Plettenberg Bay

17 Şub 2019 - 18 Şub 2019

2 misafir - 1 oda

Kalacak yer konusunda fikre mi ihtiyacınız var? Kullanıcı değerlendirmelerine göre Plettenberg Bay şehrinde en yüksek puan alan düşük ücretli oteller arasında Harker House, Lasalle ve Plett Lagoon Villa yer alıyor. Skyscanner Oteller, konaklamanızı organize etmenin hızlı, ücretsiz ve kolay bir yoludur. Sadece birkaç tıklamayla kolayca arama ve karşılaştırma yapabilir, doğrudan otel veya seyahat acentesi web sitesine tıklayarak Plettenberg Bay konaklamanız için rezervasyon yapabilirsiniz. Bizimle rezervasyon yaptığınızda, konaklamanıza hiçbir ilave ücret eklenmez. Başlamak için yukarıdaki arama kutusuna tercih ettiğiniz seyahat tarihlerini ekleyin ve sizin için düşük ücretli otel fırsatlarını bulalım. Alternatif olarak, yukarıdaki otel seçeneklerinden seçim de yapabilirsiniz.

Yolcular Plettenberg Bay için ne diyor?

9,8
Outdoor Meraklıları
9,1
Gezginler
9,0
Maceraperest Yolcular
7,1
Gece Hayatı Severler
7,0
Ailece Seyahat Edenler
Üye değerlendirmeleri (10)
Max Hodge
Max HodgeLondra
25.07.2015

Pletternberg bay is probably the picture perfect postcard destination you were expecting along the Garden Route. It has several great beaches at its disposal and offers a wide range of activities to cater for all travellers. With excellent dining options and plenty of nice bars at hand, there is never a dull moment in Plett. As a result this has a created a bit of a party atmosphere during the summer school holidays, but if you wish to avoid the party goers, then the town is certainly large enough to keep your distance.

zzoukbuzz
zzoukbuzz
5.05.2014

Small town by the beach. But check out the posh houses surrounding :). Excellent surrounding. Place to chill by the beach and walk the dogs.

Matthew Crompton
Matthew CromptonSidney
6.01.2017

Plett (as it's known) offers a number of attractions to visitors doing SA's Garden Route: a string of lovely beaches, good seafood, and a decent bar scene. It's a little bit built-up for my tastes, but the stunning Robberg Peninsula at the bay's western edge is fantastic, and one of the best examples of South Africa's unspoiled natural beauty.

Florencia Pettigrew Prada
Florencia Pettigrew PradaSan Francisco
6.01.2017

My husband and I spent 15 days between Christmas and New Years and we spent 3 lovely days in Plett. It's a great beach town where a lot of South Africans spend their holidays. Tons of families but great places to eat and have a good time.

SSS

Plettenberg Bay şehrinde konaklamak için en pahalı ay, gecelik ortalama 721 TL ile Ocak ayıdır. En ucuz ay ise, gecelik ortalama 694 TL ile Aralık ayıdır.
Şubat ayında bir otelin ortalama fiyatı genellikle gecelik 476 TL civarındadır. Bu ücret, daha önceki 12 ay boyunca görülen ortalama gecelik 721 TL fiyatından %34 TL daha fazladır.

Güney Afrika seyahati planlayın