastlanan bir uygulamadır.

Milas-Bodrum Havalimanı’nda yurt içi aktarmalı Paris uçuşları için İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. İç Hatlar Terminali’nde yolcuların uçuş öncesinde vakit geçirebilecekleri, bir şeyler içebilecekleri ya da yemek yiyecekleri Burger King, Starbucks, Tickerdaze, Fly Cafe, Kantin ve Street Cafe gibi çok sayıda mekan bulunmaktadır. Terminalde ayrıca konforuna önem veren yolcular için özel yolcu salonları Primeclass Comfort Lounge ile THY CIP Lounge hizmet vermektedir.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım trenle sağlanmaktadır. Terminal 3’ten hareket eden RER trenlerinin B hattı, kentin Gare du Nord, Châtelet-Les Halles, Saint-Michel Notre-Dame, Denfert-Rochereau ve Cité Universitaire gibi önemli noktalarına gitmektedir. Türk Hava Yolları’nın Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda kullandığı Terminal 1’den trenlerin hareket ettiği Terminal 3’e ücretsiz shuttle (CDGVAL) gidilebilmektedir.

Pegasus Havayolları, Paris Orly Havalimanı’nda Güney Terminali’ne (Terminal Sud) iniş yapmaktadır.  Havalimanından şehir merkezine trenle ve otobüsle gitme seçenekleri bulunmaktadır. OrlyBus otobüsleri, her 10 dakikada bir Güney Terminali’nden hareket etmektedir ve yaklaşık 30 dakikada Paris şehir merkezine varmaktadır. Havalimanından direkt tren seferleri bulunmamaktadır ancak Orlyval isimli hafif raylı sistemi, havalimanını RER trenlerinin B hattında yer alan Anthony durağına bağlamaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Bodrum Havalimanı’ndan iç hat aktarmalı olarak Paris’e uçacak yolcuların, uçuşlarından en az 1 saat önce havalimanında bulunmaları tavsiye edilmektedir. Fransa, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Dolayısıyla Paris’e seyahat edecek yolcuların pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesinin bulunması gerekmektedir.

PARİS’TE SİZİ NE BEKLİYOR?

Paris’te saatler, Bodrum’un bir saat gerisindedir. Paris, Bodrum’a göre daha pahalı bir şehirdir. Kentte özellikle restoran fiyatları Bodrum’u ikiye katlayabilmektedir. Paris’te ılıman ve yağışlı bir iklim etkilidir. Kentte ortalama sıcaklıklar sene boyunca Bodrum’un 7-8 C° altındadır. Kış aylarında güneşli gün sayısı oldukça az olan Paris, her mevsim eşit seviyelerde yağış almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Kasım 2015) geçerli olan bilgilerdir. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.